Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników  (Przeczytany 33431 razy)

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #465 dnia: 04 Maj 2024, 14:48:49 »
Pierwsze Micry  są już sporo ponad pół roku u naszych forumowiczów.
Mam pytanie. Rozbierał ktoś ekspres , zaglądał do środka?
Jest możliwość mechanicznego spuszczenia wody ( tj odkręcenia zaworu) w bojlerach parowym i kawowym ?  Czy są tam takie zawory?
Czy tylko Mini ma  zawory serwisowe.
Ja mam ekspres od sierpnia 2023. Wczoraj robiłem proste odkamienianie (używałem ŻK i od miesiąca bestmax premium). Woda była niebieskawa z obu bojlerów więc chyba coś to daje. Z parowego zrzucisz wodę poprzez nagrzanie, wyłącznie prądu i odkręcenie zaworu wylewki gorącej wody. Imo 2 razy wylać i napełnić wystarczy. Ja zrobiłem 4 razy aż woda przestała być niebieskawa. Kawowy to wystarczy raz napełnić odkamienianiaczem i potem przelać że 3L wody :)
Jako ciekawostkę powiem że woda z filtra ma u mnie 180ppm a po 2 tyg używania ekspresu (wylewki gorącej też) z boilera parowego leci ok 1000 więc trzeba tą wodę wymieniać

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #466 dnia: 04 Maj 2024, 15:17:54 »
No właśnie problem w tym , że z parowego bojlera jak spadnie ciśnienie to części wody nie usuniesz w sposób o którym piszesz ( chyba ze miałbyś odpływ w dnie bojlera , wtedy woda spływa tam gdzie niżej ). Ale tak nie jest , rurkami woda płynie do góry do wylewki tylko wtedy gdy jest ciśnienie wyższe niż na zewnątrz.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2024, 15:22:09 wysłana przez PiotrekBM »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #467 dnia: 04 Maj 2024, 15:34:03 »
Ale o czym ty piszesz...
Czy ujęcie gorącej wody nie jest przy dnie bojlera pary ??? Dlaczego ciśnienie pary ma jej nie wypchnąć?




Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #468 dnia: 04 Maj 2024, 19:25:29 »
Spróbuj wyłączyć rozgrzany ekspres i  odkręcić zawór wody .Sporo wody wypłynie ale gwałtownie spada ciśnienie , zwłaszcza w małych bojlerach . Już poniżej 0,5 bara to resztki pary wypływają i rozchlapana woda.  30 % a może nawet 40 %  wody zostanie w bojlerze. Dlatego są zawory serwisowe, przez które wylewasz  zalegająca wodę ( czy to z dodaną chemią czy  prawie już czystą wodę jak płukasz bojler po odkamienianiu).




« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2024, 19:28:21 wysłana przez PiotrekBM »

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #469 dnia: 04 Maj 2024, 19:47:53 »
No właśnie problem w tym , że z parowego bojlera jak spadnie ciśnienie to części wody nie usuniesz w sposób o którym piszesz ( chyba ze miałbyś odpływ w dnie bojlera , wtedy woda spływa tam gdzie niżej ). Ale tak nie jest , rurkami woda płynie do góry do wylewki tylko wtedy gdy jest ciśnienie wyższe niż na zewnątrz.
Może i nie usuniesz za pierwszym razem ale jak powtórzysz tą operację kilkukrotnie to już tak. Jest to oczywiście bardziej uciążliwe niż zawór serwisowy ale z braku laku...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #470 dnia: 04 Maj 2024, 20:44:43 »
Mam zawór serwisowy, ale nie w parowym.
Nie mam pojęcia ile wody w zostaje w parowym, ale przynajmniej u mnie czysta para, bez prychającej wody, wylatuje pod dużym ciśnieniem. Zastanawiam się dlaczego miałaby nie wypchnąć resztek wody ? Spojrzę przy następnym odkamienianiu, jakie ciśnienie pokazuje manometr gdy zaczyna lecieć tylko para. Nie opróżniam regularnie parowego, bo przy odkamienianiu nie zauważyłem różnic koloru cieczy w obydwu bojlerach.





 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi