Autor Wątek: Telefony komórkowe...  (Przeczytany 62290 razy)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #120 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:41:18 »
To może inaczej - iOS jest do używania tak po prostu, w androidzie trzeba grzebać.
Jak kupie telefon z androidem za ponad 2k to też będzie do używania i nic nie będzie trzeba w nim grzebać.
Oboje jesteście "funboy'ami", jeden z jednej strony, drugi z drugiej trzeba was rozdzielić bo się zagryziecie.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:45:17 »
Miałem Nexusa, najnowsze systemy i na końcu tak lagował, że nie byłem w stanie używać.
Patrząc, że miałem specjalne dystrybucje to feautery były co najmniej rok-dwa do przodu do oficjalnych...

A z apple działa lepiej, choć problemy z softem też są i teraz mam problemy z baterią (fizycznie lub sprzętowo kto wie)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #122 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:54:20 »
Jeszcze jedno dużo osób zaleca update Iphone przez Itunes, bo z poziomu telefonu więcej bugów (w tym bateria podobno)...

Jako jedna z opcji to reset ustawien lub całego telefonu...

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #123 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:55:53 »
A jestem pewny, że telefon, który wyszedł z 4.4.2 na pewno nie będzie działać z 8.0.

LG G2 który wyszedł w 2013 z 4.2.2 ma już 7 a niebawem dostanie 8.0 więc... Myślę, że nie ma co drążyć.

hejt na Apple nie jest niczym uzasadniony, widać tylko jakieś pieprzenie o wolności, które jest faktycznie właściwe jeśli chodzi o wolność wirusów i łatwość shackowania telefonu z androidem  No i wrzucanie aplikacji z neta, na które żal wydać kasę...
konkretne argumenty  "Pieprzyć wolność mam hajs!" XD

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #124 dnia: 27 Wrzesień 2017, 13:00:06 »
Ja tam nic nie muszę grzebać :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Wrzesień 2017, 13:07:47 »
Ceny topowych androidów i iphone są porównywalne w USD
Samsung Galaxy S8 Plus $850
Iphone 8 plus $800 lub $950

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Wrzesień 2017, 13:23:16 »
No i tyle by było nt cen topowych telefonów... Mnie nic nie przekona do androida, miałem, co się nawkurzałem to moje(kupiłem nowy telefon w sklepie), wziąłem od kolegi rozwalonego 4S za 60 zł, poskładałem delikatnie i nagle się okazało, że telefon w końcu może działać bezproblemowo... Teraz mam 5S i zmienię na X. A co do blokad na linie papilarne czy twarz - fajnie, że są, ale w iOS można sobie zostawić kod.

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #127 dnia: 27 Wrzesień 2017, 13:31:53 »
A ja chyba jeszcze dam szansę Blackberry Android

Offline SoyeR Mężczyzna

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: forumowy drip, drip Duki, turecki tygielek, phin, V60-01, V60-02, AP, Gabi, Melitta Barista TS Smart
  • Młynek: Rhinowares, Gastroback, 1Zpresso K-PLUS
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #128 dnia: 27 Wrzesień 2017, 13:46:51 »
to skoro mowa o telefonach, software i hardware, Windows'ach i Linux'ach to proponuję wszystkim używających urządzeń z Bluetooth'em poczytać ten materiał:

https://niebezpiecznik.pl/post/wylacz-bluetooth-natychmiast/

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #129 dnia: 27 Wrzesień 2017, 14:03:50 »
Taki BB10 nie ma tej podatności. Pytanie co np z samochodami, w których BT trudno wyłączyć.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #130 dnia: 27 Wrzesień 2017, 14:19:15 »
Kupiłem sobie ostatnio Q5, miał robić za drugi telefon. System działał fajnie, tylko po wgraniu aktualizacji okazało się, że telefon jest kradziony...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Wrzesień 2017, 14:36:38 »
użytkownicy androida, których w większości po prostu nie stać na iPhone'y

Ok, nie musisz więcej powtarzać, każdy już wie że jesteś dziany gość którego stać na ajfona i aplikacje. Nie to co reszta biedoty.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #132 dnia: 27 Wrzesień 2017, 14:41:25 »
Cytat: siewcu
To może inaczej - iOS jest do używania tak po prostu, w androidzie trzeba grzebać.
Mylisz się. Każde urządzenie z Androidem jaki miałem (HTC Sensation, LG3, LG4, Motorola Moto G3 3Gen, Huawei Watch 2, Samsung Galaxy Tab4) było gotwe do użycia od włączenia. Wystarczyło wpisać kilka danych, wybrać język itd i już - urządzenie gotowe do używania.

Miałem też w jakiś sposób styczność z innymi i było to samo - gotowe od momentu włączenia, nic nie trzeba było grzebać.
Skąd bierzesz takie rzeczy? :)

Cytuj (zaznaczone)
A jeśli twierdzisz, że napisałem, że akurat Ciebie nie stać... No cóż, sugeruję wizytę u okulisty, naukę czytania ze zrozumieniem lub niewchodzenie w jakiekolwiek dyskusje z kimkolwiek.
Tylko mi nie chodziło o to że to do mnie ale ogólnie za podniesienie tego argumentu. Moim zdaniem użycie tego argumentu powinno być traktowane jak porównanie do hitlera czy nazizmu (reguła Godwina). Kto jej użyje automatycznie przegrywa dyskusję.
Dla mnie osobiście kiedy ktoś wyciąga takie argumenty, to znak że nie ma już nic merytorycznego i konkretnego do napisania w danym temacie.

Cytat: siewcu
Zrobisz tak z androidem? Oczywiście, że nie, bo tam cykl życia telefonu przewidziany jest na rzadko kiedy więcej niż 2 aktualizacje systemu.
Ale co ma Android do wsparcia? Np. poprawki lądują co miesiąc w AOSP. To dlaczego nie są wgrywane do konkretnych słuchawek należy pytać producenta danego urządzenia.
Kwestia wspierania/niewspierania urządzeń jest w gestii każdego producenta a nie samego Androida. Google jakoś potrafi to robić dla swoich urządzeń...

Urządzenia a Androidem mają jeszcze tę przewagę, że nawet jak się kończy wsparcie oficjalne, to można sobie np. zainstalować LineageOSa i ja tak właśnie zrobiłem. Wolność.

Cytat: siewcu
A u mnie już 4 i telefon dalej działa i spokojnie wystarczy do dzwonienia, smsów, słuchania muzyki, korzystania z internetu... A jestem pewny, że telefon, który wyszedł z 4.4.2 na pewno nie będzie działać z 8.0.
Jak chcesz mogę poszukać urządzeń z topa które wchodziły z Androidem 4 i sprawdzić jak na nim działa 7 czy 8. Gotowy na wyzwanie?

Cytuj (zaznaczone)
pj.walczak - ostatnio widać, że hejt na Apple nie jest niczym uzasadniony, widać tylko jakieś pieprzenie o wolności, które jest faktycznie właściwe jeśli chodzi o wolność wirusów i łatwość shackowania telefonu z androidem :) No i wrzucanie aplikacji z neta, na które żal wydać kasę...
Pomyślałeś, że ktoś może instalować darmową aplikację, której nie ma np. w sklepie Google Play?
To jest kolejny argument podnosznoy przez osobę z rezerwatu jabłka.

Możliwość instalacji aplikacji z innych źródeł niż Google Play jest dla mnie istotna i jeżeli bym takiej możliwości nie miał, to bym zrezygnował z urządzenia.

Tak jak na swoim Debianie mogę zainstalować co chcę i z jakiego źródła chcę, tak to samo chcę mieć na swoim smartfonie, który to tak na prawdę jest malutkim komputerkiem.

Cytuj (zaznaczone)
No i tyle by było nt cen topowych telefonów... Mnie nic nie przekona do androida, miałem, co się nawkurzałem to moje(kupiłem nowy telefon w sklepie), wziąłem od kolegi rozwalonego 4S za 60 zł, poskładałem delikatnie i nagle się okazało, że telefon w końcu może działać bezproblemowo... Teraz mam 5S i zmienię na X. A co do blokad na linie papilarne czy twarz - fajnie, że są, ale w iOS można sobie zostawić kod.
Czy ktoś Cię próbuje przekonać do urządzeń z Androidem? Po prostu każdy pisze, to co myśli na dany temat. Mnie osobiście to guzik obchodzi kto co czego używa dopóki nie dorabia do tego zakłamanej filozofii.

@kulka trzeba sprawdzić z jakiej implementacji korzystają. Luka jest w bluez (http://www.bluez.org). Na Androida jest aplikacja od firmy, która znalazła podatność i potrafi ona na wykrywalnych urządzeniach sprawdzić podatność.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2017, 14:44:08 wysłana przez andy »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #133 dnia: 27 Wrzesień 2017, 15:04:07 »
Dyskusja przypomina biadolenie o za krótkiej drabinie.
Chłop sobie dobudował piętro i smęci, że stara drabina za krótka, aby na dach wejść.

Może tak porównajcie kineskopowe tiwi sprzed 25 lat i kamerę video 8.
Walały się stare kasety w tym systemie i uszkodzona kamera.
Kupiłem za 200 zł kamerę, podłączyłem do plazmy i się przeraziłem, że jest coś zepsute. No niestety nie było.
Technika sprzed kilkudziesięciu lat nie nadąża z rzeczywistością.

Takie jest porównanie starych urządzeń z nowymi i nowymi systemami operacyjnymi.
Zostawcie stary telefon, ze softem sprzed lat i będzie git.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #134 dnia: 27 Wrzesień 2017, 15:08:09 »
Eh, i widzisz - nawet jak się ludzie przyznają, że kupują xiaomi czy inne chińczyki bo ich nie stać na ajfona to też żaden argument? Kasy nie ma, hejt się zaczyna i tak to się kręci... I bywają ludzie, którzy się do tego przyznają.

Ale... co wyniknie z dalszej dyskusji? Ty będziesz zaparcie bronił androida twierdząc, że w iOS nie ma nic dobrego, bo to zamknięty system, nie da się go skonfigurować pod siebie itd itp, a ja będę się upierać przy swoim. Swoje z androidem przeszedłem, do tego szmelcu nie wrócę nigdy - i mam generalnie w dupie to co robi google, skoro tak samo w dupie mają to producenci telefonów, bo to od nich zależy ocena końcowego użytkownika. Ale różnica chyba w tym, że Ty traktujesz telefon jak malutki komputerek, a ja go traktuję po prostu jak smartfona. Jako komputer robi mi komputer, z telefonu jedynie robię hotspot, żeby z internetu korzystać na komputerze jak potrzebuję zrobić coś konkretnie, a nie np na szybko zajrzeć w internet. Na telefonie korzystam tak naprawdę z fejsa, messengera, whatsappa, jakdojade, instagrama i appki do banku. No i uber, bo to niesamowicie wygodne ;) nie odczuwam braku aplikacji, których nie ma na iOS bo ich po prostu nie potrzebuję. Ja mam takie podejście, że jak kupować to topowe modele - i gdybym chciał wrócić do androida to skończyłoby się na Sony XZ Premium. Szajsung to szajsung, do lg nigdy nie wrócę, do hujaweja i xiaomi nie mam zaufania i tak naprawdę na rynku za dużo nie zostaje... Choć tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. ALE jest jedna rzecz, w której nikt nie ma absolutnie żadnego podejścia w tym momencie - jako jedyni robią telefon z wyświetlaczem 4" z półki wyższej niż najniższa. Takie czasy nastały... Z mojej strony to chyba koniec, bo nie wiem czy ma sens dalsze klepanie. Jeden nie znajdzie argumentu, żeby przekonać drugiego ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi