Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 155644 razy)

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #210 dnia: 20 Maj 2018, 13:21:39 »
No ja przynajmniej dzięki temu incydentowi będę mógł zamówić młynek z wiekszym pojemnikiem zamiast 15--->25 g  :-), teraz tylko dogadać się ze sprzdawcą żeby zmienił wartość paczki i mamm nadzieję, że ominę cło (vat najwyżej jakoś przeboleje).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #211 dnia: 20 Maj 2018, 13:29:16 »
Mi po moich przebojach odechciało się tam kupować. Skur... sprzedawca ma w dupie to, przez jego przedmiot jestem w plecy jakieś 350 zł, aliexpress obiecuje się tym zająć ale też ma w dupie. I jak coś tam kupić, skoro buyer protection prawie przekstałciło się w seller protection?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #212 dnia: 20 Maj 2018, 15:21:39 »
teraz tylko dogadać się ze sprzdawcą żeby zmienił wartość paczki i mamm nadzieję, że ominę cło (vat najwyżej jakoś przeboleje).

Deklaracja wartości nie wystarczy, jeżeli paczką zainteresuje się urząd celny. Trzeba przedstawić link do aukcji i potwierdzenie przelewu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #213 dnia: 20 Maj 2018, 16:29:49 »
Jeśli chcecie pewnie i szybko, kupcie w polskim, sprawdzonym sklepie. Że drożej? Oni te przeboje biorą na siebie, dlatego jest drożej. Ryzyko i zysk, i masę innych kłopotów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #214 dnia: 20 Maj 2018, 19:38:32 »
Obawiam się, że cło i podatek trzeba brać pod uwagę, przy zamówieniach z Ali. Od kilku miesięcy słyszę o tym, że mają co raz więcej trzepać przesyłki, szczególnie ze wschodu. W zeszłym miesiącu, z tego co wiem, już program uszczelniania granic celnych ruszył pełną parą. W końcu to sporo złotówek do budżetu.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #215 dnia: 21 Maj 2018, 08:33:23 »
Orientuje się ktoś czy jeśli odebrałem przesyłkę o wartości poniżej 150 Euro (do tej kwoty jest zwolniona z cła) i nie został mi również doliczony vat przez celników to mogę być za jakiś czas (np. za kilka lat) zmuszony do zapłaty zaległego vatu? Czy może jeśli przy odbiorze nie musiałem płacić (paczka nie była trzepana przez celników) to tematu konieczności zapłaty vatu nie ma? Pytam się z punktu widzenia konsumenta, a nie firmy która zarabia na sprzedaży takich towarów :-)

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #216 dnia: 21 Maj 2018, 13:49:34 »
A co powiecie o knock-u, bo widzę że trafił do coffedesku za 429 zł. Ktoś może miał styczność z jednym i drugim?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #217 dnia: 21 Maj 2018, 14:24:06 »
za jakiś czas (np. za kilka lat) zmuszony do zapłaty zaległego vatu?
Mój znajomy zamawiał z Australii jakieś specjalne wydania filmów na blue ray i po ponad roku przysłali mu nakaz zapłaty. Więc jeśli jest coś należne i sprawa się nie przeterminuje, to możesz być zmuszony zapłacić.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #218 dnia: 21 Maj 2018, 14:26:17 »
A wiesz może jaki jest okres przedawnienia zapłaty ew. zaległego vatu?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #219 dnia: 21 Maj 2018, 14:33:21 »
Przeważnie 5 lat ma urząd na uregulowanie takich spraw.

Offline JF_Sebastian Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Nieekspersowy :)
  • Młynek: Xeoleo LD-45
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #220 dnia: 23 Maj 2018, 19:48:33 »
Mi doliczyli cło ponieważ przesyłka przyszła kurierem (na Ali wybrałem przesyłkę premium i ta przesyła jest najwyraźniej kurierem, mimo że nic na ten temat nie jest napisane).

@marcel - nie, nie można myć młynka pod wodą. Wydaje mi się że powodem są nieuszczelnione łożyska. Wszystko jest w dołączonej instrukcji - poczytaj.

Co do młynka. Spostrzeżenia:

1. Przy oględzinach okazało się, że trzpień na którym osadzone są żarna etc. ma lekki luz góra-dół. Powodem był nie do końca osadzony w obudowie młynka pierścień (jeden z dwóch). Po dłuższym czasie próby umieszczenia tegoż na swoim miejscu w końcu się udało i luz zniknął :).

2. Przemiał - jest ok, może nie dobrze, ale też nie jest źle. Przy ustawieniu na 18 (według nomenklatury @SMaN 1.6) i przesianiu sitkiem do pyłu wyszło mi, że pyłu jest jakieś mniej więcej 18%. Nie jest to może ilość rewelacyjna, ale raz że młynek jest raczej tani jak na to co oferuje, dwa często przynosząc zmieloną, kupioną kawę z palarni (Wrocław) i robiąc "próbę pyłu" ilości wychodzą mi podobne.

Mała uwaga (i jednocześnie pytanie do innych posiadaczy) o biciu. Po rozebraniu i dokładnym przyglądnięciu się młynkowi wnioskuje, że sam trzpień/oś na którym osadzone są wszystkie elementy nie mają bicia (dosłownie), a jedynym elementem który je wprowadza to dolne (wyciągane) żarno, którego otwór pod oś ma nieco większą średnice. To powoduje, że żarno przyciskane przez sprężynę jest ustawiane delikatnie pod kątem, a to już wprowadza nieosiowość żarno górne - żarno dolne. Ten luz dolnego żarna jest minimalny ale zauważalny i wydaje mi się osobiście wprowadza w dużej mierze nierówność przemiału. Czy możecie sprawdzić ten fakt u siebie w młynku, żebym wiedział, czy ta przypadłość to jedynie dolegliwość mojego młynka, czy po prostu wada konstrukcyjna?

Offline marcel

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: French press, kawiarka
  • Młynek: na razie szukam
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #221 dnia: 24 Maj 2018, 18:21:29 »
Rzeczywiście jest tak jak piszesz. Skok minimalny ale jednak widoczny. Otwor pod oś jest zdecydowanie za duży.
A robiłeś może przemiał pod AP albo phin? W jakie ustawienia celować?

Offline Emhabe

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: AP, FP, moka, przelew, Lelit Anita PL042EMI, Kazak Rota
  • Młynek: Rhino, MYM55, Niche Zero
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #222 dnia: 08 Czerwiec 2018, 21:38:54 »
Chodzi o średnice zewnętrzna obudowy młynka , xeoleo oferuje 45 i 50 mm
Pytanie do posiadaczy - proszę o organoleptyczne sprawdzenie, czy ta większa wersja czyli 50 mm mieści się do tłoka AP? Jak mierzyć ten otwór suwmiarką to wychodzi mi o włos poniżej 50 mm czyli tak na styk albo wcale...

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #223 dnia: 14 Wrzesień 2018, 12:47:36 »
Rozłożyłem, przeczysciłem, złożyłem
Czy mógłbyś mi - jako kompletnemu laikowi - uściślić, co czyściłeś, jak i czym?
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2018, 12:52:25 wysłana przez szym-h »

Offline konradb

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Saeco Odea Go
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #224 dnia: 31 Październik 2018, 14:53:15 »
Jakieś spostrzeżenia po czasie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi