Autor Wątek: Filtr Brita Purity 450 quell ST  (Przeczytany 1245 razy)

Offline baristamacio

    • Piętro Cafe
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: La Cimbali M39
  • Młynek: Fiorenzato F64e
Filtr Brita Purity 450 quell ST
« dnia: 09 Styczeń 2017, 21:58:42 »
Tutaj znowu ja, widzę że trafiłem na dobre forum bo aktywność jest bardzo duża i w końcu otrzymuję sensowne odpowiedzi.

Koniec słodzenia tym razem na ruszt trafia filtr do wody, o nazwie fabrycznej takiej jak w tytule. Czy ma któś może z Was styczność z takim sprzętem? Jeżeli tak prosiłbym o krótki opis jak to wszystko wygląda z punktu widzenia posiadacza (jak często należy go wymieniać-wiem ze jest to zależne od obrotów, ale gdyby ktoś mógł napisać jak sprawa wygląda u niego bylbym wdzięczny, dodatkowo jak wygląda sprawa i czy w ogóle jest jakiś wpływ ustawień na smak, czy inne walory związane z kawą-słyszałem coś o stosunku kamienia w wodzie i ewentualnej zmianie ciśnienia, nie chcę teraz pisać herezji, po prostu gdyby znalazła się jakaś osoba doświadczona która z miłą chęcią podzieli się wiedzą będę wdzięczny je zeli nie sam będę próbował coś robić w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich kawoszy :)

Offline avatar255

  • Wiadomości: 5
Odp: Filtr Brita Purity 450 quell ST
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2018, 18:15:29 »
Filtr kupujesz w zaleznosci jakie masz zuzucie wody z ekspresu.Filtr mozesz kupic z glowica z wyswietlaczem ktory bedzie pokazywal pozostala wydajnosc w litrach do wymiany.Mozesz tez ustawic obejscie wody czyli udział wody surowej do przefiltrowanej .Specjalisci od kawy twierdza ze woda do kawy nie moze byc w calosci przefiltrowana bo wplywa to na smak kawy .Standardowo ustawia sie chyba obejscie fitra na 30%.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi