Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247481 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #300 dnia: 23 Wrzesień 2020, 15:01:08 »
Świetne te torebki! Czy ja mogę taką zaklepać?
Hej!
Jako, że toreb jest już mało i by uniknąć 'zapisów' mogę ją zarezerwować do najbliższego wtorku jeśli warunki promocji zostaną spełnione. Jeśli tak, to daj znać w PW.

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

P.S. Odkąd wrócił piec elektryczny to Indonezja Flores idzie z małego pieca i wydaje mi się, że ziarno nie jest już takie twarde. Ostatnie wypały b.intrygujące, przelewałem dzisiaj rano w Kalicie.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2020, 15:05:22 wysłana przez mr_blend »

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #301 dnia: 23 Wrzesień 2020, 19:52:29 »
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

I drobny pomysł racjonalizatorski - fajnie by było jakby przy nazwie kawy/na obrazku/gdzieś :) pokazywało się przeznaczenie kawy. Bo teraz wpisuję w wyszukiwarkę np. "Morenitas" i mam dwie kawy z identycznym opisem i 50% szansy, że za pierwszym razem trafię na tą pod przelew.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #302 dnia: 24 Wrzesień 2020, 23:34:48 »
Bardzo na szybko pierwsze wrażenia po spróbowaniu wszystkich zamówionych przelewów i gratisa tj.

Kamerun Oku
Kostaryka Black Honey
Brazylia Daterra Reserve
Nikaragua Las Morenitas

F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-E KAWY!

Trochę już tego przelałem i jeszcze nigdy nie miałem tak, że nie mogłem oderwać się od absolutnie każdej z zamówionych paczek. Dzisiaj zrobiłem jeden przelew, natychmiast go wypiłem i od razu zacząłem robić kolejny. Musiałem spróbować wszystkich w dwa dni, bo na końcu głowy było stare doświadczenie, że "ta paczka jest fajna, ale kolejna już pewnie nie będzie" - tutaj każda kolejna była równie fajna ;) (chociaż moi faworyci to Kostaryka i Nikaragua). Poza tym we wszystkich kawach ewidentnie czuć główną nutę smakową - dla mnie to nowość bo do tej pory to było coś w stylu "nie czuję nic z tych wypisanych rzeczy" albo "no może..." lub "a co to w ogóle jest?". W kawach od Pawła nie ma nad czym się zastanawiać, obietnica złożona w opisie jest zawsze spełniona w smaku. Mam tutaj również do czynienia z innym, niż do tej pory, rodzajem słodyczy. Dotąd byłem przekonany, że słodycz przelewów jest średnio interesująca i bezpieczniej celować w kwasowość. Te kawy są słodkie w sposób interesujący, jakiś taki kremowy. Może mam takie wrażenie, bo lubię karmel, masło orzechowe i nugat, a w zamówionych przeze mnie ziarnach czuć właśnie te nuty, a może dlatego że to "poprostu" świetnie kawy ;).

Tak zwyczajnie, po ludzku cieszę się, bo trafiłem na świetne ziarna, które dały mi dużo radości, a ostatnio miałem etap rozczarowania przelewami. Dzięki!

PS - mam jeszcze 3 propozycje pod espresso ;).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #303 dnia: 25 Wrzesień 2020, 00:20:59 »
@haka

Dzięki za pomysł! Jak najbardziej trafiony! Za jakiś czas szykuję małą zmianę w wyglądzie i ułatwienie wyboru także dopisanie tego o czym mówisz można jak najbardziej uwzględnić.

@Kasper
Dzięki za feedback! Bardzo mnie cieszy, że profile nie odbiegają od rzeczywistości. Może warto próbować kaw z obróbki suchej i honey skoro ten teren został odkryty na nowo Słodycz wcale nie jest nudna jeśli posiada balans kwasowości. Espresso również nie powinno rozczarować ☕️

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #304 dnia: 25 Wrzesień 2020, 15:18:11 »
i gratisa

F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-E KAWY!


Kolega przekupiony, czyli opinia na zlecenie ;)


A tak poważnie, to mnie też podchodzą kawki z tej palarni  :ok:

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #305 dnia: 25 Wrzesień 2020, 16:35:04 »
Miałem dzisiaj przyjemność odwiedzić palarnie Pawła i spróbować pysznego przelewu(pierwszy raz w życiu smakowała mi alternatywa  :poklon:) i wypić równie dobre espresso. Pomimo że mnie przysłowiowo wystrzeliło, nie mogłem się oprzeć i wrzuciłem Czorną panterę do kolby. Również muszę przyznać ze profil smakowy na opakowaniu pokrywa się z tym co znajduje się w filiżance. Uzysk 1:2 w czacie 27sekund przy temperaturze ekstrakcji około 93°C, Retro espresso czeka na swoją kolej. Pan Paweł to przesympatyczny człowiek i na pewno spróbuję jeszcze nie jedne ziarno od niego, tylko że następnym razem wypróbuje też coś pod przelew  :taniec:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #306 dnia: 25 Wrzesień 2020, 16:52:53 »
i gratisa

F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-E KAWY!


Kolega przekupiony, czyli opinia na zlecenie ;)


A tak poważnie, to mnie też podchodzą kawki z tej palarni  :ok:
Cii... To już 2 osoby przekupione... Jak tak dalej będzie to pójdę z torbami

Dzięki Panowie!

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #307 dnia: 25 Wrzesień 2020, 20:55:31 »
Ja tez przekupiony ale aktualnie pozostaje mi zyczyc Wszystkiego Dobrego! Nie biore sie jeszcze za zamowienie, bo jak zobaczylem ile tych Waszych zapasow jeszcze mam to do polowy pazdziernika sie przeciągnie.  One juz stanowczo za dlugo lezakuja :D A moze jeszcze cos nowego sie pojawi..  i znow duzo zamowie bo bede chcial sprobowac wszystkiego nowego na raz :D

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #308 dnia: 26 Wrzesień 2020, 09:40:40 »
Wstyd się przyznać, że mieszkając w Świdnicy dopiero teraz docieram do palarni Blend. Pomimo sporego zapasu kawy skusiły mnie świetne opinie, smakowite opisy i... torba. Nie mogłem sobie odmówić przetestowania nowych ziaren i otworzyłem na pierwszy przelew Boliwię CAFÉ YUNGAS. Czarna herbata przełamana rokitnikiem mną zawładneła i już nie mogę się doczekać następnych testów. Mogę szczerze polecić palarnie Blend i potwierdzić wszystkie wcześniej napisane superlatywy na jej temat. Na pewno wrócę tam na kolejne zakupy. 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #309 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:55:33 »
Zostało ostatnie 1,5kg Boliwii Yungas pod espresso z 14.09. Obniżka z 92 na 85zł/kg Można się jeszcze załapać na podwójną obniżkę z kodem URODZINY. Fajna, słodka i uniwersalna kawa - polecam!

Kilka kilogramów Boliwii zostanie do przelewu, ale do espresso już ostatki ☕️

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #310 dnia: 26 Wrzesień 2020, 13:56:26 »
Mam w szafie 1,5 kg kawy (dla 2 osób w domu), ale jak tak dalej pójdzie to zamówię Gwatemale i tą Boliwie ;). Chyba, że można zamówić z takim jakby delayem "10 dniowym" jeśli w planie są palenia gwatemali ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #311 dnia: 26 Wrzesień 2020, 13:59:42 »
Można zamawiać teraz, żeby skorzystać z promocji a w konentarzu napisać kiedy wysyłka. Realizowałem już w tym roku dla kogoś takie opóźnione o 2-3 tygodnie zakupy, więc nie widzę powodu, żeby nagle zmieniać zdanie

Boliwia 0,5kg na stanie, właśnie poszedł kilogram.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #312 dnia: 26 Wrzesień 2020, 14:39:50 »
A dobra, wziąłem w sumie i niech jedzie. Boliwii już nie ma ;)

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #313 dnia: 26 Wrzesień 2020, 15:53:32 »
Dołożę ciepłe słowa o Gwatemali La Benedicion. Rzeczywiście jest super w espresso. Ja trochę obniżyłem temperaturę, żeby wydobyć odrobinę kwasków. Ale wciąż jest to super czekoladowe espresso,  tylko na końcu lekki akcent owocowy.

W espresso próbowałem też Czarną Panterę. Jest to kawa na rano, dobrze budzi :), klasycznie zbalansowana. Jeśli mogę coś zasugerować, to wrzucenie do niej Robusty "specialty" - np. La Conillon z Brazylii, czy Kong z Rwandy. Forumowi palacze zepsuli mnie tymi robustami - i podnieśli poprzeczkę tego typu blendów.

O kawach do przelewu się nie wypowiem na razie, bo mało różnych próbowałem ogólnie :).
Dopiero eksperymentuję z ww. Gwatemalą i myślałem, że kiedy zrobiłem ratio 1:2 to już było to czyli zgodnie z opisem kolegi :), aż tu przez przypadek wyszło mi 1:2,5 i było duuuużo mango/brzoskwinii (edit: czy może to jednak ta marakuja była;) z lekką domieszką czekolady :)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2020, 15:57:57 wysłana przez MarcinK »

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #314 dnia: 30 Wrzesień 2020, 18:27:47 »
Wczoraj przyszła paczuszka od Pawła. Na pierwszy rzut oka muszę powiedzieć, że mi bardzo wizualnie odpowiada, "trójwymiarowe" torebki z klipsem sprawiają jakoś sympatyczniejsze wrażenie niż płaskie z zipem (chociaż może i zip teoretycznie lepszy, nie wiem..) i lepiej się układają w szafce :) Świetny pomysł z opisami kaw na oddzielnych kartonikach i miła karteczka od nadawcy :)
Promocyjna urodzinowa torba chyba najładniejsza szmacianka, jaką mam (a mam tego stuffu sporo ;) ), do tego praktyczne długie uszy.

Wypróbować udało mi się na razie Kostarykę Black Honey i Indonezję i jestem co najmniej zaintrygowana, obie ciekawe a każda inna. Indonezja faktycznie twardawa, ale mieliłam grubo, więc jakoś to bardzo nie doskwierało. Coś czuję, że mi w najbliższym czasie spożycie kawy wzrośnie ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi