Autor Wątek: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.  (Przeczytany 2624 razy)

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« dnia: 05 Listopad 2018, 17:35:30 »
Cześć!

Po przewertowaniu forum i przeczytaniu licznych wątków na temat ręczniaków nadal mam problem z wyborem młynka, dlatego zwracam się do Was z prośba o pomoc.

Mam nadzieje, ze tytułowy młynek istnieje i nie jest to przysłowiowy jednorożec.

Szukam młynka ręcznego na dłużej, który będzie możliwie uniwersalny i mobilny.
Byłoby idealnie gdyby mielił od espresso po drip i french P ress.
Z uwagi na ograniczenia budżetowe odrzucam Kinu M47, a obecnie ciagle miotam się między Kazakiem do alternatyw a C40 NB. Nie mniej jestem otwarty na różne opcje, poza elektrykiem :)

Myślałem, ze jestem zdecydowany na Kazaka to się zmartwiłem, że trzeba sporo machać rączka, a pierwsza seria może być ostatnia przez brak żaren (wersja nie wymagająca bazy). Przeczytałem wątek o komendancie i zacząłem myśleć o NB, to pojawiło się sporo postów, że C40 to dużo marketingu i w sumie upierdliwie się go reguluje, a do kolby to i tak średni wybór bo był robiony pod alternatywy. Zatem jak żyć? Co począć?

Odnośnie moich preferencji to: kawiarka, fp, drip, aero. Espresso tylko na mieście z braku sprzętu.

Z góry dzięki za pomoc!!


Offline PiotrekM Mężczyzna

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: aeropress, kalita, frenchpress, v60, moka, chemex
  • Młynek: C40, Wilfa Svart
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2018, 18:05:37 »
Do każdej z wymienionych przez Ciebie metod używam od sierpnia C40 NB i jestem coraz bardziej zadowolony, przejścia między klikami bajecznie proste, a przed zakupem bałem się, że będę się z tym męczył i klął pod nosem za każdym razem. Kupiłem na promocji, więc i koszty nie były zabójcze. Jak dla mnie brać i mielić i się cieszyć [emoji3]

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2018, 18:33:47 »
Kazakiem wcale nie trzeba sporo machać. Porcja do espresso to ok 30 sekund średnio palonego ziarna. Polecam :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2018, 19:13:55 »
Co za cierpienia, z niezdecydowania... ;)
Sam kupiłbym Kazaka, jakiegokolwiek, bo podobny jest do Kinu ;).

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2018, 19:57:27 »
Ja na twoim miejscu wziąłbym kazaka:
1. Jest tańszy o ok 300zł
2. Ma świetną osiowość, w Comandante powszechne jest bicie żaren które stabilizują się dopiero w trakcie mielenia
3. Jest produkowany w Polsce przez jednego z forumowiczów

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2018, 20:12:13 »
Albo poczekaj do stycznia, kiedy to Valerii wprowadzi do oferty najlepszy, uniwersalny młynek ręczny na świecie ;)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2018, 20:23:45 »
Nie zauważyłem w swoim Komendancie żadnego bicia żaren na sucho ani tym bardziej z ziarnami. Wg mnie Komendant jest świetny do przelewów, a do espresso już niekoniecznie. Jakbym miał raz jeszcze kupować młynek to zamiast Komendanta wziąłbym Kazaka (oczywiście dopiero wtedy gdy Valeri wprowadzi wersję uniwersalnym żarnem ;-)  )

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2018, 21:54:04 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:)
Mój problem wiąże się z tym,że wiem, że zmierzam w kierunku kolby, ale nim to nastąpi chciałbym popróbować alternatyw. Potrzebuję lepszego młynka niż mój obecny i to najlepiej takiego, który na początek zabawy w espresso nie będzie wąskim gardłem.

Z tym machaniem oczywiście żartuję, skoro zdecydowałem się na młynek ręczny to tak już musi być.

@MarcinK, którą wersję Kazaka wybrałeś? Espresso czy do alternatyw? Mieliłeś jasno palone ziarna? Odczuwasz brak bazy?

Grzecznie czekam w kolejce na testowanie Kazaka do alternatyw, a w sąsiednich wątkach pojawiły się fotki świetnej wersji czarnej do espresso oraz informacje o nowym młynku uniwersalnym...Aj karamba!

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2018, 22:40:38 »
@Gacekthebat, mam wersję do espresso bez bazy. Próbowałem raz mielić jasno palone z Kenii z ustawioną grubością na espresso i poległem. Baza przyszła by tu z pomocą i pewnie ją kiedyś zakupię. Mieliłem potem jasne ziarna (Ethiopia) na grubość do kawiarki/dripa i tutaj już lżej znacznie szło, bez bazy spokojnie się dało, aczkolwiek czuć, że jest ciężej niż z ziarnami średnio palonymi fo espresso. Dlatego do alternatyw używam Aergrinda, w którym także czasem ciężej się mieli dana kawa.

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Listopad 2018, 08:49:47 »
Z tym nowym Kazakiem to bym jeszcze sprawę wyjaśniał. Nie dalej jak w piątek Valerii na pytanie czy planowana jest jakaś nowa wersja odpowiedział mi, że w nowych modeli w najbliższym czasie nie będzie. Także ktoś z kimś kiedyś się chyba nie zrozumiał.  :)
Ja natomiast od wczoraj mam Kazaka w wersji do alternatyw.  :)

Offline odczasudoczasukawa

  • Wiadomości: 95
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Listopad 2018, 12:22:43 »
Jeszcze inny Kazak w styczniu? To może zamiast tego do espresso na ten nowy poczekać i testować? Jestem w kolejce właśnie do tego espresso...

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopad 2018, 12:24:17 »
Tak, w wątku dedykowanym Kazikowi posty #172 i #174. Stozek rozmiarowo chyba taki jak w C40:)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2018, 12:37:36 »
Stozek rozmiarowo chyba taki jak w C40:)

I mniejszym Kinu M38 - który niestety nie został wprowadzony do stałej oferty.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Uniwersalny młynek ręczny do 1000 zł.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopad 2018, 15:18:06 »
Kręcisz się w już przebranym towarzystwie. Myślę, że powinieneś sobie zadać pytanie co jest dla Ciebie ważne.

Jakość drobin? Łatwość ustawienia? Ergonomia? Estetyka? Dostępność części zamiennych? Cena? Rozmiar? Waga? Mobilność konstrukcji? Materiały użyte? Itd.

Czy to Kinu, czy Komeś, czy Aergrind, czy co tam jeszcze, każdy z nich ma swoje zalety i wady, nie mniej wszystkie spełniają zadanie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi