Autor Wątek: Siemens EQ5 Macchiato - robi niedobrą, niedogrzaną kawę .  (Przeczytany 1441 razy)

Offline waple

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Siemens EQ5 Macchiato
Hej,
Jestem nowy na Forum😉 Od razu chciałbym zacząć od problemu, który mnie od niedługiego czasu irytuje i dobija. Tak jak w temacie, chodzi o to , że ekspres robi naprawdę niedobrą kawę.
Ekspres mam od kilku lat, mam swój ulubiony typ kawy przy którym napój wychodzi bardzo dobrze.
Mam dobrane odpowiednie zmielenie, temperaturę zaparzania i wszelkie opcje które ekspres oferuje.
Regularnie go czyszczę i odkamieniam oraz wymieniam filtry.
Niestety od jakiegoś czasu kawa wychodzi paskudna. Myślałem że to wina kawy ale której nie wsypie jest podobnie. Kawa jest lurowata, smakuje jakby wymieszana z petami świeżo wypalonymi 😁 No ewidentnie jest różnica. Mało tego, temperatura napoju mimo spieniania gorącego mleka jest naprawdę co najwyżej ciepła. Jak się pije to ewidentnie nie jest dogrzana jak trzeba , wrzątek to nie jest jak to ma miejsce w ekspresach które znam u znajomych. Kiedyś ledwo wargą dotknę to można sie poparzyć a teraz pijesz jak wodę 😁
Wymieniane były jedynie dysze gdzie leci kawa bo jedna się zapchała i leciało przez drugi.
Chce zwrócić uwagę na temperaturę kawy po zaparzaniu, nie znam się na sprzęcie ale czy może być to wina modułu grzałki ? Widziałem taki za 200-300 zł na North.pl gdzie zawsze zamawiam części eksploatacyjne.
Macie pomysły dlaczego kawa nie jest dogrzana ? Ciężka jest wymiana grzałki jeśli to ona jest winowajcą? Przypomnę że temperatura ustawiona na max.
Proszę o podpowiedzi.
Dziękuje i pozdrawiam serdecznie 😉

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Siemens EQ5 Macchiato - robi niedobrą, niedogrzaną kawę .
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2019, 18:23:25 »
Jeżeli grzeje to bardziej niż grzałkę obstawiałbym termostat

Offline waple

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Siemens EQ5 Macchiato
Odp: Siemens EQ5 Macchiato - robi niedobrą, niedogrzaną kawę .
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2019, 23:02:40 »
Dziękuje za odpowiedź😉
Tak, kawa jest ciepła, mleko ze spieniacza również wychodzi gorące więc może rzeczywiście nie grzała.
Dodam, bo mi się przypomniało , że raz po zrobieniu kawy wyskoczył komunikat gdzie słowo które zdążyłem przeczytać to coś typu „heating” i to był jakiś błąd bo chyba error czy coś ale całego komunikatu nie dałem rady zdążyć przeczytać no ale na coś z układem temperatury wskazuje.
Niestety nie znalazłem czegoś jak termostat w sklepie z częściami, ma to jakis kod czy ewentualnie specjalną nazwę ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi