Autor Wątek: Skazany na ekspres?  (Przeczytany 7135 razy)

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Skazany na ekspres?
« dnia: 29 Styczeń 2019, 09:45:45 »
Staram się ogarnąć temat kawy i potrzebuję rad osób z doświadczeniem w temacie. Moja historia jest krótka i prosta: kawy plujki, później etap z herbatami i innymi roślinami. Następnie etap bardziej świadomy - yerba mate oraz kawa "3x prawie gotowana" w rondelku. Rzecz jest taka, że wstając rano, ledwo widząc na oczy z śpiącym jeszcze umysłem, szybko uzmysłowiłem sobie potrzebę ekspresu. Moja Grażynka weszła na najlepsze forum o kawie kafeteria i kupiła polecanego tam mercedesa wśród ekspresów, czyli Philips Gaja HD 7546. Super sprzęt, świetnie się sprawdza, jest szybki i funkcjonalny, łatwo się czyści, bezawaryjny i tani w utrzymaniu, a z wad jedynie to, że kawa z niego nie nadaje się do picia. Potwierdzeniem był prosty eksperyment: ta sama ilość tej samej kawy, ta sa ilość tej samej wody. Do ekspresu i do rondelka. Kawa z ekspresu to woda jakby o smaku kawy jakiejś, a z rondelka to kawa jakby bez śladu kropli wody, gęsta, aksamitna w ustach, lekko korzenna i czekoladowa.

Problem w tym, że rano nie jestem w stanie i nie mam czasu bawić się w rondelek. Nabytym automatyzmem jestem w stanie uruchomić ekspres przelewowy. Grażynka bardzo się ucieszyła, że musimy kupić nowy ekspres i będzie mogła sobie jednym przyciskiem robić swoją kapuczinę i kawę maciatą. Rano potrzebne są "na już" dwa kubki, czyli 2x0,3l kawy. Po 15:00 drugie 2x0,3l i za godzinę, dwie znów 2x0,3l. Kawa z rondelka (w termos) dobra jest do około 20-30 minut, później wyraźnie się psuje. Musiałbym 3x dziennie bawić się po 20 minut (przygotowanie, mycie, sprzątanie), a to mi nie odpowiada.

Rozumiem, że jeżeli zabawa w "prawie gotowanie" w rondelku odpada to i również zabawa w ekspres kolbowy. Posiadany ekspres przelewowy z termosem sprawdza się doskonale użytkowo, ale tragicznie smakowo. Jakie zatem będzie najlepsze rozwiązanie dla nas, miłośnicy kaw białych (głównie kapuczina i kawa maciata) i miłośnika kaw czarnych, rzadziej białych? Czy nie chcąc rozstać się z smakiem kawy z rondelka jesteśmy skazani na ekspres automatyczny?
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2019, 09:58:43 »
Co to za czort kawa gotowana w rondelku? Nie ma dla Ciebie ratunku ekspres kolbowy nie dla Ciebie kup se drogiego automata tra ta tata  :picardpalm:

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2019, 10:13:42 »
Co to za czort kawa gotowana w rondelku? Nie ma dla Ciebie ratunku ekspres kolbowy nie dla Ciebie kup se drogiego automata tra ta tata  :picardpalm:

chodzi pewnie o turecki sposob parzenia kawy. Tez tak mi sie wydaje ze dobry automat da tu rade ale na pewno tani nie bedzie, a najlepiej byloby poprobowac kaw z roznych ekspresow i taki pozniej kupic... tylko gdzie? :D

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2019, 10:16:24 »
Posiadany ekspres przelewowy z termosem sprawdza się doskonale użytkowo, ale tragicznie smakowo
Rozumiem, że młynek i dobra kawa, aby zweryfikować to mylne wrażenie, poszły w ruch?

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2019, 10:29:01 »
Uzupełnię może wpis o informację, że na wakacjach korzystaliśmy z ekspresu automatycznego Siemens IQ8, podobno jakiś inteligentny, ale kawa w smaku była kiepska, a kapuczina i maciato liche, jakieś zdechłe. Ogólnie bez rewelacji, ale przez usta przeszło. Nie mieliśmy wpływu na kawę, wodę, mleko - tym zajmował się pracownik obiektu. Być może w tym tkwniło sedno, a być może nie ;) Nasza rola w przygotowaniu kawy ograniczała się do wciśnięcia przycisku, resztą zajmował się automat. Zanim nakapał kubek, co trwało wieczność, kawa była letnia. Budżet jest w miarę elastyczny, na razie ważne dla nas jest odnalezienie sprzętu dopasowanego do oczekiwań.

@pafcio0
Kawa testowa była już zmielona, jakaś brazylijska. Problem nie jest w niej czy w braku młynka, jeżeli z rondelka jest OK.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2019, 10:41:30 wysłana przez foremke »
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2019, 11:49:26 »
Co to za czort kawa gotowana w rondelku?

W ostatnim czasie moja ulubiona metoda w terenie :)

chodzi pewnie o turecki sposob parzenia kawy. Tez tak mi sie wydaje ze dobry automat da tu rade ale na pewno tani nie bedzie

Kawa z automatu ma się nijak do kawy z tygielka, co autor zakomunikował w pierwszym poście i bardzo dobrze go rozumiem :)

Kawa testowa była już zmielona, jakaś brazylijska. Problem nie jest w niej czy w braku młynka, jeżeli z rondelka jest OK.

Co to znaczy kawa była już zmielona?

Nie ma nic gorszego niż trzymanie dłużej zmielonej wcześniej kawy. Kawę trzeba zmielić tuż przed parzeniem. To wpływa pozytywnie na napar nawet z kiepskich kaw marketowych, jeśli cokolwiek może im jeszcze pomóc.

Moim zdaniem tygielek to jeden z najszybszych i najmniej kłopotliwych sposobów parzenia mocnej bazy pod kawy mleczne. Wszystko inne zajmie Ci więcej czasu, no może poza dobrym ekspresem kolbowym, przy którym nabierzesz trochę wprawy, ale dochodzi konserwacja i czyszczenie, co jednak zawsze można zrobić w wolnym czasie. Nie rozumiem o co chodzi z dużym kubkiem kawy? Chodzi o kawy mleczne czy dużą czarną?

Marek.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2019, 11:59:54 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2019, 12:06:19 »
To ja bym spróbował z kawiarką. Wydaje mi się że jest bliżej turka niż automat, a jest dość prosta w obsłudze na poranną kawę i relatywnie tania. Tylko młynek musisz kupić.

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2019, 12:33:36 »
Do tej pory piliśmy kawę głównie otrzymywaną od znajomego, który ma knajpkę (tam ekspres automat). Jeżeli jej zabrakło to uzupełnialiśmy levazza czy innymi wynalazkami z marketów, ale na podobnym poziomie cenowym. Z rondelka każda z nich w miarę dawała radę, choć od znajomego brazylijka najlepsza, a z ekspresu Filipsa nic nie daje rady. Bez mleka bardzo trudno wypić. W rezultacie pojawiła się potrzeba uporządkowania tematu i zmiany przyzwyczajeń, więc proszę traktować dotychczasowe praktyki jako przeszłość. Zakup dobrej i świeżej kawy, tak jak zakup dobrej i świeżej yerba mate, jest od dziś obligatoryjny i będzie miał przełożenie na sprzęt. Najpierw jednak trzeba rozwiązać kwestię sprzętu.

Duży kubek to pojemność w okolicach 300 ml. Miarę używanej kawy ustaliłem organoleptycznie na 2 czubate łyżeczki (z normalnym czubem, nie podwójnym) i jedną płaską na kubek dużej czarnej. Przy kubku kawy mlecznej część objętości zastępuje mleko lub mleko spienione. Chodzi nam o to, aby nie schodzić poziomem smakowym poniżej kawy z rondelka i pominąć uciążliwości towarzyszące temu sposobowi przygotowania kawy.

Kawiarka - dzięki za informację, sprawdzę.
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2019, 12:47:56 »
Dwie czubate łyżeczki to ile to może być gram? 10? Na 300ml wody to trochę mało, nie dziwię się, że może nie smakować taki napar. Powinno być przynajmniej koło 17 g kawy na 300 g wody w ekspresie przelewowym. Jeśli chcecie kawę dodatkowo rozcieńczać mlekiem, to raczej bliżej 7 g kawy na 100 g wody bym polecał.

Jeśli lubicie kawę z tygielka, to są automaty robiące tego typu kawę. Można je bez problemu znaleźć np. w Niemczech.  Można szukać pod hasłem "Türkische Kaffeemaschine". Na naszych serwisach aukcyjnych widzę, że są też outletowe Arzum.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2019, 13:16:57 wysłana przez krystians »

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2019, 13:04:30 »
Jeżeli waga kuchenna mnie nie okłamuje jest to 16g, zważyłem właśnie ;) To nie jest tak, że chciałbym skopiować ten smak, z mniejszą fatygą powielać dotychczasowe nawyki. Podaję ten sposób przygotowania i ten poziom smakowy jako punkt wyjścia do rozważań sprzętowych.

Ilość przygotowywanej kawy to około 0,6 l rano i później dwukrotnie 0,6 l lub od razu 1,2 l. Najważniejsze oprócz smaku jest to, żeby rano nie trzeba było stać i pilnować. Załadować urządzenie, odpalić i za 5 minut voila.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2019, 13:16:55 wysłana przez foremke »
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2019, 13:07:15 »
W ekspresie przelewowym raczej robi się minimum koło 500 g wody, wtedy odpowiednia ilość kawy (ok. 30g) zapewni jej dobre zaparzenie. Jeśli kawy jest mało to zbyt szybko woda przez nią się przelewa i nie zaparza się odpowiednio. Jeśli chcesz zaparzać małą ilość wody (do 300g ) i kawy w ekspresie przelewowym, to musisz na przynajmniej minutę wysunąć dzbanek, tak by nie przepływała woda do niego, a potem go wsunąć. Wtedy kawa ma dłuższy kontakt z wodą i może się odpowiednio zaparzyć.

UWAGA! Jeśli zrobisz to ze zbyt dużą ilością wody, to kawa zacznie  wypływać przez pojemnik z filtrem.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2019, 13:09:23 wysłana przez krystians »

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:15:52 »
Kawiarka odpada, zobaczyłem sobie filmiki na jutubie - za dużo zabawy. Rano przy półotwartym oku ledwo trafiam wodą do zbiornika ekspresu przelewowego i kawą do filtra.

Tak więc jak koledzy manfred i minero wyżej radzą jest:
- ekspres automatyczny
- ekspres przelewowy lepszy niż Filips + młynek + jakieś rozwiązanie do kapucziny i kawy maciato wbudowane w ekspress (lepiej?) lub solo
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:24:05 »
A może kapsułki i coś do spieniania mleka?
Do dużej czarnej dolejesz wrzątek, do mlecznych dolejesz mleko. Prościej się chyba nie da.

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:44:09 »
Nie znam bliżej tego rozwiązania. Obiło mi się jedynie o oczy, że dużo kosztuje, a mało daje. Jeżeli prawdą jest to co przeczytałem, że najlepsze efekty daje własnoręczne mielenie świeżej i dobrej kawy, to tego chciałbym się trzymać.
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:56:29 »
Ale nie doczytałeś, że automat takich najlepszych efektów już nie daje. :-(

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi