Autor Wątek: Ascaso iMini - ustawienie po czyszczeniu  (Przeczytany 1178 razy)

Offline liswplecaku

  • Wiadomości: 1
    • Z lisem w plecaku! O lotach, podróżach i innych dziwach.
  • Ekspres: AscasoDream, kawiarka Bialetti, Aeropress
  • Młynek: Ascaso iMini, Porlex Mini, Severin 3874
Ascaso iMini - ustawienie po czyszczeniu
« dnia: 27 Marzec 2018, 11:21:40 »
Hej,

Zabrałam się wczoraj za gruntowne czyszczenie młynka, po zabiegu poskładałam go do kupy i za nic nie mogę go od nowa wyregulować. Szkoda mi dobrej kawy w śmietnik, a trochę już poszło. Niby przemiał drobny, ok 16 g do pełna w kolbie, ale ekstrakcji brak (po 10 s coś tam pokapało), a potem 'wytrysk' z kolby po odkręceniu... Wiem, że ten młynek jest nieco uciążliwy w regulacji, ale może jakieś 'inside tricks' ktoś ma? Pozdrawiam!

Offline jaworek

  • Wiadomości: 2
Odp: Ascaso iMini - ustawienie po czyszczeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marzec 2018, 11:32:52 »
Niestety, choć młynek mieli dobrze, to jego regulacja rzeczywiście jest problematyczna. Ja pomagam sobie bardzo "na oko". Gdy mam dobrze ustawiony przemiał, a z jakichś powodów muszę go rozkręcić, to najpierw liczę ile "okręceń" kółka do regulacji potrzeba, aby młynek skręcić do zera, a po oczyszczeniu "odkręcam" go w tym samym stopniu. To oczywiście i tak wymaga późniejszych korekt, ale na pewno mniej, niż gdybym robił to bez "liczenia". Niestety jest to rada na przyszłość:)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso iMini - ustawienie po czyszczeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Marzec 2018, 11:41:19 »
Jest tak samo problematyczny pod tym względem jak każdy inny z regulacją mikrometryczną. Na pewno 2 - 3 obroty pokrętłem nie dają jeszcze odczuwalnej zmiany grubości mielenia. Radziłbym co 5 obrotów sprawdzać miałkość palcami lub wykonywać próbną ekstrakcję kawy. W Twoim przypadku przemiał nie jest drobny lecz jest zbyt drobny. Rozkręć o np. 10 obrotów pokrętłem i sprawdź jak się kawa zachowuje przy ekstrakcji.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi