Autor Wątek: Telefony komórkowe...  (Przeczytany 62312 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Wrzesień 2017, 09:44:35 »
Jakoś nie odniosłem takiego wrażenia, żeby ktoś cokolwiek postarzał. Nowszy system robiony pod nowsze urządzenia zawsze będzie działał wolniej na starszych, tu jakiejś wielkiej logiki i żadnego spisku nie ma.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Wrzesień 2017, 09:50:51 »
Raczej nie,  poza tym kto korzysta z iphona z 2013? Przecież teraz tylko X reszta to....  [emoji38]
Jakby mój 4s nie wpadł pod kosiarkę to telefonu z 2011 używałbym do dzisiaj.

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Wrzesień 2017, 09:57:24 »
Jakby mój 4s nie wpadł pod kosiarkę to telefonu z 2011 używałbym do dzisiaj.
Widzę, że nie podzielasz filozofii marki :D oczywiscie troche sobie żartuję z nadgryzionych jabłek. Używałem 5s przez dwa lata i jednak wróciłem do Androida.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Wrzesień 2017, 10:11:06 »
andy, przestań pier... android pewnie lepszy, co nie? Jak taki mądry jesteś z tym postarzaniem, weź jakiś telefon z androidem z końca 2013 roku i wrzuć na niego oreo. Ciekaw jestem czy zgodnie z Twoją teorią będzie tak szybki jak z systemem, z którym był sprzedawany jako nowy. A nie, czekaj... Producent nie przewidział aktualizacji takiego telefonu do androida 8.0.

Ale to że Apple postarza produkty to jest fakt. Urządzenia z poprzedniego roku które były tym topem pracują gorzej niż nowa wersja IP. Zauważ też że Apple nie uwzględnia sporej ilości funkcji dla starych urządzeń w nowym iOS. Są poprawki itd ale z roku na rok widzę, że nie wszystkie "ficzery" są dostępne dla poprzednich urządzeń.
Ostatnio pisali (nie pamiętam gdzie ale chodziło o jakieś pozwy w USA), że urządzenia od Apple powinny działać sprawnie rok. Taką argumentację podali prawnicy w firmie do zarzutów o to że iPhony psuły się po roku. Skoro takie jest oficjalne stanowisko... ;)

Co do omawianego modelu. Moim zdaniem skoro urządzenie straci dużo na płynności, to nie powinno dostawać nowego systemu a tylko poprawki bezpieczeństwa. Nie oszukujmy się ale większość ludzi nie odróżnia czy ma 1,2,3,4 czy 5 wersję systemu.
Jeżeli chodzi o łatki bezpieczeństwa, to moim zdaniem odpowiednie urzędy powinny wymusić na producentach aby każde urządzenie dostawało takie łatki jeszcze przez 2 lata od zaprzestania produkcji.

Czy Android jest lepszy? Dla mnie tak bo to ja kontroluję jak pracuje urządzenie a nie ono mnie :) Mój LG G4 wyszedł z 5. Dostałem aktualizacje do 6 i ponoć wyjdzie kiedyś do 7. Mi się nie chciało czekać więc oficjalnie odblokowałem bootloadera i mam LineageOS 14.1 :) Działa super. Pod koniec roku pewnie będzie już LineageOS 15 z Androidem 8 i pewnie też znacząco nie odczuję spadku wydajności.

Przy porównywaniu urządzeń z Androidem vs iPhony trzeba pamiętać aby brać tylko te topy z podobnym sprzętem, bo Androida można dzisiaj i na mikrofalówce zainstalować ;) Jako referencję polecam wybrać Nexusa lub Pixela, które to mają czystego Androida. Wszystkie inne są obciążone syfem od producentów.
Tak czy siak wszyscy producenci lecą w kulki i specjalnie postarzają sprzęt, od drukarek ze specjalnymi chipami po smartfony.


Tak na koniec. Gdyby tak porównać smartfony do laptopów. Mam Della na i7 sprzed 6 lat. Działą super. Debian sid z KDE na nim śmiga z wersji na wersję. Można? :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Wrzesień 2017, 10:14:02 »
Podzielam w taki sposób, że czekałbym na wypuszczenie nowego modelu żeby kupić ich telefon 2-3 generacje starszy ;) Androida bardzo nie lubię, jest dla mnie zbyt rozlazły. Jak skosiłem 4s to zaryzykowałem i wszedłem w BB10, uważam że nie ma lepszego systemu do dzwonienia/pisania emaili/smsów, jutuby yanosiki itp działają, ale pozostawia to wiele do życzenia. Szkoda, że teraz został tylko IOS i Android (nawet z Hub'em od BB), żaden mi już nie pasuje :(

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Wrzesień 2017, 10:35:15 »
W takim razie KAŻDA marka postarza produkty, bo stary sprzęt z nowszym systemem działa wolniej. Nie napiszę tu co myślę o takich stwierdzeniach jak Twoje, bo wylecę z banem :) To samo z kontrolowaniem androida... Chyba nigdy nie używałeś telefonu z androidem innym niż custom rom. Możliwości prawie takie same, bo w iPhone'a nie wrzucę muzyki bezpośrednio do pamięci telefonu ani na kartę pamięci, na którą nie ma slotu. Dziwnym trafem problem widzą w tym głównie użytkownicy androida, których w większości po prostu nie stać na iPhone'y - a że z tego powodu hejtować trzeba... No cóż, takie mamy społeczeństwo. Chciałem kupić 7 Plus, potem 8 Plus ale stwierdziłem, że poczekam na X. Zostanie mi telefon na sporo dłużej niż bieżące androidy i dużo bardziej rozwinięty od nich. No ale cóż, przecież FaceID rzekomo jest tym samym, co ma szajsung, którego można oszukać fotką wyświetloną na drugim telefonie, bo tak jest dopracowany ten system :)

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Wrzesień 2017, 11:50:50 »
Obecnie jestem posiadaczem LG na oryginalnym sofcie i złego zdania nie mogę powiedzieć. Iphone niestety jest zbyt ograniczony pod względem moich potrzeb (jestem estetą i nie lubię jak mi milion ikonek robi syf na pulpicie, dobór kolorystyki etc i wiele innych kwestii co jest wygodniejsze w codziennym użytkowaniu). W androidzie nawet na stockowym romie mogę to wszystko zrobić pod swój gust. Korzystałem z obydwu ekosystemów i znam ich zalety i wady i świadomie korzystam z androida. Co do tematu czy kogoś stać czy nie to chyba kwestia indywidualna. Nie będę się wypowiadał bo akurat nie oceniam ich tu przez pryzmat $. Drogi nie zawsze znaczy lepszy.
Co do marek to chyba oczywiste że każda postarza produkty. Jedna po prostu nie daje update'ow druga mydli nimi oczy. Każdy wypuszcza nowy produkt i to wlasnie go chce sprzedawac a nie wypusty sprzed kilku lat. Teraz nikt nie produkuje dlugowiecznych urzadzen. Nie te czasy, popsulo sie kup nowy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Wrzesień 2017, 11:55:55 »
Ja nie mam miliona ikonek na swoim pulpicie, trzymam tylko to czego potrzebuję - reszta schowana na kolejnych. Ale to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje... Moim zdaniem android nigdy nie podskoczy do iOS, bo nie jest zamkniętą platformą i nigdy nią nie będzie.

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:06:35 »
Widzisz ja zminimalizowalem pulpity do jednego na ktorym nie ma ani jednej ikonki :)
Dla Ciebie to że jest zamknięty jest zaletą. Dla innych jest to wadą. Jedni lubią to co daje fabryka inni to że mogą po swojemu :)
Po prostu to są dwie różne rzeczy. Nie ma sensu robić z nich rywali bo są inaczej zaprojektowane i dają inne możliwości. Kwestia kto czego potrzebuje i na ile jest świadomy swoich potrzeb.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:10:22 »
Cytat: siewcu
W takim razie KAŻDA marka postarza produkty, bo stary sprzęt z nowszym systemem działa wolniej.
Co innego jest wolniejsze działanie systemu bo nowy wprowadza np. coś co wymaga większej mocy obliczeniowej a co innego jest projektowaniem systemu po to aby specjalnie zmniejszyć jego wydajność na starych urządzeniach.

Cytuj (zaznaczone)
Nie napiszę tu co myślę o takich stwierdzeniach jak Twoje, bo wylecę z banem :)
Traktujesz to strasznie osobiście jakbym Ci zabił pół rodziny a resztę wywiózł za granicę żeby karnie zbierali ziemniaki... Wyluzuj.

Cytuj (zaznaczone)
Chyba nigdy nie używałeś telefonu z androidem innym niż custom rom. Możliwości prawie takie same, bo w iPhone'a nie wrzucę muzyki bezpośrednio do pamięci telefonu ani na kartę pamięci, na którą nie ma slotu. Dziwnym trafem problem widzą w tym głównie użytkownicy androida, których w większości po prostu nie stać na iPhone'y - a że z tego powodu hejtować trzeba...
Nie rób założeń bo mogą okazać się błędne ;)

Ogólnie Androida używam od bodaj 2011 roku. Na G4 od LG na stocku siedziałem do czasu migracji na LOS czyli od samego początku kiedy go miałem. Stock LG nawet przypadł mi do gustu i nie zmieniłem go bo mnie ograniczał ale chciałem mieć Androida w wersji 7 i najnowsze łatki bezpieczeństwa (czytał o paskudnym błędzie w stosie BT? :)).

Kiedy ktoś wylatuje mi z tekstem "nie stać Cię" to już wiem, że dyskusja na poziomie z taką osobą nie jest możliwa. Wybacz ale jesteś typowym przedstawicielem Appla - na argumenty odpowiadasz tekstami w stylu nie stać Cię. Gdybym sobie sprawił, to pewnie dostałbym komentarzem w stylu nie podoba się to nie używaj. ;)

Co do ograniczeń systemowych zrobionych sztucznie przez Appla (tak mam niezłą polewkę np. na brak obsługi plików) no cóż. Ja nie lubię kiedy mnie ogranicza urządzenie. W nowej wersji iOS oznaczonej numerkiem 11 wyłączenie BT, WiFi z centrum sterowania nie wyłącza tylko rozłącza z podłączonym urządzeniem... :sciana: :smiech:

Osobiście wybrałem Androida bo daje mi to czego iOS i cały ekosystem Apple mi nie da - wolności i możliwości zmiany praktycznie tego co chcę.

Cytuj (zaznaczone)
No cóż, takie mamy społeczeństwo. Chciałem kupić 7 Plus, potem 8 Plus ale stwierdziłem, że poczekam na X. Zostanie mi telefon na sporo dłużej niż bieżące androidy i dużo bardziej rozwinięty od nich. No ale cóż, przecież FaceID rzekomo jest tym samym, co ma szajsung, którego można oszukać fotką wyświetloną na drugim telefonie, bo tak jest dopracowany ten system :)
Na rok wystarczy  :smiech: :smiech: :smiech: (wybacz ale nie mogłem się powstrzymać).

No dla mnie iOS jest bardziej ograniczony od Androida - no ale to moje zdanie/moja opinia. Co do FaceID. Jestem tak samo przeciwko jak w przypadku zabezpieczenia odciskiem palca bez względu jaka platforma to wprowadza.

Nie twierdzę, że iPhone X to będzie zły telefon, bo nie będzie ale dla mnie on nie jest - za mało wolności za dużo ograniczeń ;) Android pozwala na o wiele więcej. Zobacz sobie chociażby aplikację Tasker i odpowiedniki na iOS. Różnica w API jest kosmiczna - co potrafi Tasker nawet bez roota a co odpowiedniki na iOS.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #115 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:23:20 »
@Andy  :brawa:

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #116 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:26:21 »
Moje pokolenie kłóciło się czy lepsze Atari czy Commodore a potem Windows czy Linux.
Teraz widzę na tapecie IOS vs Android.
:)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #117 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:27:19 »
Mimo, że częściowo zgadzam się z @Andy, to nie mogłem się powstrzymać :)

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #118 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:29:10 »
@pj.walczak
Oczywiscie że Commodore. Zapomniałeś jeszcze o PSX vs PC :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #119 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:33:48 »
To może inaczej - iOS jest do używania tak po prostu, w androidzie trzeba grzebać. A jeśli twierdzisz, że napisałem, że akurat Ciebie nie stać... No cóż, sugeruję wizytę u okulisty, naukę czytania ze zrozumieniem lub niewchodzenie w jakiekolwiek dyskusje z kimkolwiek. A na rok wystarczy tak, że telefon wyszedł z iOS 7, ja mam teraz iOS 11 i dalej da się go używać. I wszystko wypuszczone przez producenta. Zrobisz tak z androidem? Oczywiście, że nie, bo tam cykl życia telefonu przewidziany jest na rzadko kiedy więcej niż 2 aktualizacje systemu. A u mnie już 4 i telefon dalej działa i spokojnie wystarczy do dzwonienia, smsów, słuchania muzyki, korzystania z internetu... A jestem pewny, że telefon, który wyszedł z 4.4.2 na pewno nie będzie działać z 8.0.

pj.walczak - ostatnio widać, że hejt na Apple nie jest niczym uzasadniony, widać tylko jakieś pieprzenie o wolności, które jest faktycznie właściwe jeśli chodzi o wolność wirusów i łatwość shackowania telefonu z androidem :) No i wrzucanie aplikacji z neta, na które żal wydać kasę...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi