Autor Wątek: xCafe - palarnia kawy  (Przeczytany 96293 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #285 dnia: 02 Luty 2019, 11:01:17 »
Może być dobrze :). Peru Chanchamayo, palone przez Duńczyków włoskiego pochodzenia, zbierało kiedyś świetne recenzje.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #286 dnia: 02 Luty 2019, 12:56:37 »
Które kawy u Ciebie są typowo pod przelew jasno palone kwieciście smakowe ?

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #287 dnia: 03 Luty 2019, 12:47:29 »
Ogólnie, kawy afrykańskie wypalamy delikatniej niż pozostałe.

Offline konradb

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Saeco Odea Go
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #288 dnia: 08 Luty 2019, 16:43:04 »
Nie potrafię zaparzać waszych kaw chyba. :(
Zamówiłem Mexico Finca Aurora Speciality Edition,  Etiopia Sidamo Mocca, Kenia AB+, Uganda Bugisu AA.
Wszystkie baardzo łatwo się mielą - mocno palone?

Odczekały miesiąc a zawsze wychodzą mi niesmaczne. Jakaś porada co do Aeropressu?
Miałem podobne odczucia z EuroCafe ale tam jednak ciężej przez młynek przechodziły ziarna.
Przy odpowiednim zaparzeniu 17g, 70sec parzenia w aeropressie + 40sec przeciskania wychodzi smaczna.

Jakieś sprawdzone proporcje u was? Bo te wyżej całkowicie zabijają jakikolwiek smak. Gorzka, przepalona?, ziemista.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #289 dnia: 08 Luty 2019, 17:05:26 »
Opisz dokładniej proces parzenia, bo kawy z tych palarni są ok.

Offline konradb

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Saeco Odea Go
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #290 dnia: 08 Luty 2019, 17:29:11 »
Zmielenie podobne do cukru (przy tej kawie dość mocno się skleja w młynku, może za drobno?)
Temperatura 90
Metoda inverted

  • zalewam najpierw 100ml i mieszam
  • 30sekunda, dolewam 130ml wody i ponownie lekko mieszam
  • 70sekunda, odwracam aeropress na kubek
  • przeciskam powoli ~40sekund

Całkowity czas parzenia wychodzi mniej więcej 1min 50 sekund.

Wiem że nie są to kawy Speciality i są ciemniej palone dlatego proszę o jakieś wskazówki. Ciężko mi samemu dość do jakiś wniosków.
Ten sposób parzenia zawsze dawał mi w miarę dobrą bazę do kolejnych prób. W niektórych jasnopalonych kawach łatwo było mi wywnioskować czy za krótko parzyłem czy za długo.
Jak była zbyt kwaśna to parzyłem dłużej, zbyt gorzka to krócej. Tutaj jednak ten posmak jest nijaki, nie wiem jak się odnieść.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #291 dnia: 08 Luty 2019, 18:00:06 »
Mój „klasyczny” przepis to: metoda odwrócona, doza 7,5 g na 100 ml wody, temperatura wody 90°C, preinfuzja 30 sekund, łączny czas parzenia razem z preinfuzją 105 sekund, przeciskanie 30 sekund. Preinfuzja nie jest konieczna, a jeżeli już, to stosunek wody do kawy wynosi 3 : 1. Jeżeli jest za gorzko, to można: obniżyć temperaturę parzenia, skrócić czas parzenia, grubiej mielić, rzadziej mieszać. Najczęściej używam metalowego filtra, a wodę kupuję w 5 l butlach i filtruję filtrami Dafi do twardej wody.
Wcześniej pisałeś o Nicaragui Las Nubes z Euro Cafe. Parzyłem ją w dripperze i była fajniutka. Mam jeszcze końcówkę, jak starczy na jeden aeropress, to jutro spróbuję.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #292 dnia: 08 Luty 2019, 20:21:24 »
Nie potrafię zaparzać waszych kaw chyba. :(
Zamówiłem Mexico Finca Aurora Speciality Edition,  Etiopia Sidamo Mocca, Kenia AB+, Uganda Bugisu AA.
Wszystkie baardzo łatwo się mielą - mocno palone?

Odczekały miesiąc a zawsze wychodzą mi niesmaczne. Jakaś porada co do Aeropressu?
Miałem podobne odczucia z EuroCafe ale tam jednak ciężej przez młynek przechodziły ziarna.
Przy odpowiednim zaparzeniu 17g, 70sec parzenia w aeropressie + 40sec przeciskania wychodzi smaczna.

Jakieś sprawdzone proporcje u was? Bo te wyżej całkowicie zabijają jakikolwiek smak. Gorzka, przepalona?, ziemista.

Przepraszam, uciekł mi wątek, bo ciężki tydzień był, ale nie wiem gdzie robisz błąd. Zwłaszcza, że afrykańskie palimy delikatniej, poza tym żadnej nie wypalamy mocno. Nie wiem.
A tydzień ciężki był, bo m.in. awarię pieca mieliśmy, ale wygląda, że już wszystko jest ok.

Offline konradb

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Saeco Odea Go
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #293 dnia: 08 Luty 2019, 22:29:02 »
Mój „klasyczny” przepis to: metoda odwrócona, doza 7,5 g na 100 ml wody, temperatura wody 90°C, preinfuzja 30 sekund, łączny czas parzenia razem z preinfuzją 105 sekund, przeciskanie 30 sekund.

Czyli praktycznie identyczny sposób jak mój. Spróbuję jutro grubiej zmielić. Wątpię żeby 10 sekund robiło taką różnicę.

poza tym żadnej nie wypalamy mocno.
Zawsze jak kupuję kawę to staram się brać jasno paloną. Mielenie zwykle stawia opór a przy waszej kawie czuje się jakbym kręcił pustym młynkiem.
Ufam że nie jest to mocne palenie, po prostu mam takie relatywne odczucia.

Niektóre kawy widocznie są prostsze w obsłudze niż inne. Ja sobie jeszcze z wieloma nie radzę. :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2019, 22:34:16 wysłana przez konradb »

Offline Hemel

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: Hario Mini +, Rhino
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #294 dnia: 11 Luty 2019, 19:21:20 »
Witam serdecznie,

Mam pytanko dot. Kenii AB+; Jak ona wychodzi w przelewie? Lubię dripy słodkie, owocowe- czy standardowo wypalona da taki smak?


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #295 dnia: 11 Luty 2019, 19:58:48 »
@konradb, jaki młynek?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #296 dnia: 12 Luty 2019, 14:22:05 »
Witam serdecznie,

Mam pytanko dot. Kenii AB+; Jak ona wychodzi w przelewie? Lubię dripy słodkie, owocowe- czy standardowo wypalona da taki smak?



Da efekt w standardzie, dlatego, że większość afrykańskich palimy jaśniej. Zapraszam.

Offline konradb

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Saeco Odea Go
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #297 dnia: 14 Luty 2019, 12:07:26 »
@Miklas Xeoleo.

Po większej ilości testów, stwierdzam że dla mnie są za ciemno wypalane. Rozumiem że taka jest decyzja palarni, ale widocznie nie dla mnie.

W Kenii wyczuć kwaskowatość/owoce to sztuka. Nawet crema/pianka która powstaje przy preinfuzji jest mocno ciemna i niezbyt przyjemna w zapachu.
Kenia czy w ogóle afryka zawsze dawała bardzo miły aromat i jasną piankę.

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #298 dnia: 31 Maj 2019, 10:47:59 »
Dziękuję za szybką realizację zamówienia i mały gratis który również bardzo cieszy. Kawy jak zawsze bdb.
P.S
Jak odbierałem przesyłkę z poczty i podszedłem do okienka paczkowego to już wiedziałem że paczuszka leży blisko bo zapach świeżo palonej kawy unosił z za okienka pocztowego, a pani, która mnie obsługiwała przyglądała mi się jakby chciała się zapytać co ja tam mam w tej paczuszce i czemu się z nie chcę z nią podzielić hi hi.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #299 dnia: 01 Czerwiec 2019, 23:57:09 »
Do usług ;)
Panie na poczcie najwyraźniej tak jak urzędnicy, kawę po prostu lubią ;)

P.S. Mamy fajną Indonezję, zobaczcie:
https://xcafe.pl/kawa-swiezo-palona-arabica-indonezja-java-jampit.html

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi