Autor Wątek: The Gabi Master B Coffee Dripper  (Przeczytany 6903 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Luty 2019, 18:50:11 »
@trez poczekaj sekundę. Ja lubie socratic. W innych wątkach pisałem, ze ich nie wielbię jak co niektórzy i, ze traktuje ich eksperymenty jako ciekawostki, a nie wyrocznie.
Głównym celem Master B jest pomoc w równomiernym polewaniu dla tych którzy nie maja konewki. Obstawiam, że zdecydowana większość używa zwykłego czajnika, ktory wodę.... gotuje! I to powinno być założeniem wyjściowym, zalać wrzątkiem i sprawdzić. Na insta nie zauważyłem od jakiej temperatury zaczęli i jakiej kawy użyli.
Żeby było fair powinni zrobić test z Gabi Master B zalanym zadana temperatura i kalita zalaną woda o temperaturze niższej o 5 stopni.
Samo zdjęcie bez podpisu sugeruje znaczne obniżenie tds, ktoś rzuci okiem na samo zdjecie i niestety może wyciągać mylne wnioski
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Luty 2019, 19:20:44 »
I to jest problem Socratic. Robią fajne rzeczy, ale wybrali zupełnie nie pasujące do tego medium do komunikacji, serwis z obrazkami...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Luty 2019, 19:30:46 »
Niestety fora internetowe odchodzą do lamusa. Myślisz, że FB byłby lepszy? Chyba łatwiej coś znaleźć w Instagramie na profilu niż w FB, przynajmniej szukania w FB ja nie ogarniam.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Luty 2019, 19:34:09 »
Mieli kiedyś blog.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Luty 2019, 19:46:27 »
@Szczympek zgadzam się z tobą, jednym spojrzeniem na obrazek  można łatwo odnieść za daleko idące wnioski, też bym wolał bardziej kompletny wpis na np blogu.
Ale argument że ludzie kupujący Gabi b nie będą używać go z konewka, ją bym w drugą stronę przeciągnoł, ludzie co nie mają konewki z termometem raczej nie czytują socratica ;)

Zresztą oboje macie rację że forma fotka+jedno zdanie dla mnie też jest utrudnieniem i ograniczeniem komunikacji, no cóż, mamy czasy form krótkich

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpień 2019, 05:03:39 »
Z tego co sprawdzaliśmy to woda przepływa około 1 minuty z każdym razem jak zalejemy do pełna, jednorazowo maksymalnie można wlać 120 ml wody.
Łłłłoooo, to u mnie w 22sek, coś jest nie tak,  gabi B w domu od ok. tygodnia.
😊

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Październik 2019, 19:52:36 »
Ktoś używał Gabi B przez dłuższy czas i chciałby się podzielić wrażeniami? :)

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: The Gabi Master B Coffee Dripper
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Październik 2020, 12:20:34 »
Podbijam. Ktoś jakąś recepturę pod V60 ma dobrą? Pierwsze próby trochę niedoparzone wyszły.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi