Autor Wątek: Espresso - Ratio  (Przeczytany 9675 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Espresso - Ratio
« dnia: 20 Grudzień 2017, 13:31:58 »
Scott Rao na swoim blogu pisze o ratio. Ale takie głupoty, ze nawet nie wstawiam.
https://www.scottrao.com/blog/2017/12/17/the-21-ratio

I co Wy na to? :)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2017, 14:57:21 »

I co Wy na to? :)


P. Scoott Rao , napisał to co sam własnoręcznie sprawdził  :ok:  :)
Z tych słów wynika po przetłumaczeniu przez przeglądarkę, że ratio 3:1 jest lepsze od 2:1.
Większy przepływ wody przez ciastko nic pod względem smaku nie szkodzi, tylko trzeba to zrobić umiejętnie. Moim zdaniem i nie tylko  :lol2:






Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2017, 15:20:10 »
Niegłupie, więcej espresso do wypicia :)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2017, 15:48:47 »
I oszczędne dla portfela. Po co kończyć ekstrakcję jak można jeszcze z kawy aromatu sporo wycisnąć.  :)
A wiem coś o tym, zrobiłem na tym forum stosowny temat. No cóż  :Bicz:

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4603.0
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2017, 16:01:24 »
Nie wiem. Po wielu latach doświadczeń i obcowania z espresso, raczej nie kwapię się do studiowania, odmierzania, badania, ważenia przemiałów i ekstraktów. Czasami sięgam po wagę, ale znacznie częściej używam li tylko własnych zmysłów do oceny espresso. Parę lat temu La Marzocco jako producent ekspresów do kawy, zaproponował zmodernizowaną wersję swojego kultowego ekspresu Linea. Modernizacja polega na tym, że w trakcie ekstrakcji, na pulpicie mruga lampka -- mruga w takt impulsów wysyłanych przez miernik przepływu. Nie pamiętam jaką nazwę nosi ten model, ale mnie się to bardzo podoba. Myślę, że przepływ, tempo zaparzania jest dla mnie idealnym miernikiem, indykatorem tego, co robię -- oczywiście przed użyciem zmysłu węchu, smaku, dotyku. Mniej więcej wiem, czy efekt będzie dobry, patrząc na wyciekające z wylewek strużki kawy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2017, 16:03:45 »
Gdybyś potrafił czytać po angielsku, a nie używał google translate to byś wiedział, że wcale tam nie ma tego co napisałeś.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudzień 2017, 16:09:55 »
Chyba nikt rozsądny nie kieruje się cyferkami, tylko smakiem. Te cyferki są tylko pewną podporą merytoryczną, a nie alfą i omegą. W zależności od gęstości ziarna, palenia, temperatury zaparzania i ciśnienia różne ratio może być najlepsze, w zależności od przepisu . Nie mówiąc już o indywidualnych preferencjach.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2017, 16:12:23 wysłana przez krystians »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Grudzień 2017, 16:28:53 »
Dokładnie - smak, smak i jeszcze raz smak. Są kawki, które przyjemnie mi smakują przy 1,7:1, a są takie, które zaczynam dopiero od 2,5:1. Do 10:1 nawet nie startuję ;)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Grudzień 2017, 18:38:26 »
Panowie takie podejście do tematu, to ja lubię. :ok:  Smak rządzi niepodzielnie. :)

Osobiście mi jest wszystko jedno czy ktoś będzie chciał pić w proporcji 2:1  czy 3:1 , ważne dla mnie jest, żeby ten sposób o większej ilości wody nie krytykować na tym forum. Dostajesz "skrętu" w smaku 2:1 to zrób 3:1 i oceń smak.
Sam piję różne wynalazki, piję bo lubię, piję bo chcę o tym jak najwięcej wiedzieć. Można powiedzieć trochę czasu przepływom cisnieniowym poświeciłem. Uważam, że dobrze robię, bo kawa jest dla mnie relaksem, odskocznią, którą mam przyjemność poczuć na własnym języku.
Parę lat temu La Marzocco jako producent ekspresów do kawy, zaproponował zmodernizowaną wersję swojego kultowego ekspresu Linea. Modernizacja polega na tym, że w trakcie ekstrakcji, na pulpicie mruga lampka -- mruga w takt impulsów wysyłanych przez miernik przepływu. Nie pamiętam jaką nazwę nosi ten model, ale mnie się to bardzo podoba. Myślę, że przepływ, tempo zaparzania jest dla mnie idealnym miernikiem, indykatorem tego, co robię -- oczywiście przed użyciem zmysłu węchu, smaku, dotyku. Mniej więcej wiem, czy efekt będzie dobry, patrząc na wyciekające z wylewek strużki kawy.

Mam podobne świecące diody na przepływomierzach. Gdy woda szybko leci to ona szybko mruga, gdy wolno to ona też wolno mruga. Fajnie to wygląda patrząc przez górną kratkę. Na panelu przednim wyglądałoby to znacznie lepiej. Miesiąc temu świeciły mi 2 diody, teraz tylko ta z prawej od sekcji espresso. Widocznie ta z lewej podczas robienia dużych ilości Tedi kawy zwariowała od znaczącego zapotrzebowania na wodę, więc postanowiła sobie odpocząć, lub sporym przepływem spaliłem ja. :lol2:



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Grudzień 2017, 18:55:22 »
Od świetnego przepisu na v60, ten człowiek nie napisał nic mądrego. Takie rzeczy można robić w domu, a nie jako barista. Tylko dzis 740 kaw. Gdybym miał wydłużyć ekstrakcję o 10 sekund, najlepiej smakuje mi kawa od 23-25 sekund, to kawy robiłbym 7400 sekund dłużej, czyli ponad dwie godziny. Licząc ze mam trzy grupy, daje to 45 monit dluzej. Przy 7 godzinnej dniówce to niedopuszczalne. Poza tym gość bazuje na espresso, które pije moze ~3-5% klientow. Reszta to duże americano lub latte które smakowałaby zbyt mlecznie przy ratio 3:1.
Na razie nie mam dostępu do kompa, ale jak znajdę chwile to mysle ze jestem w stanie podważyć 60% tego co on powypisywał.
Fajnie by było go sparafrazować: Nie wierzcie kawowym autorytetom w internecie ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudzień 2017, 19:05:41 »
kawy robiłbym 7400 sekund dłużej
Reszta to duże americano lub latte
Jako, że baristą nie jestem to musisz mi to wytłumaczyć. Po pierwsze, zwiększenie uzysku, nie koniecznie musi powodować wydłużenie ekstrakcji, ale nawet jeżeli tak jest.... skoro 95% kaw, to napoje mleczne na bazie espresso, czy wydłużenie ekstrakcji faktycznie wydłuża czas przygotowania napoju? Czy jednak czasem determinującym czas podania napoju nie jest mleko? Nie jest tak, że espresso czeka na mleko a nie odwrotnie?

zbyt mlecznie przy ratio 3:1.
Chyba, że pojemność latte masz stałą powiedzmy 250 ml, więc większy uzysk powoduje, że dolewasz mniej mleka. Wtedy jeżeli zakładamy, że większy uzysk daje nam wyższą ekstrakcję, to ogólny TDS takiego napoju 250 ml powinien być wyższy? Czy bredzę? :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudzień 2017, 19:17:30 »
Cytuj (zaznaczone)
. Pull a 3:1 ratio shot (18g in/ 54g out) in 30—35 seconds

;)

Spieniam mleko w dzbanku 900ml, 135 stopni, czas spieniania jakieś 15 sekund. Fakt, czesto osoba na mleku jest najwolniejsza, niemniej klienci i tak musza dłużej czekać ;)

Odnośnie mleka. Jesli baza, czyli espresso, jest rozwodnione i dłuższe ~60g, prawie nie ma ciałka. Przy dolaniu nawet mniejszej ilości mleka, smakuje to prostu słabo,

Odnośnie TDS, to tylko wskazówka. Piłem fajne espresso z TDS 8.1 i prawie 11.0. Nie bredzisz ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudzień 2017, 19:37:23 »
Takie rzeczy można robić w domu, a nie jako barista. Gdybym miał wydłużyć ekstrakcję o 10 sekund,  to kawy robiłbym dłużej, Przy 7 godzinnej dniówce to niedopuszczalne.
to bariści robią na ilość, nie na jakość?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudzień 2017, 19:51:34 »
Po mojemu czyli od tego zaczynam, espresso 7-8 g / 25 s / uzysk 25 g, doppio 14-16 g / 25 s / uzysk 50 g.

W 2013 r. "Jak przygotować poprawne (perfekcyjne) espresso i cappuccino"

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=61.0

Mamy ratio  3:1, co w tym było złego?

"Pewnie ktoś wylansował coś, by można było na tym zarobić i przy tym nie narobić się."

Nie wierzcie kawowym autorytetom w internecie ;)

Ja, nie mam z tym problemu. Sam zweryfikuję informacje, o ile mnie to zaciekawi.  :)







Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Espresso - Ratio
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień 2017, 20:00:15 »
W 2013 r. "Jak przygotować poprawne (perfekcyjne) espresso i cappuccino"

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=61.0

Mamy ratio  3:1, co w tym było złego?

Tam nie ma nic mówiącego o ratio. Ziarna są podane w gramach a espresso w mililitrach. Kto by się tam jednostkami przejmował?
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi