Autor Wątek: Pytanie o możliwość uszkodzenia ekspresu zbyt dużą ziarnistością kawy  (Przeczytany 1899 razy)

Offline biialas

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: de longhi bk 311
Cześć wszystkim,

kupiłem ostatnio świeżo zmieloną kawę do ekspresu kolbowego (De longhi Vintage 311).
Kawa jest bardzo mocno zmielona, powiedzmy jak mąka. Jak próbuje przepuścić wodę przez kolbę to mam wrażenie, że ekspres nie daje sobie rady z tak mocno ubitą papką. Boje się, że coś strzeli i po chwili wyłączam ekspres. Czy faktycznie może coś się stać gdy ekspres  zablokuje się na kolbie?

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Jeżeli wszystko jest sprawne to nie powinno się nic stać do kilkunastu sekund. Jest też wariant pesymistyczny w postaci rozerwania uszczelki grupy i wyrzutu gorącej wody, i kawy.
Największym problemem twojego sprzętu są sitka ciśnieniowe (supercrema), które nie pozwolą zrobić espresso, bo zwyczajnie się zapychają.
Wymień sitka na takie z pojedynczym dnem, a najlepiej oczywiście cały ekspres, bo DeLonghi jednak jest bardzo słabą maszyną do robienia kawy :)
Edit:
Jeszcze słowem o sitkach.
 Poszukaj tematów na forum, bo sporo osób tutaj zaczynało od DL (w tym ja) i przewijały się tematy wymiany sitek. Możesz je kupić w ATP, North albo na AliExpress.
Ogólnie ekspres raczej sam z siebie się nie uszkodzi, ale przy wysokim ciśnieniu wyjdą wszelkie niedbalstwa np. w czyszczeniu
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2019, 16:01:38 wysłana przez fresh »

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Raczej nic się nie stanie, podobna sytuacja występuje przy ślepym sitku podczas czyszczenia a jest to normalną praktyką.
Jak za mało kawy wylatuje z wylewki,  syp jej do filtra mniej niż zwykle.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Z ekspresem nic się raczej nie stanie, ale w sitku super crema może dostać się pył kawowy między dwie warstwy i sitko się zapcha na amen.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi