Autor Wątek: Brazylia Mogiana Cooxupe – Manufaktura Kawy  (Przeczytany 1613 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Brazylia Mogiana Cooxupe – Manufaktura Kawy
« dnia: 24 Maj 2019, 18:54:50 »
Brazylia Mogiana Cooxupe – Manufaktura Kawy

Arabiki odmian Catuai i Mundo Novo, sposób obróbki – pulped natural, palenie średnie, dosyć jasne. Ziarenka drobne, ale ładne, niewiele jest nadkruszonych. Mają delikatny i miły aromat słodkiej czekolady z nutą czereśni, a w aromacie przemiału dominuje czekolada, czereśnie i akcenty charakterystyczne dla pestek owoców.
Sposób przygotowania: ekspres Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30. Espresso było robione jako jedno z dwóch z podwójnego sitka, doza 17 g, czas ekstrakcji 32 sekundy, razem z preinfuzją. Crema dosyć jasna, delikatnie cętkowana. W aromacie espresso są czereśnie i nuty charakterystyczne dla pestek owoców. Espresso było intensywnie owocowe, delikatnie kwaskowate, łagodne, bez goryczki, dosyć słodkie, z wiodącymi akcentami czereśni i nutami pestek w tle. Posmak podobny, przyjemny i dosyć długi.
Sposób przygotowania: aeropress, filtr metalowy, młynek Mahlkönig Vario Home. Metoda odwrócona, doza 7,5 g kawy na 100 g wody, temperatura wody 92°C, bez preinfuzji, czas parzenia  – 105 sekund, przemiał drobny (prawie na espresso). W aromacie naparu są czereśnie i czekolada, po spróbowaniu odwrotnie, czekolada i czereśnie. Korzystałem z drobnego przemiału, który zmniejszał natężenie owoców i sprzyjał czekoladzie. Przy grubszym mieleniu było odwrotnie, owoce brały górę w filiżance. Ale, niezależnie od przemiału, napar był ok, owocowo – czekoladowy, dosyć słodki i bez goryczki, z miłym i trwałym posmakiem.
Te ziarenka były dosyć lekko palone, więc spróbowałem ich także w dripperze Tiamo V60-01, z białymi filtrami Hario, młynek to Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa 6 g kawy na 100 g wody, temperatura wody 93°C, czas parzenia ponad 2,5 minuty. Preinfuzja 30 sekund, polewanie w czterech równych porcjach co 30 sekund, po dwóch zalaniach mieszanie zawartości przez kołysanie dripperem. Drip był na początku lekko cierpki, później dochodziła słodycz, dominowały w nim owoce i akcenty pestek, nie było goryczki. Napar niezły, pewnie dałoby się go jeszcze trochę podrasować, ale wolałem tę Brazylię parzyć w opisanych wcześniej urządzeniach.
Tytułowe ziarenka trochę mnie zaskoczyły. Miałem je już wcześniej i spodziewałem się nieco innych wrażeń smakowych. Trochę bardziej czekoladowych, z kwaskowatością w stronę leśnych owoców jagodowych. A ta edycja Brazylii Cooxupe bardziej przypominała Burundi z tej palarni, o nazwie Kibuye, chyba. Ale oceniam je jako całkiem fajne i uniwersalne ziarenka, sprawdzające się w różnych zaparzaczach. W sam raz dla zwolenników owocowych kaw. Zwłaszcza, że ich cena w promocjach jest atrakcyjna.


Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Brazylia Mogiana Cooxupe – Manufaktura Kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2019, 12:18:03 »
Dzieki, wlansie ostatnio zauwazylem ze to pulped natural wiec cos innego niz ich washe wszystkie. Testuje ich kawki pod espresso najczesciej i nawet te jasno palone ciekawie smakuja. Jeszcze wroce do tej Brazylii bo chyba juz nawet nie pamietam jej dobrze :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi