Autor Wątek: ekspres do pracy do 1500zł  (Przeczytany 1406 razy)

Offline khylthorn

  • Wiadomości: 4
ekspres do pracy do 1500zł
« dnia: 14 Marzec 2019, 22:19:45 »
Witam i proszę o pomoc i sugestie.
W pracy planujemy zakup ekspresu i mamy szalony budżet około 1500zł. Część załogi upiera się żeby to był automat. Wiadomo jak to w pracy każdy będzie dbał czyli nikt więc musiałoby to być coś prostego w utrzymaniu. Jak tak sobie policzyłem to mniej więcej dziennie wychodziło by, że potrzebujemy sprzętu, który zrobi 8-10 dużych czarnych, jakieś 4 espresso i 4 mleczne. Opcje które rozważamy to prosty automat i tu faworytem wydaje się być siemens eq3 z racji na coś w stylu one touch i proste czyszczenie tej dyszy do mleka. Pytanie pierwsze czy ktoś miał z nim do czynienia i jak się sprawdza? Drugie pytanie czy czarne kawy będą z tego przyzwoite? Ja osobiście pochłaniam głównie duże czarne kawy i zdecydowanie wolę kawę z przelewowego. Z tego względu zaproponowałem drugą opcję czyli dwa ekspresy: przelewowy+kapsułkowy bo chyba tylko w takiej kombinacji zmieścimy się w budżecie. Tutaj kolejne pytanie co sądzicie o przelewie z młynkiem np. Philips HD7767 bądź melitta aroma fresh 1021? Może są jakieś inne pomysły co kupić? Czy ewentualnie znalazłoby się coś magicznego żeby wszystkich zadowolić jak byśmy zwiększyli budżet do 2000zł? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: ekspres do pracy do 1500zł
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2019, 08:03:07 »
Opcja przelew i młynek zasypywany sensowną kawą do dobry pomysł.
Koniecznie z podgrzewanymi talerzami lub opcja termos.
Co do marek to rozważ Moccamastera. Drogo i dobrze.
Pozostaje przefiltrowana woda i na zdrowie.

Z automatami i opiniami o nich to za wiele wpisów nie znajdziesz.
Czasami przewijały się pochlebne opinie o kapsułkach ale tutaj masz kawę za ok. 200 zł/kg
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi