Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 759288 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3315 dnia: 14 Listopad 2020, 10:48:20 »
Dzień dobry!

Jeśli moja wiadomość się ukaże, chciałby SZCZERZE przeprosić za moje niewłaściwe zachowanie i prosić wszystkich użytkowników forum, których obraziłem o wybaczenie.

Dlaczego ponownie "wchodzę w progi" WOK-a? Otóż mam od samego początku (1,5 roku użytkowania) problem z okiełznaniem mojego ekspresu: z prysznica po osiągnięciu optymalnej temperatury i włączeniu LEJE SIĘ WODA, JAK Z FONTANNY! Zmieniłem prysznic na E&B Lab, co trochę zmniejszyło impet wypadającej wody. Dużo czasu poświęciłem na wertowanie informacji w necie, jakby tu "stuningować" moją grupę, ale poza zaworem Flow Control Profiteca, który już chciałem nabyć (po zastanowieniu zrezygnowałem), NIC nie znalazłem a na wymarzony Rocket R NINE ONE na razie mnie nie stać!

Zrezygnowany, postanowiłem przeprosić się z WOK-iem i zacząłem ponownie czytać od deski do deski Wasze posty i komentarze. W końcu trafiłem na ciekawy post:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9595.0

Myślę, że nie tylko ja mam taki problem, więc może wspólnymi siłami byśmy coś zrobili i choćby zniwelowali tę "przeciwność losu" w ekstrakcji espresso. Myślałem o mechanicznej modyfikacji "talerza", przez który gorąca woda wypada już bezpośrednio na prysznic. 
 
Z poważaniem,
GostRado.
》tertium non datur《

Offline basiao Kobieta

  • Wiadomości: 19
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3316 dnia: 14 Listopad 2020, 16:16:13 »
Cześć. Czytam od jakiegoś czasu, zarejestrowałam się dopiero teraz. Dużo się już z forum dowiedziałam, liczę na dalsze poszerzanie wiedzy :)

Offline Squesher Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Lelit Anita PL042TEMPD
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3317 dnia: 16 Listopad 2020, 22:39:23 »
Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu zaglądam na forum, raczej niedzielny ze mnie kawosz, ale możliwe że za niedługo się to zmieni :)

Offline Laska Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Rocket Cellini V3
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3318 dnia: 18 Listopad 2020, 10:46:51 »
Dzień dobry.
Szanowne koleżanki i koledzy, na forum trafiłem już dawno ale poza małymi wyjątkami przeglądem tylko ogłoszenia.
Jestem posiadaczem jury f50 i kafeterek.
Z góry dziękuję za miłe przyjęcie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3319 dnia: 18 Listopad 2020, 12:51:05 »
Cześć nowi forumowicza, bardzo nam miło, że dołączyliście i mamy nadzieję, że przyjemnie i pożytecznie spędzicie tu czas :)

Offline bellator

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit MaraX PL62X
  • Młynek: Lelit PL72
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3320 dnia: 19 Listopad 2020, 14:00:08 »
Cześć wszystkim  :D

Offline jędrek

  • Wiadomości: 2
  • Młynek: seweryn
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3321 dnia: 19 Listopad 2020, 19:58:16 »
Ahoj!!! Mój pierwszy post. W imieniu społeczeństwa z góry dziękuję wszystkim z wyższych leveli za dzielenie się wiedzą!!!

Offline Przemkos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3322 dnia: 23 Listopad 2020, 19:47:38 »
Cześć wszystkim. Miło się przywitać jako nowy uczestnik forum.
Od 20 lat pijam kawę, w końcu pora wejść na nieco wyższy poziom i zainteresować się prawdziwym espresso (przy okazji "śmierci" starego Zelmera Maestro - który dotychczas robił jak dla mnie całkiem pijalną cafe crema). Od jakiegoś czasu używam Aeropressa jako całkiem fajną alternatywę. Kawa która mnie urzekła najbardziej w życiu, to genialna kawa po turecku wypita przy okazji wizyty w Mostarze. Tam pierwszy raz jej spróbowałem i pamięć tego smaku pozostała na długo - może kiedyś uda mi się też taką przyrządzić :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3323 dnia: 24 Listopad 2020, 10:12:17 »
Cześć, Ahoj, Cześć ;-)

Akurat tygielek do kawy po turecku to wdzięczna i prosta metoda, może nie ma co czekać tylko brać się za lekturę?
Często jednak wiele wnosi magia miejsca, sama kawa po turecku mnie nie rzuciła na kolan, ale każdemu wedle potrzeb i co kto lubi ;-)

Offline Jacob

  • Wiadomości: 1
  • Młynek: Wilfa Svart
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3324 dnia: 28 Listopad 2020, 15:24:24 »
Cześć wszystkim!

Forum znalazłem i czytam od kilku miesięcy, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.

Od przeszło 1,5 roku piję kawę z v60, a teraz chcemy kupić z żoną zestaw do espresso, najlepiej młynek + kolba. Przeczytałem już sporo opinii na temat odpowiedniego zestawu i mam kilku typów na start. :) 

Offline Whisper Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: DeLonghi ESAM3000, Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso I-2 steel
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3325 dnia: 29 Listopad 2020, 15:59:56 »
Cześć,
Od lat używam głownie ekspresów automatycznych - kiedyś Krups, od kilku lat DeLonghi ESAM3000. Uwielbiam espresso, ale rzecz jasna z automatu nie wyjdzie mi nic zbliżonego do przeciętnej kawiarni we Włoszech  :( Teraz myślę o dołożeniu jako drugiego ekspresu kolbowego - właśnie na espresso. Forum na pewno będzie dla mnie kopalnią wiedzy w tym temacie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3326 dnia: 29 Listopad 2020, 16:16:54 »
Forum na pewno będzie dla mnie kopalnią wiedzy w tym temacie.

W rzeczy samej 🙂
》tertium non datur《

Offline freezer7337

  • Wiadomości: 1
  • Młynek: Xeoleo ręczny
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3327 dnia: 29 Listopad 2020, 19:52:34 »
Cześć wszystkim.

Jest jakiś temat, gdzie w pułapach cenowych są opisane polecane zestawy typu młynek + urządzenie zaparzające kawę niezależnie czy to aroepress, kawiarka, eskpres ciśnieniowy? Co najmniej rok popylam na ręcznym młynku stalowym z kawiarką i szukam czegoś co poprawi smak kawy. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline adamb

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Profitec GO, La Pavoni Stradivari, V60, Aeropress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3328 dnia: 29 Listopad 2020, 20:12:13 »
Cześć! Od kilku lat bawię się alternatywami (Aeropress, V60). Na początku tego roku roku kupiłem swoją pierwszą kolbę (Sage Barista Express), od tego czasu trochę się wkręciłem w espresso i teraz powoli planuję „upgrade” mojego kawowego zestawu. Zacząłem od młynka: ostatnio zamówiłem Niche Zero, ale niestety planowa dostawa to luty, więc jeszcze sobie trochę na niego poczekam [emoji3]

Offline Szurkas

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Jura micro 9
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3329 dnia: 30 Listopad 2020, 20:06:10 »
Czesc, od wielu lat czytam, teraz chetnie o kilka spraw zapytam  :taktak: :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi