Autor Wątek: Brak krążków w ekspresie Delonghi  (Przeczytany 6149 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Październik 2023, 21:03:35 »
To 1,5 i tak dalej, aż będzie płynnie leciało. Zrób ekstrakcje, jak napisałem i daj znać. A dajesz posmakować espresso drugiej osobie? Czy pijesz tylko czarne kawki bez cukru i mleka?
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Październik 2023, 21:16:18 »
akie masz najdrobniejsze mielenie 1?, to tak ustaw.
Rany, Ty nie masz pojęcia o tych ekspresach i dajesz takie rady. Może powstrzymaj swoje ego i chęć pisania o wszystkim.

Zrobiłem 2x espresso na maksymalnej dozie.50ml naparu (ustawilem 25ml na 1espresso) i około 25sek parzenia. Kawa kwaśna jak fix. Młynek na 2,5/7
Zejdź na 2, poniżej 2 może być problem z przeciśnięciem wody w De Longhi. 25ml na ekstrakcję, to może być za mało spróbuj koło 30-35. Kieruj się kompasem ekstrakcji, aby uzyskać zadowalające rezultaty.

Ostatnio pisałem o kompasie ekstrakcji espresso w tym wątku
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13868.msg284500#msg284500

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Październik 2023, 21:20:24 »
To 1,5 i tak dalej, aż będzie płynnie leciało.

Przeczytaj, co napisałem :picardpalm: i się nie wymądrzaj znawco automatów, a szczególnie regulowanych modułów zaparzających :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2023, 21:36:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Październik 2023, 21:21:55 »
No właśnie głupoty piszesz. Przestań cwaniakować i spamować forum swoimi wpisami.

Offline embe89

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De'Longhi ECAM 370.95.T
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Październik 2023, 21:29:22 »
To 1,5 i tak dalej, aż będzie płynnie leciało. Zrób ekstrakcje, jak napisałem i daj znać. A dajesz posmakować espresso drugiej osobie? Czy pijesz tylko czarne kawki bez cukru i mleka?
Ja pijam espresso, żona mleczne bo sam napar z espresso jest dla niej za mocny. Ogólnie już po 1 łyku czuję jak przechodzi kwasowość jakbym ją kwaskiem cytrynowym potraktował i to później wymieszał. To niestety nie to czego poszukuję i myślę że coś jest nie tak. Zrobilem mu hard reset, wyczyściłem zaparzacz i odkamieniłem całość dodatkowo.

Zejdź na 2, poniżej 2 może być problem z przeciśnięciem wody w De Longhi. 25ml na ekstrakcję, to może być za mało spróbuj koło 30-35. Kieruj się kompasem ekstrakcji, aby uzyskać zadowalające rezultaty.

Ostatnio pisałem o kompasie ekstrakcji espresso w tym wątku
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13868.msg284500#msg284500


Spróbuję to jutro ustawić z większą ekstrakcją, na pewno dam znać czy coś się zmieniło i dzięki za linka postudiuję na temat ekstrakcji.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Październik 2023, 21:30:33 »
Zejdź na 2, poniżej 2 może być problem z przeciśnięciem wody w De Longhi.
To akurat mądra rada z twojej strony?, gdy nie znasz kawy i jak się zachowuje w tym ekspresie oraz ilością mielonki w regulowanym module zaparzającym, a żeby ustawić optymalny czas ekstrakcji, należy zrobić, jak napisałem, a nie domniemywać, jak ty!
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2023, 21:40:15 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Październik 2023, 21:50:07 »
należy zrobić, jak napisałem, a nie domniemywać, jak ty!
Proszę na mnie krzyczeć więcej, coraz bardziej się pogrążasz. Czuję, że Twoje kolejne wcielenie niedługo się może pojawić na tym forum, bo znowu zaczyna się.

Skręć sobie swojego ceado maksymalnie i idź stopniowo w górę jak uważasz, że to dobra rada z Twojej strony.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Październik 2023, 22:02:28 »
Skręć sobie swojego ceado maksymalnie i idź stopniowo w górę jak uważasz, że to dobra rada z Twojej strony.
Porównujesz młynek w automacie do młynka gastro :picardpalm: Ile ustawiłeś automatów na tym Santosie? Często najdrobniejsze mielenie w automacie jest za grube i dlatego trzeba szukać tego właściwego.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Październik 2023, 22:07:03 »
Ekstrakcja 25ml trwa 25 sekund przy ustawieniu 2,5, przeczytałeś to?
 
Widać, że Ty nie ustawiałeś żadnego De Longhi z takim młynkiem. Na najdrobniejszym mieleniu to co najwyżej przez jakieś zwietrzałe trociny przeszła by woda.

Offline embe89

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De'Longhi ECAM 370.95.T
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Październik 2023, 08:03:48 »
Panowie ustawiłem młynek na cyfrę 2, ustawiłem smak b.mocny, temp wysoką. Po kilku zrobionych pojedynczych espresso spróbowałem i smak lepszy, ale nadal wyczuwalny smak kwasu. Ziarna są palone średnio, wyglądają na zdrowe. Filtr mam zamontowany, wodę ustawioną na twardą. Zaparzacz był myty, a oringi nasmarowane. Może temperatura za wysoka? Domyślnie jest ustawiona na 2/3, a ustawiłem 3/3. Krążki z espresso są rozwalone. Z innych kaw typu doppio,zwykla kawa wychodzą całe.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Październik 2023, 08:14:03 »
2/3
Ustaw na średnią. Nie podałeś parametrów: 40ml? Czas ekstrakcji?
》tertium non datur《

Offline embe89

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De'Longhi ECAM 370.95.T
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Październik 2023, 08:29:59 »
40ml, max doza. Czas ekstrakcji 24sekundy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Październik 2023, 08:47:55 »
Czas ekstrakcji 24sekundy
Młynek na 1,5, temperatura średnia, pojedyncze espresso, max. doza, uzysk 40ml. Podaj czas ekstrakcji.  Tylko zrób parę shotów, żeby się "ustabilizował" przemiał.
》tertium non datur《

Offline embe89

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De'Longhi ECAM 370.95.T
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Październik 2023, 09:36:05 »
Skręciłem na 1,5 i nie leci kawa wyskakuje komunikat, że za drobne mielenie. :picardpalm:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Brak krążków w ekspresie Delonghi
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Październik 2023, 09:42:09 »
Dziwne to, bo na dwójce masz:
40ml, max doza. Czas ekstrakcji 24sekundy.
Zrób więcej shotów na tym ustawieniu. A przestawiałeś młynek podczas mielenia?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi