Autor Wątek: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?  (Przeczytany 27298 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Lipiec 2017, 09:15:59 »
I się zaraz okaże, że będzie najlepiej, gdyby wejście i wyjście z pompy miało taką średnicę jak sitko i było podłączone bezpośrednio do prysznica, żeby nie było zbędnych oporów na drodze między pompą a grupą. Pomyślałeś kiedyś, że układ nie jest przypadkowy, a średnice wszystkiego po drodze nie są losowe? Nikogo nie interesuje ciśnienie układowe czy cała reszta, ciśnienie przy ekstrakcji ma być odpowiednie i to jest jedyne, co ma znaczenie. Reszta to zabawa dla inżynierów, chociaż ich również interesuje efekt końcowy - i pod niego wszystko jest podporządkowane. Kiedy w końcu zaczniesz pisać o praktyce, a nie o jakichś dziwnych teoriach związanych z rzeczami, na które nikt(poza inżynierami w czasie projektowania sprzętu) nie ma wpływu? Jak będzie trzeba to i 50 bar zrobisz w układzie, tylko po co?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Lipiec 2017, 09:32:36 »
I się zaraz okaże, że będzie najlepiej, gdyby wejście i wyjście z pompy miało taką średnicę jak sitko i było podłączone bezpośrednio do prysznica, żeby nie było zbędnych oporów na drodze między pompą a grupą. Pomyślałeś kiedyś, że układ nie jest przypadkowy, a średnice wszystkiego po drodze nie są losowe? Nikogo nie interesuje ciśnienie układowe czy cała reszta, ciśnienie przy ekstrakcji ma być odpowiednie i to jest jedyne, co ma znaczenie. Reszta to zabawa dla inżynierów, chociaż ich również interesuje efekt końcowy - i pod niego wszystko jest podporządkowane. Kiedy w końcu zaczniesz pisać o praktyce, a nie o jakichś dziwnych teoriach związanych z rzeczami, na które nikt(poza inżynierami w czasie projektowania sprzętu) nie ma wpływu? Jak będzie trzeba to i 50 bar zrobisz w układzie, tylko po co?

Nie dyskutuj ze mną, bo się ośmieszasz. Dowód, Twoja twórcza odpowiedź.
Jak nie ogarniasz tematu, to sieć cicho, a najlepiej zweryfikuj. Ale po co. Jest to Twój sposób i Twoje podejście i Twoja troska dla wszystkich forumowiczów by nie zrozumieli tematu ekstrakcji NIGDY.
Koniec tematu dla mnie. Mam nadzieję, że nie dla Administratorów i Moderatorów tego forum. Ostrzeżenie należy się Tobie bez cienia wątpliwości.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Lipiec 2017, 16:37:43 »
Nie dyskutuj ze mną, bo się ośmieszasz. Dowód, Twoja twórcza odpowiedź.
Tedi, Ty znowu ze swoją fizyką alternatywną. Wszyscy wiemy, że uważasz, że OPV nie ma znaczenia dla ciśnienia ekstrakcji, ale tak nie jest. To OPV ustala ciśnienie przy prawidłowej ekstrakcji i nie ma na rynku pompy, która bez dodatkowych zaworów da ciśnienie odpowiednie do ekstrakcji.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Lipiec 2017, 17:16:07 »
Tedi, Ty znowu ze swoją fizyką alternatywną. Wszyscy wiemy, że uważasz, że OPV nie ma znaczenia dla ciśnienia ekstrakcji, ale tak nie jest. To OPV ustala ciśnienie przy prawidłowej ekstrakcji i nie ma na rynku pompy, która bez dodatkowych zaworów da ciśnienie odpowiednie do ekstrakcji.

Rozszerzyłem wypowiedź kolegi Bacek  o parę słów ze swojej strony. I nic więcej.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Lipiec 2017, 17:40:38 »
wypowiedź kolegi Bacek
Kolega Bacek też się myli, niestety.

Spróbuję sfilmować "ekstrakcję" przy użyciu termofiltra Scace pokazującą ciśnienie i przepływ.

PS. To, że 30% uczestników pewnego popularnego teleturnieju mówi, że stolicą Polski jest Wrocław, nie powoduje, że Wrocław automatycznie zostaje stolicą.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2017, 17:44:43 wysłana przez Krakus »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Lipiec 2017, 17:53:08 »
PS. To, że 30% uczestników pewnego popularnego teleturnieju mówi, że stolicą Polski jest Wrocław, nie powoduje, że Wrocław automatycznie zostaje stolicą.
Tak to prawda.
 
Spróbuję sfilmować "ekstrakcję" przy użyciu termofiltra Scace pokazującą ciśnienie i przepływ.
A masz w tej kolbie kawę?
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Lipiec 2017, 18:06:43 »
A masz w tej kolbie kawę?
Znowy fizyka alternatywna? Że niby ciastko kawowe zachowuje się inaczej?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Lipiec 2017, 18:28:30 »
Znowy fizyka alternatywna? Że niby ciastko kawowe zachowuje się inaczej?

Przestań z tą fizyką. Nie mam z nią problemu. Co do ciastka, czemu jesteś zdziwiony. :mhh: Robisz espresso i tego nie wiesz. :mhh:

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lipiec 2017, 18:34:09 »
Fizyka prawdziwa, nie alternatywna, ale w naszej galaktyce ;) także nie masz co mierzyc, bo i tak wynik nie bedzie miarodajny :) jak ktos chce to zawsze znajdzie cos, zeby udowodnic, ze ktos nie ma racji.  Prawda jest taka, ze jak ktos chce tani ekspres to i tak go kupi. A jeśli chce ekspres i nie ma kasy, to poslucha podpowiedzi...

O patrz, nowa odpowiedz jak pisalem. I powtorze się - masz specjalizacje z wszystkich dziedzin mechanicznych, zaprojektuj swoj sprzet i udowodnij nim, ze nikt z nas nie ma racji.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lipiec 2017, 19:20:16 »
Panowie!
O merytorykę proszę bez wycieczek osobistych.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Lipiec 2017, 20:14:09 »
Kolega Bacek też się myli, niestety.


Zaraz, bo ja chyba też nie rozumiem. To jakie jest ciśnienie na ciastku w tanim ekspresie (bez OPV itp.)?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Lipiec 2017, 20:16:44 »
proszę bez wycieczek osobistych.
Fux, użyte przeze mnie pojęcie fizyki alternatywnej jest wyrazem bezsilności wobec uporu Tediego. Proponuję mu, że ze sporym nakładem energii nakręcę mu film pokazujący jakie jest ciśnienie na sitku w zależności od przepływu a on sugeruje, że przez ciastko kawowe bèdzie inaczej, to ja wymiękam. Co mam zrobić? Nakręcić film z kawą, który Tedi też zaneguje, bo stopień wypalenia kawy za wysoki?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Lipiec 2017, 20:29:02 »
To jakie jest ciśnienie na ciastku w tanim ekspresie (bez OPV itp.)?
Zgodzisz się chyba z tym, że jak przyłożysz nawet do drobno zmielonej kawy 16, albo nawet 20 barów, to w końcu wybijesz kanał i kawa poleci? Zatem ciśnienie na ciastku musi być niższe, gdzieś około 8-9 barów. Ciśnienie można obniżyć na dwa sposoby - albo OPV wypuszczający nadmiar wody, albo zaworek z grzybkiem silikonowym i sprężyną obniżający ciśnienie o jakieś 8barów.
Tedi natomiast twierdzi, że odpowiednio mieląc i ubijając kawę można doprowadzić do sytuacji, że niezależnie od parametrów pompy można mieć ciśnienie 9 barów przy przepływie albo dla espresso, albo dla doppio.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Lipiec 2017, 21:08:02 »
Fux, użyte przeze mnie pojęcie fizyki alternatywnej jest wyrazem bezsilności wobec uporu Tediego. Proponuję mu, że ze sporym nakładem energii nakręcę mu film pokazujący jakie jest ciśnienie na sitku w zależności od przepływu a on sugeruje, że przez ciastko kawowe bèdzie inaczej, to ja wymiękam. Co mam zrobić?

Wystarczy pod praktykę przypisać właściwości fizyczne i wszystko się zgra. A nie odwrotnie, czyli wyliczeniem tłumaczyć proces ekstrakcji.
Jedna zmienna nie uwzględniona, a całe wyliczenie bierze w łeb. Wybacz, że nie chce mi się czytać, że Ulka ma wadę w postaci zbyt dużej wydajności.
Tym rozumowaniem, przy uwalonej Ulce zrobisz dobrą kawę, bo jest ciśnienie. Ciśnienie to nie wszystko. A kawa wyjdzie tylko z nazwy.
Walczyłeś ze mną, bo OPV nazwałem zaworem bezpieczeństwa. Tłumaczyłem Tobie na wszelkie sposoby, że tak jest. Teraz to wiesz.  Proponowałem Ci, zrób espresso bez zaworu OPV. Zrobiłeś to. Nie.
Jest to minimum, żeby zacząć dyskusję. Mimo to wyliczenia w statycznych warunkach  nazywasz dowodem. Ja tego nie kupuję.
Żeby nie być gołosłownym, gdy będziesz w okolicach Wrocławia, i będziesz miał ochotę coś nie coś sprawdzić, ja Ciebie szczerze zapraszam do mnie na kawowe eksperymenty.
Nauczysz mnie czegoś, mam nadzieję, że ja Ciebie też.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: dlaczego nie tani ekspres kolbowy?
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Lipiec 2017, 21:24:37 »
to w końcu wybijesz kanał i kawa poleci?
Ale czemu od razu kanał? Nie ma szans na równą ekstrakcję?

odpowiednio mieląc i ubijając kawę można doprowadzić do sytuacji, że niezależnie od parametrów pompy można mieć ciśnienie 9 barów przy przepływie albo dla espresso, albo dla doppio.
A tak nie jest? Poważnie pytam, bo całe życie tak mi to tłumaczono, co nie znaczy, że to nie jest kolejna kawowa legenda.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi