Autor Wątek: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso  (Przeczytany 8964 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Marzec 2021, 17:20:50 »
Nie, pompa podaje wodę, zawór opv jest wyregulowany, ale nie zmienia się jego charakterystyka w trakcie pracy. Ale też pewnie o tym wiesz. Preinfuzja jest uzyskiwana dzięki ciśnieniu wody z sieci przy podłączeniu bezpośrednim. Napisałem, że występuje ona w droższych ekspresach, fakt, nie w każdym. Najważniejsze jest jednak to, że w tanich ekspresach nie ma stabilności temperaturowej i regulacji ciśnienia.  Chcesz tylko na siłę udowodnić coś, co sobie wymyśliłeś. Z iloma i jakimi ekspresami miałeś do czynienia?
Masz jakieś hobby? Pytam tak serio. Może jesteś np fotografem i ja Cię przekonam, że mój aparat za 350 złotych zrobi dobre zdjęcie, po co mi lustrzanka za 10 razy tyle i obiektyw na pięć tysięcy złotych? Przecież mój aparat to też aparat, bo robi zdjęcia i nawet da się je wywołać u fotografa.. Poza tym jest tani, prosty i działa...

Piszesz, że ekspres w cenie kilograma dobrej kawy jest tani, prosty i działa. Przecież nikt nie powiedział, że nie działa. Tylko to, że ciężko w nim zrobić espresso, robi raczej mała czarna kawę..

Specjalnie zacytowałem co napisałeś bo jak parsknąłem śmiechem to mało mi się kawą monitor nie zalał. Taki magiczny zawór co ciśnienie przełącza.  A teraz dalej płyniesz że nie pompa daje ciśnienie...  A kto? Krasnal? Zawór odcina jak ciśnienie nadmiernie rośnie ale ciśnienia nie tworzy. I dalej bajki tworzysz o tym ze preinfuzja jest uzyskiwana jak woda z sieci jest podawana?? :-) Boże, w jakich to ekspresach jest? Nawet te z zewnętrzną pompą rotacyjną nie mają dwóch przyłączy z sieci. Kiedyś taki widziałeś? Albo choć taki co ma drugą pompę do preinfuzji o niższym ciśnieniu?  Preinfuzja to bardzo prosta funkcja w bardzo tanich ekspresach też wsadzana bo prawie nic w produkcji nie kosztuje. W większości przypadków jest realizowana poprzez włączenie i wyłączenie pompy przed zasadniczym cyklem i tyle.
Jak bym tu nie wszedł to bym się nie dowiedział w jakie bajki ludzie wierzą.. :D

A prosiłem...

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10786.msg227952#msg227952
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Marzec 2021, 17:24:20 »
Tak teraz wszyscy rzucamy się na promocje marketowych ekspresów. Może zrobimy zawody kto lepszą kawę na jak najtańszym ekspresie marketowym i jak najgorszym młynku, wykręci? Najlepiej jeśli zasilane to będzie przetwornicą podłączoną pod kgniazdko jak najtańszego samochodu. A końcowe zadanie rozjechanie swojego zestawu, tak aby jak największe zniszczenia w aucie uczynić. :D

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Marzec 2021, 17:24:28 »
Można to olać, ale potem ktoś wejdzie na forum i przeczyta takie pierdy... I pomyśli, że delonghi to dobry wybór.
Lepiej kupić v60 i młynek za 200 złociszy, aby mieć smaczna kawę, albo aeropress. I tak wyjdzie sporo taniej. Kawiarka też zrobi podobną kawę jak taki plastikowy pseudo ekspres, a kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Mam i kawiarkę, a nawet kilka, mam przelewowy i v60, aeropress , phin i jeszcze kilka prasek, młynków etc więc mam jakieś porównanie co można na którym zrobić. Take odkrycie dla ciebie: aeropres jest plastikowy z gumą lub silikonem - nowsze wersje, V60 też w większości z plastiku a w ekspresach zbiorniki na wodę, rurki po zimnej w przedziale do kilku tysięcy też są z plastiku :-) Więc mądrości średnie jak i znajomość tego o czym piszesz.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Marzec 2021, 17:28:18 »
Tak teraz wszyscy rzucamy się na promocje marketowych ekspresów. Może zrobimy zawody kto lepszą kawę na jak najtańszym ekspresie marketowym i jak najgorszym młynku?

Jestem za, home trash barista competition ;-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Marzec 2021, 17:30:54 »
Myślę, że dalsza dyskusja niewiele niesie...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi