Autor Wątek: Rancilio Silvia — problem z pompą ?  (Przeczytany 1131 razy)

Offline Pero

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Rancilio Silvia V3 - 2011 r.
  • Młynek: Macap M4 (z dozownikiem)
Rancilio Silvia — problem z pompą ?
« dnia: 02 Marzec 2019, 15:09:07 »
Witam wszystkich

Przy próbie zrobienia kawy spotkała mnie nie miła niespodzianka. Otóż po włączeniu zaparzania zamiast dobrze mi znanego dźwięku, usłyszałem coś co sugeruje problem z pompą, dźwięk jest zupełnie inny, jakby zgłuszony i oczywiście nie leci woda, po kilku próbach sytuacja się pogorszyła.

nagrałem filmik żeby to lepiej zobrazować - nie mogę wstawiać linków, proszę wkleić poniższe linki do przeglądarki:
tak to wyglądało
link: drive.google.com/file/d/1HLMZzzCNwM7e-VNITP7FMXkqzkm35l16/view

a tutaj dokładniejszy film ze zdjętą obudową, po kilku wł/wył ekspresu dźwięk jest bardziej stłumiony, oczywiście woda nie leci, nie widać też żadnego ruchu wody w silikonowych przewodach
link: drive.google.com/file/d/1qKKQrQmzNXjNnJ3JDXT4xLzmNxN6Lrrv/view


Silvia była kupiona w 2011, eksploatacja: 1-2 razy na dzień, regularnie odkamieniana a kilka miesięcy temu była na gruntownym przeglądzie/odkamienianiu u dystrybutora

Czy Waszym zdaniem padła pompa ?
Czy powinienem jakoś to posprawdzać, a może coś przeczyścić ?

A co do pomp, u mnie jest taka (dla czytelności zdjęcie jest odwrócone)
link: drive.google.com/file/d/1xTh4DSc1TFRNU071XaFpaMLyFxhDO1Gl/view

Posprawdzałem trochę w necie i znalazłem kilku sprzedawców. Wszystkie pompy mają takie parametry jak oryginalna pompa, a pomimo to występuje ona w różnych cenach: 45 zł-80 zł, czy te pompy się różnią, czy przy zachowaniu dokładnie takiej specyfikacji jak na zdjęciu są to takie same pompy, czy mogą być różnice np średnice przewodów ?, a może są lepsi i gorsi producenci?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, ekspres nie działa dopiero 2 dni a już go brakuje.

Pozdrowienia dla wszystkich
Krzysztof

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Rancilio Silvia — problem z pompą ?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2019, 16:24:37 »
Może coś z zasilaniem? Wyciągnij konektorki z cewki pompy i podepnij zewnętrzne zasilanie 230V, czy będzie to samo? Jeśli ruszy to trzeba szukać problemu w zasilaniu, jeśli nie to pompkę dalej sprawdzić (może warystor-bezpiecznik) albo wymienić. Ja kupiłbym dokładnie ten model (EP 5) tam gdzie najtaniej.

Offline Pero

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Rancilio Silvia V3 - 2011 r.
  • Młynek: Macap M4 (z dozownikiem)
Odp: Rancilio Silvia — problem z pompą ?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec 2019, 22:38:06 »
Dzięki za podpowiedź, posprawdzam  i napiszę co z tego wyszło. Wydaj mi się że to uszkodzona pompa, ona pracuje (brzęczy, choć ciszej niż zwykle) tylko nie pompuje wody.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi