Autor Wątek: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty  (Przeczytany 35504 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Lipiec 2018, 09:19:00 »
Donkiszot, chyba już więcej nie da się napisać w tym temacie, mówię o datach. Rozumiem, że my możemy sobie o tym podyskutować, bo tobie nie przeszkadza,a mi tak. Nie rozumiem dyskusji i wykładów z prawa właściciela marki w sytuacji kiedy szereg klientów twierdzi, że taka data byłaby lepsza niż łamigłówki, takie zachowanie jest w moim odczuciu żenujące i odpychające. Rozumiem, że marka jest dopiero budowana, na razie bazuje na cudzej marce? Żeby tej cudzej marki czasem nie uszczerbić.

Marek.


Data palenia jest świetnym dodatkiem informacyjnym w specialty coffee, u nas ona jest na wysięgnięcie ręki, dla ludzi, którym się chce.

To mi się nie chce, podziękuję za waszą kawę. Jest tego tyle na rynku, że się obędę i nie dla tego, że kawa jest gorsza lub lepsza, tego nawet nie miałem okazji sprawdzić, tylko ze względu na twoją postawę . Wystarczyło napisać

"dzięki za uwagi, testujemy nową drukarkę do etykiet, data na pewno będzie niebawem"

za to wyszło

"testujemy nową drukarkę bo jakieś upierdliwe palanty nie mogą sobie prostej łamigłówki trzasnąć, specjalnie dla nich data będzie prędzej lub później, a jak im wyłożyłem podstawy prawa w zakresie produkcji spożywczej to Jeszce mnie objechali, bezczelność"

Powodzenia, beze mnie .




Oczywiście że może ci się to nie podobać

I tego się trzymajmy.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2018, 09:23:16 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Lipiec 2018, 09:30:03 »
Jest poniedziałek, ale wrzućmy wszyscy na luz. Jak sklep stawia na datę końcową to jego sprawa, uszanujmy (choć też nie rozumiem ciągłego tłumaczenia i powoływania się na ustawy, jakby sami sobie wmawiali dlaczego tak zrobili ;) ).
Z drugiej strony, niech się produkt broni, a nie etykieta. Za chwile o zakupach będzie światopogląd właścicieli decydował...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Lipiec 2018, 10:12:58 »
Te ustawy są śmieszne :) A wspomniana drukarka jest śmiesznie prosta w obsłudze.

Poza tym szkoda, że mamy wiele palarni i kawiarni, które łamią przepisy i umieszczają daty palenia na opakowaniach. Oby tylko nie dostali kar od sanepidu...

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Lipiec 2018, 10:17:21 »
Jest poniedziałek, ale wrzućmy wszyscy na luz. Jak sklep stawia na datę końcową to jego sprawa, uszanujmy (choć też nie rozumiem ciągłego tłumaczenia i powoływania się na ustawy, jakby sami sobie wmawiali dlaczego tak zrobili ;) ).
Z drugiej strony, niech się produkt broni, a nie etykieta. Za chwile o zakupach będzie światopogląd właścicieli decydował...

Bo oczywistym jest, że wolałbym mieć tylko datę palenia.
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Lipiec 2018, 10:20:03 »
Te ustawy są śmieszne :) A wspomniana drukarka jest śmiesznie prosta w obsłudze.

Poza tym szkoda, że mamy wiele palarni i kawiarni, które łamią przepisy i umieszczają daty palenia na opakowaniach. Oby tylko nie dostali kar od sanepidu...

Drukarka jest bardzo przyjemna, obsługuję ją z poziomu linuksa poprzez lpr i nawet nie musiałem kompilować sterowników - urządzenie bardzo polecam.
Natomiast same etykiety są różne, część odkleja się od foliowych opakowań, jakich używamy do espresso, a jest kilku producentów. Stąd testy. :)
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Lipiec 2018, 10:23:27 »
Z czystej ciekawości - palicie samodzielnie, czy ktoś pali dla Was? Świetna historia. Ostatnio na cuppingu w Tekturze podeszła mi Wasza Kenia (chociaż za kawami z Kenii średnio przepadam) i pewnie coś od Was wypróbuję w sierpniu;)

Cześć Łukasz!
Nie palimy sami, w tym momencie po zmianach w palarniach palą dla nas trzej muszkieterowie: Łukasz Jura (CP), Rafał Kaniewski (Java), Wojtek Rzytki (CoffeeLab) (sortowanie malejąco w kolejności wypalonych kilogramów).
Nigdy nie jest tajemnicą i nie będzie tajemnicą, co i gdzie zostało wypalone, nie mamy się kogo i czego wstydzić. :) - *na dole napiszę, co kto wypalił (lub wypali).
W tym momencie nie mamy absolutnie żadnych ambicji na budowanie w Polsce kolejnej palarni, chcemy się skupić na ściąganiu do Polski jak najlepszych ziaren, a palą nam najlepsi.

Kenya Kiamugumo: Rafał Kaniewski
Kenya Gicherori: Łukasz Jura (wkrótce)
Ethiopia Aramo: Łukasz Jura
Ethiopia Wolichu Wachu: Rafał Kaniewski
El Salvador Loma Linda: Rafał Kaniewski (wkrótce)
Guatemala Antigua: : Łukasz Jura
Brasil Minas Gerais Coromandel IAC-99: Łukasz Jura
Brasil Minas Gerais Coromandel (Topazio + Catigua MG1): Wojtek Rzytki
Uganda Buhuhira: Wojtek Rzytki
Dzięki za odpowiedź. Czyli same znane osoby w branży. Świetna koncepcja.
Nie przepadam ogólnie za kawami z Kenii, ten cupping jeszcze mnie w tym utwierdził, chociaż nie mówię całkowitego nie tym kawom;) Należę do osób otwarych:)
Ogólnie poza typową porzeczką wybijały się aromaty kwiatów, które sprawiły, że kawa była dobrze zbalansowana;)

Pytacie o zastosowanie kawy - mam nadzieję, że nie mielicie?:D


Jeżeli chodzi o pytanie o zastosowanie kawy - może powinienem to jakoś bardziej sugestywnie na stronie opisać - chociaż nie mam pomysłu
Przy kawach z Ugandy, Brazylii i Ethiopii natural mamy 2 profile palenia - osobne pod espresso i osobne pod filtry.

A co do mielenia - huhu. Czasem klientowi zmielę w komesiu, lepiej tak, niż żeby pił marketową, ale zawsze mówię, że szybciej się zestarzeje i nie będzie już tak smaczna. Najczęściej taki klient po kilku razach zamawia młynek. :)
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Lipiec 2018, 10:51:05 »
[forumowe technikalia on]
Proszę nie cytuj takich dłuuugich cytatów cytatów.
Przemyśl nick -- bardziej ludzki ułatwi zwracanie się do Ciebie, a i osobowości człowieczej doda ;) że o regulaminie nie wspomnę
[forumowe technikalia off]

:szampan:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Lipiec 2018, 10:53:02 »
Poza tym... Poważnie? Informacje jak dla ludzi którzy nie mają pojęcia o kawie innej niż z marketu? I to opisane jako dane techniczne?

"Moc: 3/5
Kwasowość: 1/5
Słodycz: 5/5
Aromat: 3/5"

A klasyfikację która kawa jest dobra, bardzo dobra, doskonała albo inna znajdę w którym miejscu? I kto tę klasyfikację wymyślił? No i oczywiście jak ona jest przyznawana, chyba że dla Was punktacja SCA jest dogmatem i żaden inny czynnik nie ma wpływu na jakość wypalonego ziarna.

"Jakość Bardzo dobra (85 punktów SCA)"

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:13:17 »
Siewcu, ale o co chodzi? Ja widzę na stronie profil sensoryczny, stopień palenia, rejon, wysokość uprawy, odmianę botaniczną itd. Jest wszystko co trzeba, w innych sklepach nie zawsze jest to wszystko tak bogato opisane.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:21:22 »
To wytłumacz mi proszę w jakiś mierzalny sposób moc i aromat kawy. Bo ok, opis sensoryczny jest, ale albo trzymamy pewien poziom pasujący do sklepu z kawami speciality, albo czytamy informacje jak na mk cafe fresh. Poza tym nie widzę informacji kto to pali = rostains stawia się w roli palarni.

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:41:40 »
A klasyfikację która kawa jest dobra, bardzo dobra, doskonała albo inna znajdę w którym miejscu? I kto tę klasyfikację wymyślił? No i oczywiście jak ona jest przyznawana, chyba że dla Was punktacja SCA jest dogmatem i żaden inny czynnik nie ma wpływu na jakość wypalonego ziarna.

Poza tym... Poważnie? Informacje jak dla ludzi którzy nie mają pojęcia o kawie innej niż z marketu? I to opisane jako dane techniczne?
Generalnie kawa jest dla wszystkich, nie dla wybranych. Chętnie to jakoś fajniej opiszę. :)

A klasyfikację która kawa jest dobra, bardzo dobra, doskonała albo inna znajdę w którym miejscu? I kto tę klasyfikację wymyślił? No i oczywiście jak ona jest przyznawana, chyba że dla Was punktacja SCA jest dogmatem i żaden inny czynnik nie ma wpływu na jakość wypalonego ziarna.

"Jakość Bardzo dobra (85 punktów SCA)"

Tak, trzymamy się SCA, jeżeli znasz jakieś inne, dobrze udokumentowane źródła i zasady - to proszę podeślij, chętnie poznam alternatywne.

https://sca.coffee/research/protocols-best-practices/ - i tam masz: Cupping PROTOCOLS i potem Final Scoring:
Total Score Quality Classification
    90-100 - Outstanding - Specialty
    85-99.99 - Excellent - Specialty
    80-84.99 - Very Good - Specialty
    < 80.0 - Below Specialty Quality - Not Specialty


Co do opisu smaku, to jakbym tego nie zrobił, zawsze pozostanie pole do zrobienia czegoś lepiej. :)
Nie chcąc kopiować istniejących rozwiązań w innych palarniach, postawiliśmy na prostotę.

"Moc: 3/5
Kwasowość: 1/5
Słodycz: 5/5
Aromat: 3/5"

 - można by to było ubrać w wykres, dodać info o body - chętnie to doprecyzuję, macie jakieś pomysły - to chętnie je przyjmę! :))
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:44:54 »
Wybaczcie taką małą wrzutę, ale patrzę na nasze zachowania i widzę jak blisko jest feedback do shitback :D

Wyluzujcie trochę chłopaki.

 :kawa:

Przemku życzę powodzenia. Dobrej kawy nigdy za dużo. Myślę, że współpraca z dobrymi roasterami i poszerzanie różnorodności surowca, to fajny pomysł.

Z moich uwag:
- W opisie Etiopii jest np "Jakość: Bardzo Doskonała", chyba jakiś błąd się wkradł.
- Myślę, że ktoś kto dobrze zna się na czcionkach, kompozycji i logotypach mógłby poprawić Wasze logo.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2018, 11:59:16 wysłana przez krystians »

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:46:54 »
To wytłumacz mi proszę w jakiś mierzalny sposób moc i aromat kawy. Bo ok, opis sensoryczny jest, ale albo trzymamy pewien poziom pasujący do sklepu z kawami speciality, albo czytamy informacje jak na mk cafe fresh.
Masz na myśli, żeby zamienić to np. w intensywność aromatu?
Poza tym nie widzę informacji kto to pali = rostains stawia się w roli palarni.
Omówione dwa dni wcześniej, myślę, że będzie :)
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:57:43 »
Wybaczcie taką małą wrzutę, ale patrzę na nasze zachowania i widzę jak blisko jest feedback do shitback :D Wyluzujcie trochę chłopaki.  :kawa:
#lubięto :ok:

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Lipiec 2018, 12:18:48 »
 :ok:@krystians

Przemek - powodzenia. Za jakiś czas spróbuje Twoich kaw, choć moje preferencje to raczej Ameryka Poł i szkoda, że póki co tylko jedna kawa. Ale wiem, ze "nie od razu Kraków zbudowano"  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi