Autor Wątek: Termometr z wyświetlaczem pokazującym temperaturę bojlera  (Przeczytany 1179 razy)

Offline Felx777

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Czesć,
mam w planie doposażyć swoją Ranciio Silvia w termometr z sondą. Nie chce za bardzo ingerować w rozwiązania techniczne ekspresu, bo jest jeszcze nowy, na gwarancji. Planuję umieścić sondę pomiędzy bojlerem a jego izolacją, taka aby termomentr wskazywał aktualną temperaturę bojlera. Myślałem o jakimś termometrze z wyświetlaczem elektronicznym, który mógłbym przykleić do ekspresu.

Macie może jakieś sprawdzone termometry, które możecie polecić? W internecie jest do kupienia jakaś chińszczyzna po 12 zł, tylko nie wiem, czy to się do czegokolwiek nadaję.

Ktoś powie "Zainstaluj PID" , "termperatura zewnętrzna bojlera to nie temperatura wody" ja jednak myślę, że na początek jest to wystarczający punkt odniesienia.

Aktualnie mam podłączony multimetr z sondą, no i muszę się przyznać, że to rozwiązanie spełnia swoje zadanie. Wygląda tylko trochę szpetnie i chciałbym to zmienić na coś bardziej estetycznego. Możecie coś polecić?

Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam

Poniżej moje aktualne rozwiązanie z multimetrem.

RC_Multimetr.JPG
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2022, 12:27:00 wysłana przez ranGo »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Termometr z wyświetlaczem pokazującym temperaturę bojlera
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2022, 12:42:26 »
cos takiego? 10zl


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1151
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Termometr z wyświetlaczem pokazującym temperaturę bojlera
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2022, 12:53:32 »
Właśnie miałem pisać, coś kiedyś czytałem o tego typu termometrach (jak wyżej), że działają dopóki za bardzo się nie zawilgocą.
W sensie para z ekspresu i temperatura pracy im nie służy.

Może jeszcze coś takiego, koszt 3 dyszki, co prawda mniej wyględny.
term.jpg

« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2022, 13:15:00 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Termometr z wyświetlaczem pokazującym temperaturę bojlera
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2022, 13:11:09 »
Ten pierwszy nie ma włącznika, drugi działa bardzo dobrze, ale brzydal (mam 2 takie) :)

Trochę problem z tym jest mały to np. nie ma włącznika, albo działa z dużym opóźnieniem.
Myślałem nad takim, ale niewiele różni się od tego brzydala :) https://sklep.emd.net.pl/termometr-precyzyjny-st-90-typu-k-p-2374.html

Ten wygląda lepiej: https://www.hurtowniaprzemyslowa.pl/termometr-miernik-temperatury-przemyslowy-2-kanaly-kjet-lcd-zakres-200-do-1370-c-p-13074.html
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2022, 13:49:29 wysłana przez tom517 »

Offline Felx777

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Termometr z wyświetlaczem pokazującym temperaturę bojlera
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2022, 21:36:19 »
Bardzo dziękuję za propozycje. W ostateczności wybór padł na TM-902C za 30 złotych.

Bardzo mi zależało aby termometr umieścić w przedniej części ekspresu. Trochę jest tam mało miejsca, dlatego byłem zmuszony przyciąć obudowę i  wprowadzić kilka przeróbek. Żółtą wtyczkę od termopary oraz koszyczek z bateriami umieściłem w ekspresie przedłużając i izolując kable. Do tylnej ścianki przytwierdziłem magnesy neodymowe. Dzięki temu powstał w pełni ściągalny zestaw.

Szczegóły na poniższych zdjęciach.

Kosztowało to trochę pracy ale z efektów jestem zadowolony. Termometr po uruchomieniu automatycznie wyłącza się po 11 minutach.  Automatyczne wyłączanie można wyłączyć trzymając dłużej przycisk.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi