Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 22:25:09 »
Jak dla mnie w płaskich dripperach jest wyraźniej zaznaczone body, większa kompleksowość, przyjemniejsza slodycz, równiejsza ekstrakcja i lepsza powtarzalność.
2
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 21:52:06 »
Dostałem taki prezent i jak to mówią darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Wypiłem i dwóch pierwszych  od lewej bym nie kupił i nie ze względu na wysoką cenę, a smak:
¹ Jamaica Blue Montain 54zł/50g => pikantna czekolada  :NO:  :nienie:
² Hawaii Kona Extra Fancy 52zł/50g => kwaśna czekolada   :NO: :nienie:
Ale ³ Yemen Bani Matari 27zł/50g jest naprawdę dobry => zapach po otwarciu torebki, zmieleniu i w smaku tak jak piszą: owoce tropikalne i dominujące winogrona  :ok: :taktak: Na pewno się skuszę co jakiś czas pod warunkiem, jeśli będą dostępe ziarna świeżo palone, bo tu jest problem z ich świeżością, gdyż palarnia na tak drogie kawki ma niewielki popyt.
3
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dale Cooper dnia Dzisiaj o 21:19:46 »
Możesz napisać, jakie rezultaty otrzymujesz vs. V60?

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

4
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 20:29:23 »
Dzięki Kacper, już chyba wspominałeś gdzieś ns forum o tej zmywarce, na szczęście jest go łatwo wymyć.

Przepisy proste, dzięki Sokorn i Korea83, jutro sprawdzę.
5
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia Dzisiaj o 20:27:18 »
W Orea najczęściej używam przepisu: 15g na 250g wody. 0:00 50g, 0:30 100g, 1:00 100g, czas całkowity 2:15-2:30. Bardziej skomplikowanych przepisów nie polecam, w tym przypadku im prościej tym lepiej.
6
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sokorn dnia Dzisiaj o 19:41:27 »
Timemore B75 stał się moim daily dripperem. Chciałem zamawiać Orea, ale natrafiłem na B75, który okazał się być dostępny w fajnej cenie na Konesso. Mój stały przepis to mieszanka różnych przepisów z YT, daje dla mnie bardzo powtarzalne rezultaty i dużo wyciąga z kawy to, czego np. Hario V60 oddawał raz na kilka przelewów.

15 gramów kawy. Zalewam do 45 g wody, czekam do minuty. Następnie powoli dolewam do 250 g wody i po zalaniu zamieszanie dripperem. Przemiał taki, aby zmieścić się w granicach 2:15 do 3:00 całego procesu zaparzania.
7
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kacperb dnia Dzisiaj o 19:30:50 »
Uważaj ze zmywarką!
Przepisy możesz próbować z Orea, to są bardzo podobne zaparzacze. Szybszy przepływ pozwala też na kombinowanie z drobniejszym mieleniem
8
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 19:15:11 »
Od jakiegoś czasu szukam małego, prostego i przenośnego zaparzacza z płaskim dnem. Mam brewistę smart flat bottom, która jest szklana i ma podwójne ścianki. Generalnie rezultaty z Brewisty bardzo mi smakują, bardziej niż z oryginalnych Kalit, ale jest dość upierdliwa. Lista moich uwag co do tego zaparzacza jest dość długa: jest duży, podstawka nie mieści się w wielu kubkach, a nawet dzbankach; na wyjazd jest zbyt delikatna, zawsze zaparuje w środku i przy myciu trzeba ją rozkładać i suszyć rozłożoną.   

No więc w poszukiwaniu czegoś nowego pojawiła się myśl, że może nowy zaparzacz Timemore może spełniać założenia mniejszego, trwalszego, bardziej przenośnego i wygodniejszego urządzenia. Dziś przyszedł B75 i wygląda fajnie, jest łatwo dostępny w polskich sklepach i można już kupić w okolicy 60 zł. Jednak po pierwszym zaparzeniu muszę powiedzieć, że przepisy z Kality/Brewisty nie bardzo się sprawdzają. Przynajmniej jeden który sprawdzałem na dość specyficznej kawie.

Pierwsze spostrzeżenia:
- wygląda estetycznie podobnie do szkła,
- w rękach sprawia wrażenie solidnego,
- filtry Kality 185 całkiem fajnie mieszczą się w urządzeniu,
- jest dość małe,
- łatwe w przechowywaniu,
- mieści się na wszystkie moje kubki i dzbanki,
- przepływ jest bardzo szybki, w stosunku do Brewisty jest prawie o 30% szybszy
- ekstrakcja pomimo większego tempa przepływu i krótszego kontaktu ziaren z wodą jest wyższa niż w Brewiście

Teraz szukam przepisów dla tego urządzenia. Macie jakieś sprawdzające się dla większości kaw?
9
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 18:42:02 »
Ten czarny model to taki po tuningu czy bez dodatkowych opcji tak wyglada?
Tuning, od tego chyba gościa:

https://www.instagram.com/rb.crafts?igsh=MWZpb3d4d3k1dGNlMQ==

Albo tego:

https://www.instagram.com/specht_design?igsh=YXluZDBha203bmNk
10
Kawa / Odp: Najlepsze rodzaje kaw do kolby dla początkującego.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fux dnia Dzisiaj o 16:27:44 »
Są podobne tematy. Pytaj w istniejących.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi