Autor Wątek: Gaggia Classic  (Przeczytany 97571 razy)

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #165 dnia: 08 Styczeń 2022, 22:15:46 »
Tak, to będzie ten bez opv niestety. Widać też, że nie ma rurki odprowadzającej wodę do tacki, choć z oszczędności otwór w kratce ociekowej pozostał... Mój rodzice mają też tę wersję. Te przyciski też porażka, zacinają się, no i eko mode po iluś minutach.

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #166 dnia: 09 Styczeń 2022, 08:29:52 »
Tak, to będzie ten bez opv niestety. Widać też, że nie ma rurki odprowadzającej wodę do tacki, choć z oszczędności otwór w kratce ociekowej pozostał... Mój rodzice mają też tę wersję. Te przyciski też porażka, zacinają się, no i eko mode po iluś minutach.
Dzięki za info.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #167 dnia: 11 Styczeń 2022, 11:53:15 »
Hej, pytanie. Jak u was wygląda stockowy uchwyt prysznica w gaggi v3? Rozbierałem dziś prysznic, bo chciałem nowe sitko prysznica zamontować i oczom moim ukazał się taki oto uchwyt:
271520716_265310299024816_4686431584719949386_n.jpg

Nie wygląda mi to na auluminium, ale też magnesu nie przyciąga, co niby wskazuje na stal nierdzewną. Mylę się? To aluminium?

2. Zainstalowałem na ten uchwyt sitko IMS GA 200 IM i jest gorzej niż na stockowym. Jakieś pomysły czemu? Wyczyściłem wszystko szczoteczką.

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #168 dnia: 11 Styczeń 2022, 12:14:09 »
Hej, pytanie. Jak u was wygląda stockowy uchwyt prysznica w gaggi v3? Rozbierałem dziś prysznic, bo chciałem nowe sitko prysznica zamontować i oczom moim ukazał się taki oto uchwyt:
Nie wygląda mi to na auluminium, ale też magnesu nie przyciąga, co niby wskazuje na stal nierdzewną. Mylę się? To aluminium?

Stal nierdzewna, lepiej trzyma temperaturę. Taki dyfuzor jest zdaje się fabrycznie montowany w v.3, w poprzednich wersjach było aluminium (które po jakimś czasie wyglądało strasznie). Ja w swojej v.1 wymieniałem alu na właśnie taki dyfuzor.

2. Zainstalowałem na ten uchwyt sitko IMS GA 200 IM i jest gorzej niż na stockowym. Jakieś pomysły czemu? Wyczyściłem wszystko szczoteczką.

Jest gorzej, tzn.? Słabszy przepływ?

Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #169 dnia: 11 Styczeń 2022, 12:17:13 »
W takim razie odpada kupno mosiężnego dyfuzora. Co do pytanie.

Dzieje się coś takiego jak tutaj: https://www.reddit.com/r/gaggiaclassic/comments/r8hk5y/ims_shower_screen_gaggia_classic_pro/

Mogę nagrać jak to wygląda na oryginalnym i nowym prysznicu.

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #170 dnia: 11 Styczeń 2022, 12:22:58 »
Dzieje się coś takiego jak tutaj: https://www.reddit.com/r/gaggiaclassic/comments/r8hk5y/ims_shower_screen_gaggia_classic_pro/
Mogę nagrać jak to wygląda na oryginalnym i nowym prysznicu.

Pamiętam że miałem tego typu objawy i obawy czy to jest OK. Najważniejsza jest ekstrakcja – jeśli na NPF idzie ładny strumień i potem na ciastku nie widać leja jak po bombie, to bym sie tym nie przejmował specjalnie... Można spróbować lżej dokręcić przysznic, jak sugeruje jeden komentarz na Reddit, i chyba też tego próbowałem, ale to nie dawało jakiejś super zmiany..

Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #171 dnia: 11 Styczeń 2022, 12:25:01 »
Próbowałem już regulować stopień dokręcenia i dużo to nie zmieniło. W takim razie potem spróbuję na NPF coś zrobić, może faktycznie będzie ok.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #172 dnia: 11 Styczeń 2022, 13:40:56 »
Aluminium i stal nierdzewną przecież łatwo odróżnić. Wagowo to przepaść.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline piecho007

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Gaggia Milano
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #173 dnia: 24 Styczeń 2022, 11:09:32 »
Szanowni, zgubiłem zaworek filtra (kolby). Chodzi o element oznaczony na rysunku. Gdzie to można dokupić? W Internecie niestety nie udało mi się znaleźć.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2022, 13:17:46 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #175 dnia: 24 Styczeń 2022, 16:00:46 »
Szanowni, zgubiłem zaworek filtra (kolby). Chodzi o element oznaczony na rysunku. Gdzie to można dokupić? W Internecie niestety nie udało mi się znaleźć.

Ja bym sugerował potraktować to jako dobry omen i wymienić sitko pressurized na zwykłe (bez zaworka). To pierwszy krok do lepszej kawy z tego ekspresu. Przechodziłem tę drogę.

Offline piecho007

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Gaggia Milano
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #176 dnia: 24 Styczeń 2022, 18:51:00 »
O, a które to dokładnie to sitko bez zaworka? Mam 3 - to dotychczasowe, równie duże ale z większym sitkiem, i taki znacznie mniejszej objętości.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #177 dnia: 24 Styczeń 2022, 23:34:40 »
To większe, która ma tyle samo dziurek od góry co od dołu (pojedyncze dno).

Offline Robertxrv750G7

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Gaggia Classic V3 (PiD, OPV)
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #178 dnia: 27 Styczeń 2022, 17:10:21 »
Co do prysznica - szybko kupiłem IMS i tak samo szybko odesłałem. Woda płynęła tylko niektórymi otworkami, jak na złączonym wcześniej filmie. Ciastko miało dosłownie kratery. Przez oryginalny prysznic płynie wszystkimi otworkami niemal równomiernie
Co do dyfuzorów to te z poprzednich modeli były nie z aluminium, a ze znalu, dlatego tak czerniały i jako akcesoryjne kupowano ze stali kwasowej. Obecnie produkowane Gaggie w standardzie mają kwasówkę
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2022, 17:14:36 wysłana przez Robertxrv750G7 »

Offline uwatha

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: gaggia classic
  • Młynek: ap30
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #179 dnia: 31 Styczeń 2022, 12:31:57 »
Kawa z mojej gaggi przestała mi smakować - jest zupełnie bez wyrazu, raczej kwaśna. Rozebrałem ostatnio ekspres, wszystko wyczyściłem, robię tez systematycznie backflush. Na pewno nie jest to kwestia ziaren.
Ekspres mam ustawiony na 9 barów, zainstalowany PID
wziąłem go dzisiaj dla porównania do kolegi, który posiada Racilio Silvę. Ciśnienie mamy takie samo (zmierzone manometrem na kolbie), temperatura wody praktycznie też identyczna - ta sama kawa mielona tym samym młynkiem, tak samo ubijana, ten sam czas ekstrakcji i ta sama ilość po (18/36) / z jego ekspresu jest wyraźnie lepsza w smaku.
Które elementy w ekspresie mogą sprawiać, że coś jest u mnie nie tak?
Pompa działa ok skoro woda leci pod dobrym ciśnieniem.
Bojler też działa - mierzyłem grzałki i obie mają ten sam opór.
Uchwyt prysznica jest u mnie oryginalny i dość zasyfiony / sitko też jest oryginalne.
Czy warto zainwestować w nowy zestaw zestaw sitko + uchwyt prysznica?
na co jeszcze ewentualnie powinienem zwrócić uwagę?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi