Autor Wątek: Graef CM70 naprawa:(  (Przeczytany 6885 razy)

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Graef CM70 naprawa:(
« dnia: 16 Marzec 2015, 08:29:56 »
Witam,

Najpierw standardowo, czyli: przeglądam forum już od dłuższego czasu, ale do tej pory nic nie pisałem. Serdecznie wszystkich witam i gratuluje stworzenia ciekawego miejsca.

Do meritum: przez około 2 m-ce byłem szczęśliwym użytkownikiem Graefa CM70, wszystko świetnie tylko na najgrubszym przemiale miałem dużo pyłu, FP sporo przepuszczał, o to mniejsza. Bo zmieleniu około 2kg kawy postanowiłem młynek dokładnie wyczyścić i tu pojawił się problem. Po zdjęciu hoppera, odsłaniamy górne żarna, które razem z górną częścią obudowy można zdemontować, te elementy czyściłem po każdych 250g. Poniżej jest kolejna część obudowy przykręcona 4 śrubami i dolne żarna, to właśnie postanowiłem wyczyścić bo tam gromadzi się sporo kawy. Niestety po wykręceniu śrubek i zdjęciu obudowy wyskoczyły dwie sprężynki, pierwsza mocująca blokadę zdjęcia górnej obudowy i ta druga nieszczęsna odpowiadająca za blokadę pracy młynka gdy nie jest zainstalowany hopper. Pierwszą zamontowałem bez problemu, natomiast tej drugiej mimo kilku godzin prób nie potrafię włożyć na miejsce, wymaga to jednoczesnego składania obudowy i nie ma żadnego rozsądnego dostępu.

Pytanie: Gdzie w Warszawie uzyskam pomóc, czy jest jakiś serwis ewentualnie ogarnięty w temacie user, który mógłby pomóc? O gwarancji nawet nie myślę bo jakby nie było sam to popsułem. Dziwię się, że producent nie przewidział możliwości czyszczenie tych mechanizmów ale pewnie taka uroda tego modelu.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc bo już trzy dni piję mielonkę i zbliża się kres mojej wytrzymałości.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2015, 08:56:38 »
Hej!
Co prawda to CM80 ale chyba budowa taka sama od 4-tej minuty filmu - damskie ręce to składają.



Możesz spróbować tak - wkładasz cypek ze sprężyną tak aby wystawał - od zewnątrz naklejasz na to taśmę izolacyjną, wtedy nie powinno opaść - skręcasz i już ;)
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2015, 08:59:43 »
Właśnie miałem ten filmik wkleić, a wyskoczyło, że pojawił się nowy post :)

To powinno pomóc.

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2015, 09:06:09 »
Dzięi za szybką odpowiedź, ale tak nie da rady, czarny szeroki pierścień, który jest dookoła, w moim młynku wchodzi na tę tarcze z otworami na śrubki, a nie odwrotnie jak na filmiku, więc trzeba to składać razem i jeszcze zsynchronizować:) z włożenie tej blokady zdjęcia górnej obudowy, uwierzcie mi poświęciłem na to kilka godzin, dlatego pytwam o fachowca w wawie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2015, 09:20:50 »
A gdyby na odwrót - składasz pierścień i sprężynkę i na to do góry nogami młynek? Dociskasz, obracasz, skręcasz ?
LMWDP #469

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2015, 09:28:16 »
próbowałem, w ten sposób nie da się trafić tym małym modułem blokady (z błyszczącym czarnym guziczkiem) w jego widełki - widoczne na filmiku. Ten moduł jest zupełnie luźny na dwóch cienkich kabelkach.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec 2015, 09:36:30 »
No to jak się nie da, to sprężynka do pudełka, a mikrostyk zewrzyj na stałe owijając go taśmą izolacyjną. Trzeba wtedy tylko pamiętać o wyjęciu wtyczki z kontaktu na czas czyszczenia. A i czyścić będziesz mógł częściej - choć z drugiej strony tam są plastikowe gniazda dla wkrętów, więc one tez się wyrobią za czas jakiś.
LMWDP #469

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2015, 09:46:16 »
Pewnie najlepiej by było odciąć ten modulik i to zlutować, ale ja nie jestem niestety pełnosprawny w takich działaniach, a nie chce młynka oddawać do zwykłego serwisu agd. Może się da to złożyć prawidłowo np. rozkręcając młynek całkowicie, ale wtedy problem będzie przy każdym czyszczeniu. W każdym razie szukam pomocy osoby trzeciej, sam się nie podejmuje czynności związanych z odcinaniem, łączeniem i lutowanie kabelków. Próbowałem to zalepić taśmą ale puściło po kilku godzinach. Może ktoś z Warszawy się odezwie?

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marzec 2015, 15:01:36 »
Pierzot, nie widzę wyobraźnią Twojego problemu, ale czy nie dało by rady podtrzymać magnesem lub przewlec nitkę (pasek papieru) na czas montażu?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marzec 2015, 15:51:51 »
A gdy już uda się poskładać, to czyść tabletkami lub płatkami owsianymi. Gruntowne czyszczenie z rozkręcaniem możesz wtedy odwlec w czasie.

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec 2015, 22:11:24 »
Straciłem, kolejne 2h życia. Niestety bez rezultatu :(  na filmiku kabelki od modułu są znacznie dłuższe niż w moim egzemplarzu. Nie widzę opcji, proszę nie piszcie co i jak mam zrobić,  tylko dajcie jakiś namiar, jeśli  Jest Wam znany, kto może mi pomóc, dziś młynek był już blisko lotu z x piętra. Dziękuję za wszelkie rady, nie chce być niewdzieczny i marudzić od pierwszego wątku, ale od pierwszego wpisu proszę tylko o kontakt do fachowca .

Offline kubaa.j

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bezzera unica pid
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marzec 2015, 12:17:17 »
Wrzuć zdjęcie jak to u Ciebie wygląda. Mam taki sam młynek jak Ty i na początku też się z tym męczyłem , ale jest to do zrobienia. Jutro jak będę miał trochę czasu postaram się jakiś filmik zrobić, tylko muszę wiedzieć, czy to samo mamy w środku młynka.

Offline kubaa.j

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bezzera unica pid
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marzec 2015, 12:58:56 »
Udało mi się na szybko nagrać filmik, mam nadzieje, że pomoże.

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marzec 2015, 15:08:31 »
Spróbuję jeszcze w tej kolejności ale wydaje mi się, że już wiem gdzie jest problem. U mnie te kabelki mają ok 1cm długości i takie swobodne włożenie modułu na miejsce jest niemożliwe. Więcej od rana próbuje znaleźć w google jakiś serwis w Warszawie, zadzwoniłem już w 4 miejsca i każdy odmawia nawet ocenienia problemu: nie znamy firmy, nie mamy części, schematów etc. Nie sądziłem że to aż taki problem, sądząc z tego, że tu też nikt mi nie napisał info na temat serwisu to chyba znaczy, że nie ma takiego w stolicy. Jeśli sobie nie poradzę to zostanie mi jakiś Pan Henio, który jakoś to zlutuje. W każdym razie dam znać.

Offline pierzot

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Drip, FP, Brikka
  • Młynek: Graef CM70
Odp: Graef CM70 naprawa:(
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Marzec 2015, 09:23:41 »
Problem rozwiązany. Wczoraj podjechałem do Pana z serwisu CoffeeMachines.pl, co prawda Pan trochę marudził, że nie zajmuje się jednorazówkami:) ale sprzęt wziął i po trzech godzinach Kolumbia z Kofibrandu już się parzyła. Usłyszałem tylko, żeby więcej tego nie ruszać tylko czyścić płatkami, bo Pan się umęczył strasznie i wolałby tego więcej nie robić:(. Dziękuje za wszystkie próby pomocy, może to moje dwie lewe ręce nie pozwoliły mi poradzić sobie samemu, ale oglądając wyżej zamieszczone filmiki obstawiam produkcujny błąd i za krótkie kabelki. Wreszcie moje życie wróci do prwadziwej kawy:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi