Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1531144 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3510 dnia: 28 Maj 2017, 22:57:02 »
Mam nadzieję, że będzie z tymi ziarenkami łatwo i przyjemnie ;).

Wczoraj i dziś zrobiłem przegląd tuzina naszych singli w dripie. Wszystko słodkie, przyjemne, nic nie jest kanciaste ani gorzkie... Wczoraj bardzo smakowała mi Kolumbia Cauca, palona przedwczoraj:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3511 dnia: 29 Maj 2017, 14:37:37 »
Czekoladowa fala. Zasypałem bezpośrednio po Pena Redonda i okazało się, że wymaga znacznie grubszego mielenia -- wyszło superristretto z 19g: 20ml w 40s. Już zrobiłem krok w stronę zlewu ale spróbowałem. Mocna, gorzka czekolada. 100% kakao albo i więcej. Chrzanić ratio, 1:1 też jest super.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3512 dnia: 29 Maj 2017, 14:41:32 »
Mam nadzieję, że będzie z tymi ziarenkami łatwo i przyjemnie .

Na pewno dam znać.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3513 dnia: 29 Maj 2017, 16:40:34 »
Chrzanić ratio, 1:1 też jest super.
Ha, potwierdzam, z niektórych ziaren MA ristretto jest :pycha:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3514 dnia: 31 Maj 2017, 08:06:36 »
Wczoraj powstała kolejna wersja mojej mieszanki Espresso Espresso. Pierwsza wersja spotkała się z aplauzem wśród znajomych, więc przez jakiś czas pozostanie jako stała pozycja obok Ariadny. Skład tej mieszanki jest dość bogaty. Do tej pory nie tworzyłem tak złożonych blendów, skłaniając się raczej ku połączeniom dwojga kaw.

Przy okazji mamy znowu Mefisto i Kolumbię Risaralda Marcella. Wczoraj dowiedziałem się od znajomego, że jego żona chce już tylko Marcellę właśnie :). Co zrobić, gdy zostało jej tylko trochę?  ???

Z dripowej strony polecam bardzo jasny blend z Synestezji, który ad hoc nazwałem REDrip, bo jest to mieszanka RED. Była to pierwsza próba palenia i łączenia z nową Brazylią FAF Bob-o-link. W espresso jaśnieje cytrusami, w przelewach pięknieje jeszcze bardziej. Na pewno posmakuje każdemu :).

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3515 dnia: 01 Czerwiec 2017, 09:55:27 »
Marcella to swietna kawa dobrze ze kupilem sobie wiecej teraz pije ja z mojej Kalitki co prawda miele ja pod nia o dwa stopnie drobniej prawie jak pod aeropressika ale 24 g 350 ml i 2:45 z mieszaniem do pierwszych 20 s .Wychodzi  piekny mocny smak z ta piekna kwaskowoscia a na finiszu jest mega czekoladowo . Espresso E tez bardzo dobre ! Pozdro
Punks not dead just sucks now !

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3516 dnia: 01 Czerwiec 2017, 20:50:34 »


Kolejną, trzecią w tym roku Etiopią z naturalnej obróbki jest Dambi Uddo :). Wkrótce do zdobycia w naszym sklepie. Pachnie tak pięknie jak Geisha z Panamy, jest kwaskowata, słodka, owocowa.

Dziwię się że jeszcze nikt o niej nie pisał.
To nie taka typowa etiopia. Ta kawa jest wyjątkowa i zdecydowanie wyróżnia się spośród znanych nam smaków Kenii, Etiopii, Burundi, etc. Wykwintna i gładka jak Uddo żony :)

Druga godna pochwały to Las Margaritas zdaje się że Gwatemala, dostałem próbkę, czy to palenie jest już w sklepie? Świetne!

Bardzo smaczna Brazylia do dripa i w końcu po nie wiem jak długiej przerwie pierwsza Kenia w menu - Ruthgati. Soczysta, kenijska, nie da się nie siorbać i nie mlaskać w trakcie delektacji ;)

No ale zaskok, wyróżnienie (za wyróżnianie się) i koszulka lidera trafia do Dambi Uddo! :)


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3517 dnia: 01 Czerwiec 2017, 21:17:07 »


Dziwię się że jeszcze nikt o niej nie pisał.

Bo dopiero dziś ją otworzył. I to nie do samodzielnego parzenia a jako dodatek brakujących 7g do końcówki bodajże pacamary. Jutro będzie test.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3518 dnia: 01 Czerwiec 2017, 23:11:53 »
Las Margaritas
Pacamara z Kolumbii?  Już nie ma, może jeszcze będzie.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3519 dnia: 02 Czerwiec 2017, 00:21:24 »
Cytat: Antonio
... Wczoraj powstała kolejna wersja mojej mieszanki Espresso Espresso...
Jeśli to ta którą piłem u Ciebie w środę to -> POLECAM :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3520 dnia: 02 Czerwiec 2017, 07:04:27 »


Pacamara z Kolumbii?

Tak, z Cauca. Dostałem mikropróbkę 70g -- w sklepie nie było, widać ZN naruszyli żeby mi sprawić przyjemność.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3521 dnia: 02 Czerwiec 2017, 10:40:33 »
Te małe opakowania po 70g zawierają niedawne podejścia Synestezji do naszego małego piecyka GW1. Gdy go kupiliśmy lat temu 7, nie nadawał się do użycia. Po różnych moich interwencjach i zmianach działa nad wyraz sprawnie i w zasadzie ciężko jakąś kawę w nim zepsuć, zwłaszcza gdy się ma doświadczenie. Są to ostatki ziaren Geishy i Pacamary z Kolumbii, z ubiegłego roku. Polecam, są świetne.

Natomiast kolejne wydanie Pacamary Las Margaritas z dużego pieca pojawi się jeszcze 2 razy. Fajnie byłoby zrobić jakąś subskrypcję, bo wizja niewystarczającego popytu powstrzymuje Elę przed decyzją załadowania tychże ziaren do pieca.

Dzisiaj powstała kolejna partia Stormy Weather, i parę nowości do espresso spod ciemnej gwiazdy ;).

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3522 dnia: 02 Czerwiec 2017, 11:21:49 »
Fajnie byłoby zrobić jakąś subskrypcję, bo wizja niewystarczającego popytu powstrzymuje Elę przed decyzją załadowania tychże ziaren do pieca.
Ustawiam się pierwszy w kolejce do takiej subskrypcji :)

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3523 dnia: 02 Czerwiec 2017, 11:45:15 »
Drugi  [emoji38]

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3524 dnia: 02 Czerwiec 2017, 12:19:19 »
Może takie wątpliwości rozwiąże zamówienie wstępne?  Taki kick starter w wersji micro. Jeśli do dnia X uzbiera się wystarczająca liczba chętnych, to ziarenka do pieca hop, do paczek hop, do driperów i szklanek hop.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi