Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 132596 razy)

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #375 dnia: 19 Listopad 2020, 19:01:22 »
No i wiedziałem gdzie zapytać. Dziękuję wszystkim za rady. Włączam poszukiwania.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #376 dnia: 19 Listopad 2020, 20:51:18 »
To czego szukasz to styl Hefeweizen, drożdże w nim używane dają właśnie aromat bananów i goździków. Czasami więcej jest goździka, czasami banana,

Czego to człek się dowie, a czym nie miał pojęcia.

To mówicie, że w tym piwie agresywnego smaku chmielu nie będzie, bo takich piw nie lubię ?
》tertium non datur《

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #377 dnia: 19 Listopad 2020, 21:41:03 »
Klasyczny, zwłaszcza niemiecki hefe chmielowy nie będzie, nie bój się ;)
Weihenstephaner, a także przyzwoite Schoefferhoffer czy Erdinger bywają w Piotrach i Pawłach. Paulaner z kolei ostatnio cosik mi nie wchodzi.

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #378 dnia: 20 Listopad 2020, 00:28:47 »
Właśnie jestem po "Warszawskiej Syrence" z browaru Błonie. Banana tam nie było, ale za to dużo nut owocowych. Polecam.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #379 dnia: 20 Listopad 2020, 08:36:58 »
@pafcio0
@ristretto
Dzięki!

Jak dokonam degustacji, to podzielę się wrażeniami.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #380 dnia: 28 Listopad 2020, 14:14:42 »
@pafcio0
@ristretto

Kurcze pieczone, mieliście rację: goryczki to tyle, co kot napłakał a aromat? Czuję banan, zaś goździków, to nie mam pojęcia, jak pachną. Generalnie o to mi chodziło!

Dzięki!
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2020, 14:30:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #381 dnia: 28 Listopad 2020, 23:38:50 »
Są tu fani czeskiego piwa? :)
Ja akurat z pomorza i trochę kiepska dystrubucja, poza Pilsner Urquel, Złoty Bażant, Kozel, to ciężko dostać dobre piwko, czasem się trafiają Primatory, macie inne sprawdzone marki?
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #382 dnia: 02 Grudzień 2020, 19:00:50 »
@pawel890 Ja w Warszawie często kupuję Primatora.  Poszukaj w małych sklepach. Lubię piwa z browaru Brodacz z Kościerzyny i piszeniczne surfer z Gościszewa.
Od dawna piję tylko pszeniczne i żytnie jak smak mi się przestawił bo jeszcze 3 lata temu nie mogłem takiego Paulanera przełknąć.
Koncernowych nie tykam za nic.  Nie jestem piwoszem,  lubię wino ale lata temu jak pojechałem do Czech zrozumiałem co to znaczy dobre piwo.
Co mnie w Polsce wkurza: leją piwo po szkle bez piany i jak zwracam uwagę nie kumają kelnerzy i co chodzi. Jeszcze przed lockdownem miałem takie sytuacje,  że znajomy Słowak jak mu takie płaskie piwo przynieśli to na ścianie lokalu rozwalił kufel i dziwił się jak możemy taki syf tutaj pić. Cena to osobny wątek,  ale powiem tyle,  że u mnie na osiedlu jakaś perła w pubie lub tyskie kosztuje 14 zł,  a w Pradze w tym roku piłem na starówce za 33 korony czyli ok. 5.5.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #383 dnia: 02 Grudzień 2020, 21:38:02 »
jak pojechałem do Czech zrozumiałem co to znaczy dobre piwo.
No więc co to znaczy? Bo w Czechach bywałem nieraz i mi czeskie piwa nijak nie podchodzą :D

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #384 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:12:36 »
Piwo z pianą i smak lepszy. Na pewno masz inny gust.
Ale w Czechach nawet Kozel inaczej smakuje niż ten co u nas w butelkach można dostać.
Czeskie  ŕezane to też inna liga czego u nas nie ma.
Często  bywałem wcześniej  też na  Litwie,  gdzie mają małe browary i litewskie piwo jakościowo wg mnie  lepsze, bo w Polsce tylko na ilość lecą browary.
Całe szczęście,  że są lokalne sklepy u  nas, gdzie można zaopatrzyć się w dobre rzemieślnicze browary.
Dlatego rzadko chodzę do knajp na piwo bo te opanowane przez koncerny,  które produkują piwoppdobne napoje a właściciel ma zakaz kupowania czy dystrybucji innych piw.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #385 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:25:46 »
No to sprawa jasna, ja po prostu nie lubię tej bezwartościowej i bezsensownej piany ;)

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #386 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:38:46 »
Z tymi czeskimi piwami to jest jak z przysłowiową trawą po drugiej stronie płotu. Nie zapomnę jak będąc w Cieszynie zauważyłem, że na lane Brackie przychodzi do knajp więcej Czechów niż Polaków  :-D

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #387 dnia: 03 Grudzień 2020, 01:29:58 »
Kiedyś zamawiałem Kozel z importu. Później pojawił się u nas w sklepach, ale również odniosłem wrażenie, że to nie to samo.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #388 dnia: 03 Grudzień 2020, 08:00:40 »
No to sprawa jasna, ja po prostu nie lubię tej bezwartościowej i bezsensownej piany ;)
Zacytuję klasyka: Piana wpływa nie tylko na atrakcyjność wizualną złocistego trunku, ale także podnosi jego walory smakowe. Gęsta piana izoluje piwo przed dostępem tlenu, a co za tym idzie, chroni napój przed zbyt szybką utratą smaku i zapachu. Poprzez zahamowanie procesów utleniania wszystkich składników bukietu piwa, piana pozwala cieszyć się smakiem i aromatem ulubionego trunku znacznie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku piw bez piany, których zapach jest dużo mniej złożony i krótkotrwały.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #389 dnia: 01 Czerwiec 2021, 21:17:26 »
Od dłuższego czasu mieszkam w okolicach Kołobrzegu i dopiero teraz poznałem tak wspaniały  browar MALTGARDEN warzony w Kołobrzegu :piwko:
Na zdjęciu Coffee to go, piwo warzone przy współpracy HAYB

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi