Autor Wątek: expres i młynek do 10 tys.  (Przeczytany 26988 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4852
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #135 dnia: 09 Grudzień 2019, 20:38:31 »
Muszę Ci tu przyznać rację. Na podobnej zasadzie działa m.in. firma LaMacatec. To co u nich (i przy okazji u mnie) nazywa się ALICUDI to produkowane jest de facto koło Barcelony w fabryce EXPOBAR. Podobnie jest z młynkami CUNIL oraz paroma innych ich "produktami" produkowanymi w północnych Włoszech z naklejką LaMacatec. Typowy rebranding stosowany przez wielu producentów dla rozszerzenia rynków zbytu. 
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #136 dnia: 10 Grudzień 2019, 01:04:25 »
@ 3DSK pilnujesz mojego budżetu jak dobry księgowy - za co uprzejmie i taktownie dziękuję   ;)

Natknęłam się na informację o składaniu ECM we Włoszech chyba na coffee snobs, nie drążyłam tematu. Dla mnie może składać i chińska firma jeśli finalny produkt jest tak wysokiej jakości.
Zatem należy pogratulować firmie B świetnej maszyny, ponieważ ekspres zbiera doskonałe recenzje już od kilku ładnych lat i chyba jednocześnie współczuć rodzimych nowych wynalazków bo matrix i duo zbierają  :Bicz: od użytkowników :evil:

Reksio jet kultowy i jak widać na forach również ECM - a wystarczy przybijać pieczątki, kto by pomyślał  :poklon: :szampan:

Dobrej nocy,
Novocaina

3DSK

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #137 dnia: 10 Grudzień 2019, 06:33:10 »
Kompletnie Cię nie rozumiem Novocaina. Kupujesz sprzęt AGD po wyglądzie i emocjami, to nie jest obraz. Twój  budżet nic mnie nie obchodzi, taktownych ludzi nie interesuje na co inni wydają swoje pieniądze. Tego tez nie rozumiem. Ja się odnoszę do szczegółów technicznych. Reksio mi się skojarzył bo tak to właśnie wygląda, dla mnie to zabawne. Bawi mnie też to co napisano w cytowanym przeze mnie wątku na home barista o tym, że jeden z forumowiczów przy okazji wizyty w Haildebergu chciał odwiedzić ECM, to mu napisali, że nie da rady bo się remontują :) I na koniec bawi mnie to, że takie praktyki się ludziom kojarzą z jakością  :)
Miłego dnia.

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #138 dnia: 10 Grudzień 2019, 08:02:02 »
@3DSK
1. Czepiasz się wyboru młynka w innym wątku.
2. Początkowo powołując się na XXI w. proponujesz ekspresy, które naprawdę zbierają bardzo ale to bardzo kiepskie recenzje na wszystkich forach.
3. Następnie nie pasuje Tobie klucz w/g którego wybieram ekspres, bo wydaje się Tobie, że posiadasz monopol na wiedzę... choć moim zdaniem sprawdzone maszyny to takie istniejące na rynku przynajmniej 3-4 lata, bo ta perspektywa pokazuje co się dzieje, gdy gwarancja się kończy.
4. Podajesz Biancę jako flagowy przykład rozsądku - powoli kończą się okresy gwarancyjne pierwszych egzemplarzy i dopiero teraz okaże się czy sprzęt jest awaryjny czy rewelacyjny, czego życzę wszystkim forumowiczom, którzy zakupili ten model.
5. To znów przeszkadza Tobie, że ECM ma fabrykę we Włoszech powołując się na wpisy z 2008 r. - informacja o fabryce w IT jest na ich stronie.
5. Jakość - o wysokiej jakości wykonania piszą liczni użytkownicy i to mnie przekonuje, a nie Twoje sugestie o braku jakości bo przybijają pieczątki w DE.

Nie kupujesz ekspresu dla siebie ,Ty już kupiłeś taki, z którego jesteś zadowolony ale nie cieszy Twoich oczu i uważasz, że teraz ja powinnam przez X lat zerkać na ekspres, który zwyczajnie mi się nie podoba, bo tak jest rozsądniej.

Kupując ekspres na początek patrzy się na jego możliwości, funkcjonalność, pyta na forach użytkowników jak im się pracuje, a na koniec w przewadze wybiera się z kilku modeli na podstawie wyglądu - tak samo jest na tym forum, na home barista i innych zagranicznych forach. Co jest rzeczą naturalną, bo każdy woli mieć coś, co wpasowuje się w jego stylistykę.

Podane przeze mnie ekspresy są na rynku 4+ lat, zbierają bardzo dobre recenzje i to jest główne kryterium ale chyba to skutecznie pominąłeś.
Jakbyś mi napisał, konkret że Bianca ma flow control a w ECM synchro trzeba dokupić to dla mnie to jest konkretny argument. Ale nie jest argumentem wypowiedź 'bo mają fabrykę we Włoszech od 2008 r.' - to jedynie oznacza, że nie przenieśli jej w zeszłym roku czy dwa lata temu - tylko jest ciągłość i powtarzalność od 11 lat.

Odnoszę wrażenie, że piszesz aby łyżkę dziegciu wsadzić.

Pozdrawiam serdecznie,
Novocaina
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2019, 09:10:12 wysłana przez novocaina »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #139 dnia: 10 Grudzień 2019, 12:39:58 »
Ale właściwie o co chodzi z tym ECM? Przecież oni chyba zawsze maszyny produkowali i produkują fizycznie we Włoszech. W Niemczech zarządzają brandem.
A to jest problem, że maszyny robi się we Włoszech? To źle?

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #140 dnia: 10 Grudzień 2019, 22:58:37 »
Ale kupisz coś wreszcie? Coś jakby rok mija...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #141 dnia: 10 Grudzień 2019, 23:52:00 »
Nie cel lecz droga jest ważna ;)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #142 dnia: 11 Grudzień 2019, 01:03:47 »
A Wyśta to ile główkowali?

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Grudzień 2019, 07:40:16 »
@andrzejmakal temat się rozmył w zeszłym roku i zaczęliśmy od nowa  ale młynek już do nas dotarł - progres jest [emoji106]

Wachamy się między ECM synchro a dźwignią profi pro 800.
Próbuje też zebrać wszystkie dodatki razem (tamper, odbijak, VST, npf, coś do czyszczenia, itd.); grupując je w różnych sklepach żeby nie dublować kosztów przesyłek.

@krystians  cóż po drodze gdy cel mało szczytny... a droga jak uczciwa z reguły kręta i pod górkę...

Pozdrawiam,
Novocaina

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #144 dnia: 11 Grudzień 2019, 11:54:34 »
A Wyśta to ile główkowali?
Mam ten komfort że szybko podejmuję decyzje. Kupuję i używam. Tutaj to tylko ekspres do kawy. Jedno z wielu urządzeń w domu.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #145 dnia: 11 Grudzień 2019, 12:37:44 »
A ja nie. I nie uważam, by to mnie cokolwiek ujmowało.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #146 dnia: 11 Grudzień 2019, 12:57:58 »
cóż po drodze gdy cel mało szczytny
Dlaczego mało szczytny? Świat jest przepełniony bełkotem o szczytnych celach. Myślę, że lepiej konkretne, nawet drobne dobro roztaczać wokół siebie i dalej niech się rozchodzi jak kręgi na wodzie.  Podanie komuś pysznej kawy jest doświadczalnym, realnym dobrem w konkretnej chwili przed naszymi oczyma. :).

Rozumiem też potrzeby estetyczne, bo nasze otoczenie ma na nas wpływ. To czy mamy wokół elementy, które uznajemy za piękne, estetyczne, funkcjonalne i jakie tam jeszcze funkcje może spełniać sprzęt, też może mieć pozytywny wpływ na życie nasze i naszego otoczenia.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2019, 13:00:29 wysłana przez krystians »

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #147 dnia: 11 Grudzień 2019, 13:14:20 »
@andrzejmakal jestem w temacie kawy laikiem i bardzo nie chcę podjąć pochopnej decyzji. Myślę, że przy większym doświadczeniu i o decyzje łatwiej.
Zebranie wszystkich informacji trochę trwa zwłaszcza, że dodatkowo @Janusz  polecił IZZO i też chciałam solidnie podejść do tematu i zapoznać się z tym ekspresem. Ponadto zbierałam jeszcze informacje o Londinium R polecanym w tym wątku.

Z ciekawości, którą wzbudził we mnie @3DSK, pokusiłam się o napisanie do ECM gdzie jest produkowana synchro i inne ekspresy, a oto nadesłana odpowiedź; może komuś się przyda:

Thank you for your email of 10th of December and your interest in our products.
The Synchronika, the Controvento, the entire commercial line as well as our grinders are produced in Germany.
All other home line machines are produced at our production site in Milan, Italy.
 
Best regards / Mit freundlichen Grüßen
Nina Bernhard
International Sales

 
Poza tym pierwotnie mieliśmy w przerwie świątecznej pojechać i zobaczyć ekspresy na żywo ale w związku z tym, że dostępność wybranych przez nas modeli jest ograniczona raczej mija się to z celem. Do takiej wizyty chcieliśmy się przygotować by zadać konkretne pytania a nie stać i zerkać na siebie i na ekspres :evil:
To jak napisałeś tylko ekspres dlatego wyjątkowo czas nas nie goni :)

@krystians to taka ogólna uwaga, że cel również ma znaczenie :) dobra kawa to zdecydowanie szczytny cel - odrobina uśmiechu na myśl o małej Italii w PL nastroi pozytywnie  [emoji38]

@rapoh  i nie ujmuje   [emoji38]

Pozdrawiam,
N.


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #148 dnia: 11 Grudzień 2019, 13:17:44 »
Synchronika z bokami i detalami z drewna orzecha włoskiego jak dla mnie super, a która wersja Tobie się podoba ?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #149 dnia: 11 Grudzień 2019, 14:07:19 »
@novocaina z wymienionych przez Ciebie ekspresów brałbym Profitec 800, podłączył do wody i wtedy masz cichutki ekspres super jakości i z dobrymi opiniami w internecie na forach zagranicznych i w recenzjach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi