Autor Wątek: Zmiana na młynek automatyczny - przelew + espresso  (Przeczytany 446 razy)

Offline daviz2212 Mężczyzna

  • Użytkownik zwykły
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: 1zpresso K-Plus, Eureka Mignon Specialita
Zmiana na młynek automatyczny - przelew + espresso
« dnia: 03 Kwiecień 2024, 18:44:59 »
Dzień dobry,

w związku z kontuzją nadgarstka na czas bliżej nieokreślony, muszę poszukać rozwiązania zastępczego dla mojego ręcznego mielenia. Aktualnie użytkuję 1zpresso K-Plus pod V60, Kalitę, Aero i czasami Chemex. Do espresso posiadam Eurekę Mignon Specialita. Z obu młynków jestem bardzo zadowolony pod względem wydajności i jakości przemiału. Niestety muszę zmienić młynek ręczny na automatyczny, po kilku przemyśleniach myślałem nad dwoma rozwiązaniami:

  • Zostaję z moją Eureką i dokupuję dodatkowo młynek pokroju Fellow Ode lub Opus,
  • Wszystko sprzedaję i kupuję młynek single dose np. Niche Zero.

Moja dzienna rutyna to 50/50 jeżeli chodzi o przelewy i espresso/mleczne.

Nie ukrywam, że od samego początku Niche Zero był moim marzeniem, zwłaszcza pod względami estetycznymi. Jestem osobą co lubi się rozdrabniać nad wieloma aspektami przygotowując kawę. Bardzo chciałbym uniknąć regresu w jakości przemiału w porównaniu do mojej obecnej konfiguracji. Jestem również otwarty na inne propozycje, wszystko jeszcze do rozważenia.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Zmiana na młynek automatyczny - przelew + espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2024, 20:37:14 »


Sprzedaj Eurekę kup Niche - Marzenia się same nie spełnią. Trzeba je spełniać!  8) - cytat z  McJaro po zakupie Mazzera
Młynek 1zpresso K-Plus  -  przyda się na rehabilitację nadgarstka a jak nie to go sprzedasz i kupisz dedykowany do metod przelewowych
                                       lub nic nie kupisz bo będziesz wiedział czy wystarczy Niche 0.

Offline daviz2212 Mężczyzna

  • Użytkownik zwykły
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: 1zpresso K-Plus, Eureka Mignon Specialita
Odp: Zmiana na młynek automatyczny - przelew + espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2024, 23:08:11 »
dzięki za wskazówkę, człowiek waha się pomiędzy 10 możliwościami a czasami potrzebna jest odrobina motywacji aby się na jeden wariant zdecydować. Nie lubię sprzętów zmieniać, bardzo przywiązuję się do mojej konfiguracji ale czasem decyzje są wymuszone innymi czynnikami a powiew świeżości też się przyda. Nie ukrywam też, że rozwiązanie single dose będzie o tyle lepsze, że może małżonka w końcu zdecyduje się sama przygotować przelew, bo na ręcznym to ni hu hu ukręcić nie mogła.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zmiana na młynek automatyczny - przelew + espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień 2024, 07:28:05 »
Jeszcze jest Arco2 z napędem, możesz ręcznie i elektrycznie. Niche - nie będziesz żałował zakupu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi