Autor Wątek: Jaki ekspres  (Przeczytany 1750 razy)

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Jaki ekspres
« dnia: 05 Marzec 2021, 18:48:13 »
Cześć potrzebuje porady jaki ekspres wybrać rozważam dwa
Sage BES875BKS albo  BREVILLE MINI BARISTA VCF125X plus jakiś młynek tylko nie mam pojęcia jaki, kupując sage na allegro jest za 2300 więc taniej niż gdzie indziej i mam dylemat. pozdrawiam

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2021, 12:40:24 »
Cześć
a ja chce kupić samochód ;)
ale nie wiem jaki, do czego i za ile :P


Jaką pijesz kawę?
Espresso? Dużą czarną? Mleczne?

Na czym robiłeś do tej pory?
jaki masz budżet na młynek i na ekspres? I czy przeskoczyłeś już mentalnie temat, że młynek jest ważniejszy niż ekspres i koszt młynka to co najmniej 50% a najlepiej tyle co ekspres?
Never Give UP †

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2021, 13:22:26 »
jeśli chodzi o kawy to głównie mleczne 2 dziennie, jeśli chodzi o budżet to maksymalnie te 2400zł  do tej pory miałem automatyczny late go philipsa ale brakuje mi robienia samemu kawy, mam czasami przyjemność zrobić sobię kawę na ekspresie saeco gastronomicznym i daje mi to dużo frajdy w robieniu kawy niż naciśnięcie przycisku i gotowe

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2021, 13:50:32 »
Cześć potrzebuje porady jaki ekspres wybrać rozważam dwa
Sage BES875BKS albo  BREVILLE MINI BARISTA VCF125X plus jakiś młynek tylko nie mam pojęcia jaki, kupując sage na allegro jest za 2300 więc taniej niż gdzie indziej i mam dylemat. pozdrawiam
Na bezdechu to napisałaś/eś?

"Cześć! Potrzebuję porady, jaki ekspres wybrać. Rozważam dwa: Sage BES875BKS albo  BREVILLE MINI BARISTA VCF125X plus jakiś młynek, tylko nie mam pojęcia, jaki. Sage na Allegro jest za 2300, więc taniej niż gdzie indziej i mam dylemat.
Pozdrawiam"
Nie można tak? To nie piekarnia, wątek będzie wisiał tu długo, a i dyskusja potrwa.
Przechodząc do pytania:
Rozważasz dwa różne ekspresy, jeden z młynkiem, drugi bez. Rozumiem, że ten pierwszy dlatego, że ma atrakcyjną cenę w porównaniu z AGD-wymi sklepami. Weź go i masz "z głowy" dalsze poszukiwania.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec 2021, 13:51:06 »
I czy przeskoczyłeś już mentalnie temat, że młynek jest ważniejszy niż ekspres i koszt młynka to co najmniej 50% a najlepiej tyle co ekspres?

👍

@rapoh
Jak tam Twój podopieczny?
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jaki ekspres
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2021, 14:01:50 »
Zamilkł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi