Autor Wątek: Izolacja termiczna bojlera  (Przeczytany 24259 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Izolacja termiczna bojlera
« dnia: 25 Kwiecień 2013, 07:09:48 »
Właśnie skończyłem izolować, ekspres rozgrzewa się, zapach jest prawie niewyczuwalny. Subiektywnie oceniam że jest lepiej, bo okresy na które załącza się grzałka wydają się znacznie krótsze. Na razie nie mogę ocenić częstotliwości załączania.
Poniżej kilka zdjęć i moich komentarzy z ocieplania bojlera.
Cuadra jeszcze bez bielizny:
http://img198.imageshack.us/img198/1373/imag0094wm.jpg
Izolacja termiczna bojlera

Jak widać pomiędzy bojlerem a przednim panelem jest ok 1 cm (choc bojler nie jest zamocowany idealnie w linii, jeste jeszcze kanał na te kilka kropel z odpowietrzania), podobnie ciasno jest z drugiej strony - pomiędzy osłoną zbiornika wody a bojlerem. Zbiornik wody był oryginalnie ocieplony kawałkiem pianki, która usunąłem przy pomocy specjalistycznego noża kuchennego :D
Z powodu braku miejsca mata armaflex musiała ulec w dużej mierze odchudzeniu - jest sprężysta ale nie aż tak, aby dało się ją zgnieść do połowy swojej grubości i jeszcze przepychać przez ciasne miejsca. Wybrałem wariant ocieplania bez odkręcania złączy, co w sumie okazało się chyba dobrym wyborem.. Ociepliłem zarówno powierzchnię boczą bojlera jak i jego dennice.
A oto efekty...
Widok od tyłu, po zdemontowaniu panelu tylnego i osłony zbiornika wody:
http://img28.imageshack.us/img28/2968/imag0095p.jpg
Izolacja termiczna bojlera

Jedna z dennic, połączenie uszczelnione aluminiową taśmą do kominków:
http://img40.imageshack.us/img40/6679/imag0096bc.jpg
Izolacja termiczna bojlera

Widok od przodu już z założoną osłoną zbiornika wody:
http://img703.imageshack.us/img703/3893/imag0097j.jpg
Izolacja termiczna bojlera


Podsumowując:
Narzędzia - klucze imbusowe, nożyczki, nóż kuchenny, metrówka, listwa, taśma (w ciasnych miejscach do maty przylepiałem taśmę pakową i łatwiej było ją przeciągnąć, potem taśmę odklejałem - robiła za "pilota")
Materiały - mata armaflex, zaciski do kabli, taśma do kominków
Czas pracy - około 1,5 h (wliczając w to czas poszukiwania kluczy, hehe)
Efekty - nie dokonywałem wcześniejszych pomiarów, subiektywnie oceniam, ze grzałka włącza się na krótsze okresy, filiżanki na tacce osiągają przyzwoitą temperaturę dopiero po ok. 1 godz (pod warunkiem, że ekspres jest nakryty ścierka)
Problemy - ciasnota i jeszcze raz ciasnota! oraz przy skręcaniu nie zwróciłem uwagi i zcisnąłem wężyk podający wodę do pompy (gapa ze mnie), problem jednak został szybko rozwiązany.
Nie wspomniałem jeszcze, że czasem przydaje się druga para rąk, ale nie jest niezbędna.
Ocieplając raczej liczyłem na dłuższe okresy pomiędzy dogrzewaniem niż skrócenie samego procesu grzania. Jednak ten drugi efekt chyba udało się osiągnąć niejako "przy okazji".
Zdjęcia nie oddają całego uroku i kunsztu wykonania  :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2013, 13:32:42 »
Od kilku dni dręczy mnie myśl czy izolacja bojlera w ekspresie z grupą E-61 ma duży sens. Oczywiście da się dostrzec pozytywne efekty ale... no własnie - sama grupa to kawał solidnego, mocno nagrzanego metalu który odprowadza z bojlera sporo ciepła z uwagi na kompletny brak jej izolacji. Działa jak spora chłodnica - na szczęście powierzchnia wymiany ciepła z otoczeniem jest w miarę rozsądna (cóż by się działo, gdyby miała żebrowaną strukturę!). Czy w takim razie podejście sporej części producentów, którzy oszczędzają na tej izolacji nie jest podyktowane po prostu pragmatyzmem? Co o tym myślicie?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2013, 13:44:49 »
Nie chciał bym Cię podpuszczać ale nie zaizolujesz grupy ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2013, 13:47:25 »
Co? Ja nie zaizoluję?!

Żartuję rzecz jasna, w ten sposób zaburzyłbym przepływ wody w systemie. Poza tym paskudnie by to wyglądało :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2013, 13:52:05 »
Jak na mój gust to że w większości bojlery nie mają izolacji może wynikać z:
1. decyzji księgowych
2. chęci utrzymania tacki na filiżanki w określonej temperaturze - zakładam że izolacja redukuje temperaturę tacki
3. prostoty serwisowania - w razie awarii izolacja zapewne jest do wymiany, dostęp do złączy utrudniony, itp.

Dla końcowego odbiorcy jedyna zauważalna różnica to chyba oszczędność energii. Czy jest ona wymierna - kiedyś pomierzyliśmy, że ekspres pracujący podajże 12 godzin dziennie zużywał niecałą 1 kWh. Powiedzmy że oszczędzasz 1/4 energii. W skali roku masz na dodatkowe 500g dobrej kawy :)

To tak jak z lodówkami - teraz są wypuszczane jakieś nowe z super hiper izolacją, dzięki czemu ścianki są cieńsze, masz więcej miejsca w środku. Jednak czy końcowego użytkownika to interesuje, on i tak patrzy na klasę energetyczną i pojemność. Może przeczyta ile prądu lodówka zużywa. Poza tym chłodzi/mrozi - działa :)

Wracając do tematu izolacji - ja bym z chęcią zabrał się za zmiany w doprowadzeniu wody do bojlera w moim Steel'u. Tzn. rurką miedzianą, owinięta kilkakrotnie wokół bojlera, i na to izolacja. Zapewniło by to wstępne ogrzanie wody trafiającej do bojlera - niech by miała 70-80C, zawsze to sporo więcej niż 23C. Może wtedy robiąc doppio temperatura na PIDzie by mi nie spadała, i była stała jak przy espresso.
No ale takie modyfikacje to raczej dopiero po gwarancji będę wprowadzać.

Co do izolacji grupy - gdzieś widziałem maszyny których grupa pokryta była włóknem węglowym - nie wiem czy to była folia tylko, czy celowy zabieg - wyglądało to tragicznie.

Edit: znalazłem Della Corte Mini

« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2013, 15:49:29 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2013, 14:53:30 »
Zdjęcia z HB nie wyświetlą się na innym forum. Wprowadzili takie ograniczenia ;)
Musisz je pobrać i wrzucić na forum, ewentualnie na hosting.

kszmigie

  • Gość
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2014, 00:18:48 »
Dobra robota z ociepleniem. Skąd masz ten materiał?

Pozdrawiam,
Kuba

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2014, 16:24:50 »
Ktos ma na zbyciu tego armaflexu, bo znajc zycie trzeba kupic cala rolke.
Ewentualnie co innego zastosowac?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik 2014, 16:43:05 »
Niestety ale rolka na bojler to za dużo, a minimalne ilości zakupowe wystarczyły by do izolacji maszyn na tym forum i jeszcze by na karimaty zostało.

Jak jeszcze chciałem izolować - już nie muszę  :P - to miąłem plan aby udać się do firmy zajmującej się klimatyzacją/chłodnictwem i ich zapytać o jakieś odpady.
LMWDP #469

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik 2014, 17:50:35 »
Ktos ma na zbyciu tego armaflexu, bo znajc zycie trzeba kupic cala rolke.
Ewentualnie co innego zastosowac?

Jak chcesz to mogę Ci zamówić tutaj. Nie wiem czy to drogo czy tanio.
W młynie: ziarna

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Izolacja bojlera
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopad 2014, 18:23:41 »


Luca Bezzera wyjaśnia dlaczego nie izolują bojlerów w swoich maszynach




Edit.


Dziękuję Adminowi
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2014, 18:47:15 wysłana przez Albinos »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopad 2014, 18:40:52 »
Mówi ciekawie, ale jakoś nie przekonuje mnie argument z podgrzewaniem filiżanek. W mojej rakiecie jest bojler izolowany, z miedzi a filiżanki są super rozgrzane. Musze pod maskę zajrzeć czy izolacji nie zapomnieli założyć ;)

Ja to zrozumiałem tak - nie izolujemy bojlerów, bo oszczędność z izolacji będzie żadna, bo trzeba filiżanki wrzątkiem przelać przed przygotowaniem kawy, bo tacka się słabo grzeje jak bojler jest w izolacji.

LMWDP #469

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad 2014, 18:50:01 »
Ja też nie narzekam, choć gdy dziś zapomniałem ręcznikiem przykryć to były dużo chłodniejsze niż zwykle.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2014, 18:57:37 »
 :ok: faktycznie, ręczniczek na nich sobie leży i u mnie.

Przeglądając cały ten wątek - Spinki bojler też na miedź wygląda - a na temepraturę filiżanek się nie skarżył.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Izolacja termiczna bojlera
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopad 2014, 19:00:16 »
Nie, jest OK. Ręcznik tak jak Wy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi