Autor Wątek: Idealny sprzęt pod espresso?  (Przeczytany 3675 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:35:27 »
cena produktu powinna być adekwatna do jego jakości (ewentualnie wyposażenia)
A dlaczego?

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:44:56 »
Weźmy na warsztat takiego jak na zdjęciu VBM-a, zamiast z lewej strony różdżki (która w/g mnie oszpeca ekspres) wstawić PID-a ze stoperem (pomocny przy ekstrakcji) przy ciśnieniomierzu,  a po prawej obok grupy E-61 tylko jedna dźwigienka włączająca z kontrolką, zaś w środku kocioł o co najmniej 0,7 litra pojemności. Cena byłaby podobna, a może i niższa, i czy wtedy nie byłaby to kwintesencja sprzętu pod espresso w atrakcyjnej cenie? Jak myślicie? Bo ja z miejsca bym taki kupił.
A ty widzę masz zacięcie mechaniczne. Poszukaj zatrudnienia u producentów.
Np. fajny ekspres do espresso ECM Classika II PID lub Bezzera Unica PID. czego chcieć więcej ?
https://www.coffeesite.pl/ekspresy/11-bezzera-unica-pid.html
Nie ma sensu robić ekspress bez spieniacza mleka. Taka oszczędnosc będzie raczej niewielka. A jaki byłby wpływ braku spieniacza na tzw. obieg wody i pary ? Może to po prostu jest "łatwiejsze" w planowaniu i produkcji ? Nie wiem, nie jestem mechanikiem.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 14:54:53 wysłana przez hlary »

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Kwiecień 2019, 15:18:55 »
@WS ironizujesz, ale gdyby takich zapytań od naiwniaków było 5000? Sprzedaż też opiera się na wykorzystaniu niszy, a to buduje przewagę nad konkurencją.
Tak przy okazji, wybacz że naciskam, ale czy zrobisz skatalogowanie, dla entuzjastów Twoich kawowych recenzji?

@donkiszot, kiedyś czytałem wywiad Ala Pacino. Miał epizod w życiu, i jak był sprzedawcą butów, to powiedział, że cena zawsze jest adekwatna do jakości, chyba że oszustem jest producent lub sprzedawca.

@hlary "oszczędność niewielka" też nie wiem, ale robocizna i części coś tam kosztują. Jaki wpływ na pracę maszyny ma brak spieniacza, też nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 15:34:17 wysłana przez ratio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Kwiecień 2019, 15:39:54 »
czytałem wywiad Ala Pacino
A jak wiadomo Al Pacino jest laureatem nagrody Nobla w dziedzinie ekonomi ;)

Cena to zawsze umowa obu stron i tyle. Jest to sprawa bardzo relatywna. Marka, marketing, relacje, okoliczności, imponderabilia -- jest wiele czynników wpływających na cenę, które z jakością produktu nie mają nic wspólnego, z oszustwem też nie. A najśmieszniejsze są paradoksy, niektóre rzeczy wycenione zbyt nisko się nie sprzedają. Wydawanie pieniędzy, to nie jest matematyka, a ekonomia jest nauką społeczną, nie ścisłą.

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Kwiecień 2019, 16:02:40 »
Słusznie prawisz w drugim akapicie  :ok: :ok: :ok:
Ja z tą adekwatnością jakości przedstawiłem jeden z aspektów, Ty zaś przedstawiłeś  szerokie spektrum sprzedaży.

Ale w konsekwencji też na butach Pacino się zna :D
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 16:06:06 wysłana przez ratio »

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Kwiecień 2019, 21:39:45 »
ale gdyby takich zapytań od naiwniaków było 5000? Sprzedaż też opiera się na wykorzystaniu niszy, a to buduje przewagę nad konkurencją.
Tak przy okazji, wybacz że naciskam, ale czy zrobisz skatalogowanie, dla entuzjastów Twoich kawowych recenzji?

Maszyna tylko do espresso którą kupi 5000 osób? Produkcja na 5 tysięcy egzemplarzy? Myślałem że do nisz się wpada żeby zarobić na niezagospodarowanym kawałku a nie żeby ją tylko wypełnić ;-)

Jasne że są zwolennicy samego espresso. Niecałych 400 wsparło na kickstarterze Flair'a, 100 wsparła Newton'a, prawie 300 Robota... Długo jeszcze będziesz zbierał do tych 5000 ;-) Myślisz że ilu będzie takich "minimalistów", którzy zamiast prawdziwego minimalizmu jak nasi Robociarze, czy choćby dźwigni i nie używania dyszy pary, jak chyba też parę osób z tego forum, wybiorą "prawie normalny ekspres"?

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Kwiecień 2019, 07:49:39 »
@Henry ja nie miałem na myśli starupów, ale normalną produkcję, dodatkowy model w ofercie jakiejś firmy, np VBM-a, ale co ważne, żeby cena była atrakcyjna, oczywiście po przeprowadzeniu badań rynkowych, czy byłoby to dla firmy opłacalne przy określonej ilości. Amatorzy wyłącznie espresso, tacy jak ja, a nie za bardzo zamożni lub zwyczajnie niechcący wydać za wiele na maszynę do espresso, chętnie by kupili ekspres za 3000 złotych: posiadający grupę E-61, bojler przynajmniej 700ml, manometr, regulację ciśnienia. Tak jak napisałeś, czysty "espressowy" minimalizm, a gdyby w tej cenie jeszcze dołożyli PID-a, to bylibyśmy już w niebie :taniec:

« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2019, 07:58:52 wysłana przez ratio »

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Kwiecień 2019, 06:59:21 »
Dlaczego mam płacić niemałą kasę za wyposażenie ekspresu, z którego nie będę korzystał , bo piję tylko espresso.

Złóż zapytanie do producentów ekspresów. Może znajdzie się chętny, i złoży Ci to, czego pragniesz.

Przepraszam za dublet.

@WS ten się śmieje, kto się śmieje ostatni  :) QuickMill Carola EVO 0960:

A jakby ktoś kiedyś się zreflektował, że chciałby wrócić do kaw mlecznych, a z "Karoliny" jest zadowolony, to nie ma sprawy, proszę bardzo:

A gdyby komuś zależało na kolorystycznym komponowaniu z kolorystyczną estetyką kuchni, to też można sprostać:

Posiada wszystko to, o czym pisałem :taniec:, nawet PID dyskretnie schowany, a cena marzenie, na razie znalazłem za 736€  :wow2: słowem:

SKOŃCZONA KWINTESENCJA ESPRESSO !!!

Oczywiście moim skromnym zdaniem  :D

Dla @pafcio0, @donkiszot, co z pobłażaniem (ironią) wyrażali się o moim podejściu do tego, że różdżka do spieniania mleka nie podnosi ceny ekspresu informuję, że odpowiednik Caroli QuickMill La Certa z tym wystającym brzydactwem kosztuje, tak na szybko, ok.200€ więcej.


« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2019, 08:46:06 wysłana przez ratio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Kwiecień 2019, 09:19:10 »
Widzę, że się rozumiemy... :sciana:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi