Autor Wątek: Klucze  (Przeczytany 10660 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Sierpień 2023, 13:03:11 »
Tu masz tego typu narzędzie, nie tylko do pacnięcia w głowę: Halder, wymienne gumy i oczywiście Made in Germany.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Sierpień 2023, 13:54:50 »
Miało być o ciekawych narzędziach premium, a tu proste i skuteczne. Polecam, dały radę pociąć kilkanaście m³ drewna.

Mamy dwa fiskarsy z klinem, wchodzą jak w masło ;)
Ps.
Przepraszam jeden z typowym klinem.

Miałem wrzucić hexy Wery, ale patrze że robione w czechach...
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2023, 13:58:17 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Klucze
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Sierpień 2023, 14:23:25 »
Używam zestawu Honitona (zielona walizka, kosz około 330 zł). Klucze mam jakieś 15 lat, żaden się nie zepsuł, zwróciły mi się już kilka razy, szczerze polecam :taktak:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Sierpień 2023, 14:27:19 »
Miałem wrzucić hexy Wery, ale patrze że robione w czechach...
Wera ma fabrykę w Czechach (byłem w tej niemieckiej), to jak Niemcy😀 A imbus hex Wery - to coś tak proste w pomyśle, że aż genialne. Innych imbusów nie używam.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Sierpień 2023, 15:19:48 »
Czasem, jak czegoś szukam (narzędzia) to patrze, czy ten typ testował to narzedzie.
Wziałem kolorową Were+ po obejrzeniu tego filmu i kolory to super sprawa w szybkim odróżnieniu kluczy.


Bondhus ponoć daje dożywotnią gwarancję.



Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Klucze
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Sierpień 2023, 16:57:48 »
Miałem komplet krótkich imbusów PB z kulką, jeszcze z czasów, jak klucze PB były nie kolorowane. Używałem go (tj. pracowałem nim, a nie że leżał w skrzynce) ponad 20 lat - uszkodził (lekko obrobił na krótkim końcu)  mi się tylko jeden, najczęściej używany, 2,5mm. Miałbym je i używałbym do dziś, ale zapomniałem je przełożyć z bagażu podręcznego do rejestrowanego, i kazali mi je zostawić na lotnisku w Belgradzie.

Przy tej okazji straciłem również coś takiego - FACOM R.PEJ31PB zestaw z grzechotką. Najniższa grzechotka, jaką w życiu spotkałem



Imbusy Bondhus też mam, ale jakoś mi nie leżą.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2023, 17:00:58 wysłana przez Krakus »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Klucze
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Sierpień 2023, 21:38:57 »
Dawno to było, jak Ci zebrały ten komplet kluczy na lotnisku w Belgradzie? Kontrola była kiedyś na samym gejcie przed wejściem do samolotu. Skrupulatna ale szybka, i nie trzeba było nawet wyciągać elektronikę z torby.  Teraz Francuzi zarządzają lotniskiem, rozbudowują go, a kontrola jest od razu na wejściu jak na Okięciu, i przez to większe kolejki i dużo droższa obsługa pasażerów. Ceny od razu poszybowały w górę.

W pracy mam od ponad 10 lat, niedrogi zestaw Makity, i na razie wszystkie elementy są całe. Do zwykłego majsterkowania w domu, w zupełności wystarcza taki komplet na lata.


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Klucze
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Sierpień 2023, 22:59:04 »
Dawno to było, jak Ci zebrały ten komplet kluczy na lotnisku w Belgradzie?
W 2018.

Kontrola była kiedyś na samym gejcie przed wejściem do samolotu.
Nie wiedziałem, że narzędzi nie wolno przewozić, więc je wyjąłem z torby. Być może, jakby były w torbie, to by przeszły.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Klucze
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Sierpień 2023, 23:57:23 »
Toż to już w nowych wspaniałych czasach przecież. Wiadomo, że narzędzi, potencjalnej broni nie można raczej trzymać przy sobie. Nawet butelek z kosmetykami...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Sierpień 2023, 15:00:06 »
Od kiedy Wera zaprazentowała mi ten klucz, nie miałem nic lepszego, praktycznego, sprytnego i czarodziejskiego:
¹ grzechotka o większej ilości przełożeń, aby był mniejszy ruch obrotowy
² ruch drugą stroną nie jak w zwykłym kluczu co 60 stopni po sześciokącie nakrętki, a co 30 stopni
³ i na koniec najciekawsze: łepek śruby czy nakrętka nie przechodzą przez główkę klucza (zdjęcie) :wow2:  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2023, 15:18:02 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Klucze
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Sierpień 2023, 08:28:46 »
nakrętka nie przechodzą przez główkę klucza
Jak to działa, na czym polega?

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Klucze
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sierpień 2023, 10:31:00 »
Od kiedy Wera zaprazentowała mi ten klucz, nie miałem nic lepszego, praktycznego, sprytnego i czarodziejskiego:
¹ grzechotka o większej ilości przełożeń, aby był mniejszy ruch obrotowy
² ruch drugą stroną nie jak w zwykłym kluczu co 60 stopni po sześciokącie nakrętki, a co 30 stopni
³ i na koniec najciekawsze: łepek śruby czy nakrętka nie przechodzą przez główkę klucza (zdjęcie) :wow2:  ;)

Czy to jest typ klucza generalnie do lekkich zastosowań? W ciężkich warunkach warsztatowych te dwunastokątne klucze zwykle się nie sprawdzają (szczególnie przy demontażu) i lepiej mieć normalny komplet sześciokątny i solidną grzechotkę z nasadkami. Dokładnie to samo z grzechotką - im więcej zapadek tym zwykle delikatniejsza grzechotka. W amatorskich warunkach oczywiście dobrze wykonany klucz tego typu starcza na wieczność. Tą trzecią cecha to może być rzeczywiście wygodna, szczególnie dla ludzi bez wprawy warsztatowej. Pamiętam, że były na rynku (tak chyba ze 30 -40 lat temu) klucze z zamontowaną blaszką mającą za zadanie to samo, ale jak widać nie przyjęły się.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2023, 10:38:17 wysłana przez ikpara »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sierpień 2023, 10:36:12 »
Dwie oczkowe grzechotki (nie markowe) przekręciłem na kołku ze śrubą bodajże 10ką albo 12ką.
Śruba była takiej jakości że pyknąłem raz udarem i łeb został w kluczu  :doh:
Omijam z daleka takie wynalazki.

Ten system wery z przytrzymaniem nakrętki brzmi fajnie.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2023, 10:47:33 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Sierpień 2023, 12:19:27 »
dwunastokątne klucze zwykle się nie sprawdzają (szczególnie przy demontażu
Właśnie się sprawdzają, gdy masz ograniczony ruch i dostęp.
Dokładnie to samo z grzechotką - im więcej zapadek tym zwykle delikatniejsza grzechotk
A od kiedy to grzechotka służy do finalnego dokręcenia i początkowego odkręcenia.
Tą trzecią cecha to może być rzeczywiście wygodna, szczególnie dla ludzi bez wprawy warsztatowej. Pamiętam, że były na rynku (tak chyba ze 30 -40 lat temu) klucze z zamontowaną blaszką mającą za zadanie to samo, ale jak widać nie przyjęły się.
To jest wartość dodana. Ciekawe jakbyś nałożył nakrętkę, gdy szpara jest grubości klucza Wery, cieńszy i masz ruch obrotowy mniejszy niż 60 stopni np 30?
Jak to działa, na czym polega?
Jak wrócę, to zrobię zdjęcie i objaśnię.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sierpień 2023, 12:48:43 »
Opisy z alledrogo...

Screenshot_20230821_104606_Samsung Internet Beta.jpg

Screenshot_20230821_104615_Samsung Internet Beta.jpg

Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi