Autor Wątek: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u  (Przeczytany 8201 razy)

mad-dam

  • Gość
Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« dnia: 22 Lipiec 2013, 13:39:44 »
Witajcie, to mój pierwszy post, chociaż przeczytałem to i kilka innych forów od dechy do dechy. A zatem - znalazłem na ebayu takie ogłoszenie, dotyczące Jura Z5 One Touch Alu . Ekspres używany, cenowo wychodzi jakoś połowę ceny nowego, gwarancja 24 m-ce, lista rzecy wymienionych etc. Co sądzicie, warto w coś takiego się pakować, czy raczej nie? Będę wdzięczny za odpowiedź, bo to będzie mój pierwszy poważny ekspres i chciałbym dobrze wybrać :)

Dodam jeszcze tylko, że caffeprego.pl i ich forum też nie jest mi obce, nawet napisałem tam podobnego posta, ale od piątku czekam na akceptację przez admina - może przerwa wakacyjna.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2013, 13:47:00 »
Rozumiem, że jesteś zdecydowany na automat i nic innego nie wchodzi w grę?

mad-dam

  • Gość
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2013, 14:00:00 »
W sumie tak. Ja bym nawet i kupił coś z większą możliwością ingerencji w efekt końcowy, ale z ekspresu będę korzystali także ludzie w biurze (kilka osób), więc wolałbym automat.

Barnaba na forum caffeprego.pl mocno sugerował Jurę F50 z automatów i już prawie bym go kupił, kiedy to natrafiłem na rzeczone ogłoszenie - w cenie F50 byłby teoretycznie automat z wyższej półki.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2013, 14:02:51 »
Witaj!

Maszyna ma wymienione wszystko co można było wymienić - łącznie z blokiem zaparzającym. Pytanie czy wymienione na nowe czy na działające.  Na zdjęciu brak jest wężyka do zasysania mleka. Niby duperel, koszt pewnie 1 EUR, no ale go nie widać.

Dopytałbym się o szczegóły gwarancji, czy będzie na nią jakiś dokument. Człowiek sprzedaje multum automatów. Więc z ewentualnymi częściami/serwisem nie powinno być kłopotu.

Zauważ, że to starszy model. W ofercie ten człowiek ma też 2 generację za ~4600 PLN. Sporo więcej niż ~2900 PLN za poprzednika.

Generalnie z Niemcami nie ma zazwyczaj problemów reklamacyjnych - jeśli więc cena ci odpowiada, nie przeraża cię ewentualna wysyłka na naprawy do Niemiec i chcesz akurat ten model to nic tylko brać. Masz 30 dni na ewentualny zwrot.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2013, 14:06:40 »
A na miejscu jest Barnaba, do któregoś gdzieś tu krążył kontakt a z Jurą potrafi zdziałać cuda :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2013, 14:07:07 »
Jeżeli chcesz Jurę do biura, to ja bym stawił na bardziej profesjonalną klasę X. Domowe ekspresy mają limit około 20 kaw dziennie, więc czasem robiąc 10 kaw, ale w ciągu pół godziny, można ekspres szybko zajechać.

mad-dam

  • Gość
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2013, 14:17:49 »
Panowie, dzięki za odpowiedzi, czuję już, że dobrze trafiłem na to forum :)

Zaraz napiszę do człowieka, na jakie części wymienił, czy na nowe, czy na na działające - używane. Co do ilości kaw, to tak naprawdę siedzimy w biurze w 3 osoby, więc chyba nie zajedziemy sprzętu za szybko.

A powiedzcie, czym się różni pierwsza generacja od drugiej? Nie wiem, czy warto zainwestować w następny model.

GaleriaHerbaty

  • Gość
Odp: Jura Z5 One Touch Alu, używany na eBay'u
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2013, 12:31:21 »
Mimo wszystko jest to jednak używka i to z zagranicznego portalu aukcyjnego, więc musisz po prostu uważać. Niby maszyna ma wszystko wymienione, ale co z gwarancją? Czy sprzedawca w ogóle jej udziela?

@spinka - poprawiłem literówki
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2013, 17:31:06 wysłana przez spinka2 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi