Autor Wątek: Termometr - co kupić?  (Przeczytany 52876 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Październik 2014, 13:56:56 »
Niemiecka firma ELBRO z pomiarem ±0. 8 °C  lub  ± 0.8% I czujnikiem NTC, kosztuje w Conradzie 109 zł ale można dostać zniżke 20zł zapisując się na liste mailingową. Nie wiem ile kosztuje na stronie thermometry.biz bo się reklamują że są najtańszy i dają duży upust przy zakupie >2 sztuk .


Na termometry.biz kosztuje 80 zł netto ale do Hario się nie nada bo ten kapelusz jest trochę duży 4 x 5cm

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Październik 2014, 12:13:01 »
http://agdbest.pl/mobile/pl/p/Termometr-do-zywnosci-50C-300C-145709/1425
Nie wiem, czy nie wziąć tego. Cena podejrzanie niska. Napisane, że tolerancja do 1 st. C, ale jak to się ma do stanu faktycznego? No i jaki czas reakcji?
Mimo wszystko chyba można spróbować za ra kasę.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2014, 14:41:36 wysłana przez joonecky »

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Październik 2014, 11:52:05 »
W poniedziałek będę miał ten http://www.centrummiernictwa.pl/product/2720/48/st9315a-termometr-50-st-c-do-300-stc-l=133 pytałem w kilku sklepach ale tylko w tym mają go na magazynie i od razu wysyłają. Dodatkową zaletą jest wodoszczelność.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Październik 2014, 19:26:00 »
To daj znać jak się sprawuje. Ja na razie nie kupiłem jeszcze termometru. I te dylematy: kupić za 25 czy za 80 zł? :evil: Już miałem tani termometr i powinno mnie to czegoś nauczyć, ale... no właśnie - zawsze zastanawia mnie jak różnica w cenie ma swoje odzwierciedlenie w jakości materiałach itp.  ???

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Październik 2014, 21:17:45 »
Ja mam trzy takie po około 20zł  >:( Poza tym para też robi swoje więc warto kupić wodoszczelny. Zobaczymy co to będzie...

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Październik 2014, 21:31:31 »
Boję się kupić za 80, czy 100 zł, bo w wielu przypadkach okazuje się, że cena nie ma swojego uzasadnienia. Dlatego chcę wziąć coś polecanego, a nie patrzeć tylko na zasadzie "bierę bo drogie" ;D
Chociaż charakterystyka i parametry tego termometru wyglądają na prawdę dobrze.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Październik 2014, 18:01:35 »
Termometr dotarł i mogę spokojnie polecić. Dodatkową zaletą jest to że nie świruje na włączonej kuchni indukcyjnej i jest wodoszczelny. Na fotce porównanie wskazań z wzorcowanym termometrem - różnica około 0,5 st.C. Oryginalny otworek w pokrywce czajnika Hario jest tylko o 0,2 mm za mały więc wystarczy kilka ruchów zwiniętym papierem ściernym. Długość sondy idealna - sięga około 10mm od dna.


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Październik 2014, 18:07:45 »
A przy gotującej sięga 105 stopni? :)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Październik 2014, 18:26:52 »
Jest ponad 99st.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Październik 2014, 19:27:58 »
No nie, znowu trzeba wydać forsę :pycha: skoro tak chwalisz, to chyba się skuszę, bo nawet nie mam ostatnio jak pić herbat innych niż czarna. W kawie robię na oko i jest OK. Wiadomo, że jak jest kontrola to jednak inaczej, ale wystarczy trochę ostudzić wodę :-D

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Październik 2014, 20:31:42 »
@Maro, czy ilość wody w konewce ma wpływ na wskazania termometru?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Październik 2014, 20:47:37 »
Zanurzone musi być minimum 10mm co przekłada się na około 300ml wody w większym Hario.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Październik 2014, 20:56:45 »
Rozumiem, że głębsze zanurzenie, na przykład 30 mm, nie spowoduje zwiększenia odczytu temperatury.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Październik 2014, 21:06:51 »
Problem będzie przy mniejszym niż około 8-10mm zanurzeniu przy większym nic złego się nie dzieje.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Październik 2014, 21:12:47 »
No to @Maro gratulacje, wyszukałeś dobry termometr.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi