Autor Wątek: expres i młynek do 10 tys.  (Przeczytany 26846 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Grudzień 2019, 14:36:00 »
All other home line machines are produced at our production site in Milan, Italy.

Pisałem o tym wcześniej. Byli tam i są. Ale ciągle nie doczekałem  się odpowiedzi, czy to źle.

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Grudzień 2019, 16:33:12 »
@rapoh może to i dobrze, że tej odpowiedzi nie ma  ;)

@krystians jestem przekonana do zwykłej wersji ekspresu i czarnych/stalowych dodatków. Niestety Metiu napisał, że teraz pracuje z surowym drewnem i nie wykona tampera, z czarną rączką, która się świeci jak kula bilardowa więc musiałam wybrać coś innego, co skłoniło mnie do przejrzenia drewnianego wykończenia ekspresów.
Synchro jeszcze widzę w drewnie i wydaje mi się, że stal jest fajnym kontrapunktem dla drewna i uwydatnia jego walory.  To już profi 800 w drewnie niekoniecznie. Póki co zostanę przy czerni i stali, a za parę lat, gdy poczuję potrzebę zmiany, a zapewne to nastąpi :evil: ku niewątpliwej radości męża  ;), zamówię gałki, panele boczne i ekspres będzie jak nowy :blue:

@pmichal  dzięki za opinie :)

Pozdrawiam,
Novocaina

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #152 dnia: 11 Grudzień 2019, 16:41:59 »
Ale przecież przy Twoim budżecie zapewne dostaniesz tamper razem z ekspresem. Tamper determinuje wybór deisgnu/wykończenia? Przecież i później można dokupić "kulę bilardową", jak nie da się od razu.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #153 dnia: 11 Grudzień 2019, 16:51:16 »
Być może @Valerii pomoże z tamperem na zamówienie.

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #154 dnia: 11 Grudzień 2019, 17:44:16 »
@rapoh nie determinuje dlatego wybrałam inny kolor i zostałam przy standardowej stali i czerni. Natomiast obejrzałam przy okazji jak wyglądają w drewnie modele, którymi jestem zainteresowana :)
Oczywiście w zestawie jest tamper ale forumowicze polecają zmianę sitka na VST i dokupienie do niego tampera pod wymiar.

Pozdrawiam,
Novocaina

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #155 dnia: 11 Grudzień 2019, 17:58:53 »
Najpierw zrób swoje pierwsze smaczne espresso, a potem zmieniaj sitka i prysznice.

skansen

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #156 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:46:02 »
Estetyka jest dla mnie ważna. Wyposażenie kącika kawowego oprócz zapewniania przyjemności z świetnej kawy powinno sprawiać przyjemność wyglądem... Nie jestem fanem Profiteca / ECM ale kilka elementów bardzo mi się podoba w Synchronice. Na plus Synchronici należy zapisać, że zrezygnowali z typowego panelu produkowanego przez Gicar na rzecz jednolitego , srebrnego:
PID.jpg
Powyższy sterownik dodatkowo ma funkcję stopera.
Wygląd starego sterownika Gicar bardzo mi się nie podoba. Z tego m.in. powodu odrzuciłem ekspres Lelit Diana:
stary PID Gicar.jpg

Ładnie wyglądają również manometry z cyferblatem ułożonym na obwodzie:
zegary.jpg
Podobny zabieg zastosowali styliści wskaźników w Skodzie.

Wszystkie wymienione w wątku ekspresy prezentują zbliżony poziom. I jeśli szczegóły techniczne (sterownie grzałkami w Izzo/Quick Mill czy profilowanie w Biance) i różnice w cenie nie są aż tak ważne, wówczas kryterium wyglądu jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe... Niech więc Koleżanka wybierze oczami, bo cóż z tego, że ekspres ma np. profilowanie jeśli użytkownik od patrzenia na niego będzie, mówiąc młodzieżowo dostawał raka?

Zdjęcia: ECM / Gicar.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #157 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:53:30 »
Ja bym się na Twoim, novocaina, miejscu wstrzymał. Masz w planie kupić coś zacniejszego, zatem niewykluczone, że zadowoli Cię specyfikacja producenta.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #158 dnia: 11 Grudzień 2019, 19:00:19 »
Ładnie wyglądają również manometry z cyferblatem ułożonym na obwodzie:
Czy to jest jakiś ewenement?

Off-Topic:
Odmieniamy takie obce wyrazy jak "synchronica", stosując chyba tzw. "oboczność" c/k -- synchronica/synchroniki; arabica/arabiki itp.

skansen

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #159 dnia: 11 Grudzień 2019, 19:14:40 »
Ładnie wyglądają również manometry z cyferblatem ułożonym na obwodzie:
Czy to jest jakiś ewenement?
Chodzi mi o ułożenie podstaw cyfr "w około"
zegary.jpg
zamiast klasycznie poziomo
zegary_lelit.jpg

Off-Topic:
Off-Topic:
Odmieniamy takie obce wyrazy jak "synchronica", stosując chyba tzw. "oboczność" c/k -- synchronica/synchroniki; arabica/arabiki itp.

Zdjęcia: ECM / Gicar.
Chyba tak. Wymowa na będzie "synchronika" a zapis... hmm teraz chyba napisałbym ECMa :) 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #160 dnia: 11 Grudzień 2019, 19:17:22 »
Faktycznie, może trochę ładniej tak to wygląda :).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Grudzień 2019, 01:47:47 »
Sorry, skansen, ale nie "kupuję" tych przybliżek. Ekspres albo się podoba albo nie. Jako całość.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #162 dnia: 12 Grudzień 2019, 01:54:52 »
Odmieniamy takie obce wyrazy jak "synchronica", stosując chyba tzw. "oboczność" c/k -- synchronica/synchroniki; arabica/arabiki itp.
ECM podaje "Synchronika"

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #163 dnia: 12 Grudzień 2019, 08:33:59 »
@M Już zamówiłam tamper u Metiu.. ale będę pamiętać na przyszłość, nigdy nie wiadomo, może się jeszcze przyda, dzięki :)

W mojej opinii to właśnie te małe detale składają się na ogólny wygląd :)

Do pierwszego smacznego espresso to jeszcze trochę...

Natknęłam się na kilka filmików, w których w profi pro 800 filiżankę zabiera się jeszcze podczas ekstrakcji (rozumiem, że zgodnie z regułą 25-30s)? Czy normą jest w przypadku ekspresów dźwigniowych, iż należy stać i albo podmienić szkło, albo za każdym razem pozbywać się kawy z tacki ociekowej? Czy może zależy to zupełnie od czegoś innego?

Pozdrawiam,
Novocaina


skansen

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #164 dnia: 12 Grudzień 2019, 08:56:17 »
Jak sądzę autorzy filmików podstawiają szkło lub od razu opróżniają zawartość tacki odciekowej ze względów estetycznych. Na filmikach i zdjęciach jej zawartość nie wygląda zbyt estetycznie. W normalnej eksploatacji nie jest to niezbędne... Ale jeśli zaraz po zrobieniu kawy przychodzą następni goście podziwiać sprzęt można o tym pomyśleć...

Jak robię kawy dla gości często mam widownie. W tym celu sadzam widzów na niskim fotelu lub kanapie. Widzowie mogą wówczas podziwiać NPF od spodu albo podwójną ciężką wylewkę, nie patrząc na zawartość tacki odciekowej... Z tego też względu następny ekspres będzie w pełni dołączony do wody i kanalizacji...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi