Autor Wątek: Klucze  (Przeczytany 10650 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Sierpień 2023, 18:26:10 »
Przepraszam , teraz na pewno dostanę conajmniej złotą saperkę.
Był gdzieś wątek o narzędziach i zniknął.
Adminowi się nie spodobał.
Teraz nasuwa sie taka myśl, czy to normalne że szczęki maja spory luz boczny, tzn przy zamykaniu na najmniejszym ustawieniu zdarza się tak że "czubki" szczęk się rozje
Troszkę będą się rozjeżdżały z powodu luzu ramiona, które z ząbkami wchodzi w drugie ramię.

Poszedłem do auta i obejrzałem inne wielkości cobr. Jest rozjazd dziubków. Heniu, to kute narzędzie nie jest precyzyjne, bo służy do chamskiego odkręcania zjechanych nakrętek czy rur. W środowisku pracy (ogólny syf) mechanika samochodowego czy hydraulika zbyt mały luz przesuwu szczęk spowodowałby ich zablokowanie. Powiem Ci, że cobr sprzedałem kilkadziesiąt tysięcy i nikt mi nie zwrócił takiej uwagi jak Ty, ale pewnie dla tego, co napisałem wyżej.

A tak abstrahując od Twojego niezadowolenia do czego ma Ci służyć takie maleństwo?
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2023, 19:11:28 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:07:09 »
Jako dodatkowe narzędzie a'la dodatek edc, chociaż może pomyślę jeszcze nad xs-em.

Dzieki za szybką odpowiedź.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Klucze
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:13:54 »
Adminowi się nie spodobał.

Można było tutaj kontynuować, a nie zakładać nowy wątek. O ile jest mi znane, komercyjny użytkownicy powinny najpierw uzyskać zgodę administracji.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:13:57 »
chociaż może pomyślę jeszcze nad xs-em.
To to dopiero małe gów**: inny mechanizm, przesuwny bez kliknięcia, cieńsze dziubki.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2023, 19:33:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:16:31 »
O ile jest mi znane, komercyjny użytkownicy powinny najpierw uzyskać zgodę administracji.
Goran, jasno się wyraziłem i uprzedziłem, że nie mam zamiaru sprzedawać narzędzi na forum, nawet przez PW! I nie miał to być wątek o takich narzędziach jak wyżej Yato czy Neotools  :NO: :NO:

Cześć

Postanowiłem założyć ten wątek (nie ten, a którego nie ma  [emoji38] ), abyśmy wrzucali ciekawe i funkcjonalne narzędzia, pomocne w życiu codziennym, jak i w pracy.

Chciałbym tylko rygorystycznie zaznaczyć, aby te propozycje były naprawdę porządne, a nie jakieś badziewie. Jeśli wrzucicie narzędzie firmy niemieckiej, to ma być Made in Germany, jeśli amerykańskiej - Made in USA, a japońskiej to Made in Japan,  polskiej Made in Poland, etc. Może i są wybitne firmy np z Chin czy Wietnamu - ja nie miałem do czynienia z takimi narzędziami. Dlaczego o tym piszę? Przeważnie stare firmy (np Pferd rok założenia 1799) dbają o swój wizerunek poprzez produkcję w swoim zakładzie wypuszczając najwyższej jakości produkty, gdy jakaś firma przenosi swoją produkcję np do Chin lub Wietnamu, traci pełną 100% kontrolę nad końcowym efektem produktu. Dla przykładu: kiedyś współpracował z firmą Ruko (m.in. świetne wierła), moim kontrahenci byli bardzo zadowoleni, do czasu, aż zaczęli narzekać, że wiertła są tępe.  Po sprawdzeniu okazało się, że Ruko decyzją nowego dyrektora zaczęło produkować w Chinach. Zawsze przy takich decyzjach idą w parze: chęć większego zysku kosztem jakości. Więc, jeśli ktoś Wam mówi, że np produkty firmy niemieckiej są tej samej jakości wyprodukowane w Niemczech co w Chinach, to alba chce Was oszukać, albo nie ma o tym pojęcia!

Wysłałem @Antonio w ramach rewanżu rewelacyjne narzędzie kutą cobrę o kodzie Knipex 8701180 (są rozmiary od 100 do 560 ). Kiedyś na forum pisałem, że taka sprytna cobra powinna być zapisana w konstytucji, aby każdy musiał ją mieć w domu: ZAWSZE SIĘ PRZYDA  :taktak: :taktak:

Andy, do odkręcania śrub, nakrętek chromowanych służą szczypce-klucz o rozmiarach np 8603180 (są od 125 do 400), gdy tą cobrą rysuje się, uszkadza się chrom.



UWAGA, nie sprzedaję narzędzi na forum!!!
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2023, 19:39:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:38:26 »
Powiem szczerze, że jestem w szoku ile amerykańców chwali narzedzia knipex,
w tym ww cobry.
Oni majac świra na punkcie edc,( spora część z nich) wpisała cobrę do tzm must have.

Przepraszam, bazuję na szorokopojętym internecie i YT.

Taka ciekawostka, amerykańce często porównują narzędzia knipexa vs klein sygnowane
jako USA, zapominajac chyba o tym że KLEIN to był Niemiecki emigrant ;)


Zresztą to jest temat na osobny wątek i ich wielkiego Ego :)


Ciekawostką dla mnie są Japońskie narzędzia ( Fujiya) , jednak słabo dostępne u Nas i bardzo drogie.



« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2023, 19:41:24 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:49:07 »
Powiem szczerze, że jestem w szoku ile amerykańców chwali narzedzia knipex,
w tym ww cobry.
Ja uwierzyłem, jak zobaczyłem na żywo w fabryce Knipexa jak je robią.
Ciekawostką dla mnie są Japońskie narzędzia
Genialna była stara ponad 100 letnia Firma Tajima, ale jakaś korporacja ją przejęła, choć jakość jest w miarę. Kiedyś potężną wichurę miałem i mi brzozę powaliło, a druga też się niebezpiecznie wyginała. Bałem się, że wyląduje u sąsiadów. Poszedłem po pilarkę, nie ma, szwagier nie oddał. Poszedłem do auta i tą składaną Tajimą ją ściąłem:
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2023, 19:56:32 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sierpień 2023, 06:51:58 »
Nieźle nieźle, ja sie nad dozuki zastanawiałem sporo, w końcu kupiłem Bahco, które mi nie pasuje i najczęściej tnę Irwinem dosyć drobnym zębem jakieś tam deseczki, kantówki i bieżące historie.

Widziałeś taki wynalazek?.;)


https://katsuknife.com/products/katsu-fa01-axis-lock-tactical-folding-axe-sakura-blade-nemoto-design?variant=41285041291323

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Klucze
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Sierpień 2023, 13:07:24 »
Jestem pod wrażeniem tego niepozornego prezentu od @GostRado. Prosta rzecz, wymieniałem baterię w zlewozmywaku. Przymierzałem się z normalnymi "francuzami". Ciężko było mi odkręcić wężyki, które ktoś do plastikowych rurek przykręcił na takiego "chama", że obawiałem się połamania tego wszystkiego. Ta mała cobra faktycznie jest tak zgrabna, że wszędzie się z nią wejdzie; niewielki kąt jest potrzebny, by znowu ruszyć śrubę; szczypce mocno trzymają się śruby -- faktycznie mamy tu do czynienia z samozaciskaniem się?

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Klucze
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Sierpień 2023, 14:06:37 »
faktycznie mamy tu do czynienia z samozaciskaniem się?
w poprzedniej pracy handlowałem m.in. Knipexem i mieliśmy taką rurkę demo, na której zaciskało się Cobrę i można było na rękojeści stanąć i się nie okręciła:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Sierpień 2023, 15:54:36 »
Widziałeś taki wynalazek?.
Cudo!
można było na rękojeści stanąć i się nie okręciła:
Tak, tak, ja też stawałem na jednej nodze i robiłem samolot rozkładając  ramiona, a ludziom oczy wychodziły z orbity i kupowali.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Sierpień 2023, 18:32:18 »
Na mnie to zrobiło spore wrażenie i mistrzostwem jest ten "upgrade", ta przedłużka która ma kilka zastosowań.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Sierpień 2023, 19:56:42 »
przedłużka
Mimo że są to narzędzia kute, nie powinno się tego zakładać, szczególnie do tej małej cobry, choć wiem, że i rurę potrafią założyć. Są normalne ograniczenia i przy takich ekstremalnych przeciążeniach może stal czy mechanizm nie wytrzymać, gdy nastąpi lekki przechył łamiąc te płaskie części ramion cobry.

 Miałem taką nietypową sytuację z hydraulikiem, gdy po prezentacji włożył ramiona cobry 250 w imadło i zaczął skręcać szczęki. Ze strachu schowałem się za drzwi, bo takich numerów nie widziałem. Dwustupiędziesiątka wytrzymała i kupił jeszcze 150 i 400 oraz szczypce-klucz 8603250, które hydraulicy używają do tzw białego montażu, tj baterie umywalkowe czy wannowe, tam gdzie jest ryzyko zarysowania chromowanych nakrętek np zwykłym płaskim kluczem.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2023, 21:13:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klucze
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Sierpień 2023, 12:36:31 »
Miało być o ciekawych narzędziach premium, a tu proste i skuteczne. Polecam, dały radę pociąć kilkanaście m³ drewna.
》tertium non datur《

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1971
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Klucze
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Sierpień 2023, 12:42:39 »
Polecam, dały radę pociąć kilkanaście m³ drewna.

A po co mi to mam centralne ogrzewanie z miejskiej kotłowni :)
Ale takie coś to mi się przydaje. :redface: by się czasami w głowę p.......ac i głupot tutaj nie pisać :taktak:

20230804_085021.jpg

20230804_085030.jpg

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi