Autor Wątek: Kawa z palarni W&A  (Przeczytany 5669 razy)

Offline grrigor

  • Wiadomości: 3
Kawa z palarni W&A
« dnia: 19 Listopad 2020, 10:24:41 »
Cześć,

od jakiegoś czasu zacząłem bardziej poważnie interesować się kawą. Niestety z braku miejsca i funduszy jadę na razie tylko na kawiarce z Bialetti, ale nie o tym miał być post.

Swego czasu znajomy polecił mi palarnię kawy W&A - zacząłem kupować u nich kawy, bardzo przystępne cenowo i bardzo dobre. Aż dziwi mnie, że nikt tutaj nie rozmawia o tej palarni, choć zdążyłem się zorientować, że na forum jest Pani Kasia (to nie jest kryptoreklama, po prostu szukałem czegoś o tej palarni).

Czy ktoś z Was próbował jakichś konkretnych kaw z tej palarni?

Obecnie mam na kawiarce Brazylię Santos i jest świetna - zostawia długi orzechowy posmak.

Wcześniej była India Monsooned Malabar i była dość specyficzna, ale udało się z nią powalczyć.

Ktoś z Was pił jeszczcze jakieś kawy z tej palarni? Opinie mile widziane.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2020, 11:32:14 »
może się i czepiam ale palarnia, która ma tylko podejrzanie 2 kawy specialty w swojej ofercie (żeby tylko coś było?) i nie ma nigdzie informacji o stopniu wypału nie zachęca do zamówień. Tymbardziej ze istnieje podobno od 1995 roku..

Offline grrigor

  • Wiadomości: 3
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2020, 11:36:35 »
Ale tak serio, to palarnia musi mieć same speciality?

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2020, 12:12:39 »
Mam ich "za miedzą" ale nigdy nie korzystałem. Jak kiedyś zadzwoniłem, to dostałem informację, że palą "raczej na średnio" ale w połączeniu z jakimiś starymi opiniami z forum nie wzbudziło to mojego zaufania i zamawiam kawy z polecanych palarni mimo, że do W&A mam może ze 3 kilometry.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2020, 12:27:13 »
Hm, dobrze rozumiem że palarnia po 25 latach działalności nie wie w jakim stopniu wypala kawy?  :mhh:

Offline grrigor

  • Wiadomości: 3
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2020, 12:35:20 »
Hm, dobrze rozumiem że palarnia po 25 latach działalności nie wie w jakim stopniu wypala kawy?  :mhh:

Kolega wyżej pisze, że kiedyś dzwonił. Faktycznie, na stronie ani fb informacji nie ma. Choć z drugiej strony gros palarni na fb też ma stare i zdezaktualizowane info, także chyba nie ma reguły :)

Trzeba by było zadzwonić i zapytać.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2020, 12:43:06 »
Trzeba by było zadzwonić i zapytać.
Jeśli uda Ci się wejść w posiadanie informacji odnośnie stopnia palenia, to będziemy uprzejmi za podzielenie się nimi ;)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2020, 14:27:00 »
zamawiałem coś tam od nich, właściwie to herbaty mnie bardziej interesowały, mają ciekawe a jakąś kawę to czasami przy okazji :D ale to dlatego, że kawy są jak dla mnie takie sobie. W większości mają ziarna z średniej półki, w tym i całkiem dobre, czy występujące w "naszych" palarniach też, ale niestety wypalają jak dla mnie zdecydowanie za ciemno, typowe nudnie pod jeden docelowy profil. Podejrzewam, że dlatego nie mają stopni palenia, bo nie celują siebie w kwaski i smaczki dżemiku, raczej w bardziej tradycyjnego klienta z typu "bez cienia kwasowości", ale też nie sama smoła i popiół, więc spokojnie komuś przypasuje.

Same zakupy zawsze były na plus, po herbatę a i może jakąś małą kawę napewno jeszcze wrócę, więc ich generalnie polecam, tylko nie dla nas ;)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2020, 14:37:16 »
 Dla was może nie, ale dla nas to brzmi zachęcająco.  :P

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2020, 14:52:03 »
To może zaprośmy Was do nas niech się wypowiedzą o tych kawach. :picardpalm:

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2020, 18:02:27 »
Akurat dziś zamówiłem kawę z MA, ale następnym razem spróbuję tej i jak nie zapomnę to opiszę czy jest ok.
Ale tak w ogóle, to część z "nas tradycyjnych klientów" uważa że gadanie o kawach nie ma sensu, ponieważ: 1) każdy ma swój gust, 2) to tylko kawa - ma po prostu smakować i nie ma powodu by się na niej skupiać. To forum ma dużo fajnych działów technicznych dla których na przykład ja tu jestem.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2020, 18:49:20 »
...gadanie o kawach nie ma sensu (...) to tylko kawa - ma po prostu smakować i nie ma powodu by się na niej skupiać. ...

Obawiam się, że w takim razie W&A cię rozczaruje, aż tak bezcharakternie nie palą [emoji14]

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2020, 14:17:47 »
Jakiś czas temu piłem od nich chyba 2 lub 3 kawy. Z jednej stronie nie porwały mnie jakoś szczególnie, nie słyszałem anielskich pieśni ani ćwierkania ptaków, z drugiej zaś nie spowodowały konwulsji ani nie wgniotły mnie w podłogę. Były po prostu OK, szczególnie z mlekiem. Jeśli nie szukasz w ziarenkach jakiś niezwykłych i ekstatycznych doznań, to raczej na W&A się nie zawiedziesz.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopad 2020, 09:08:01 »
gadanie o kawach nie ma sensu, ponieważ: 1) każdy ma swój gust, 2) to tylko kawa
To jest forum o kawie - więc rozmowa o kawie jest tutaj głównym celem.
Każdy ma swój gust i o gustach się dyskutuje - dzięki temu możemy dzielić się swoim odczuciem na temat danej kawy i dyskutować co kto w niej lubi, co kto nie itd.
To tylko i aż kawa - gdyby to była tylko kawa to nie spędzalibyśmy na forum x czasu, aby nauczyć się ją tak dobrze przygotowywać.

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopad 2020, 10:08:41 »
To prawda ale funkcjonuje takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje - oczywiście, że... dyskutuje, tylko powiedzenie dotyczy chyba dyskusji, która ma na celu argumentowanie wyższości jednych upodobań smakowych nad drugimi.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi