Autor Wątek: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso  (Przeczytany 9150 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Marzec 2021, 17:37:46 »
Czyli nie ma odpowiedzi, ani filmiku.
Wychodzi na to, ze nie tylko oszukujesz samego siebie, ale nieudolnie próbujesz tez nas. Przykre
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Marzec 2021, 17:46:02 »
Czyli nie ma odpowiedzi, ani filmiku.
Wychodzi na to, ze nie tylko oszukujesz samego siebie, ale nieudolnie próbujesz tez nas. Przykre
Szantażyk emocjonalny? Mamusia tak robiła i działało na ciebie? Dalej tak robi? Hmm.. no jakoś na mnie to nie działa :-)

Będę miał trochę wemy i czasu to może filmik wrzucę ale myślę że dużo świeżości w stosunku do tych z linków które wrzuciłem nie wniesie.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2021, 17:49:22 wysłana przez kawek »

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Marzec 2021, 18:25:10 »
Akurat ta kolumbia jest jest palarni polecanej na forum z Kołobrzegu.
Jaka konkretnie Kolumbia? Są różne plantacje, pytam bo może pijesz tą  co ja ostatnio popijałem Kolumbia La Claudina espresso - zjawiskowa

Kawa b.dobra choć w cenie ekspresu :D

Offline Linoskoczek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: pełen przekrój od HX z E61 po strzykawę
  • Młynek: Ceado E37S, Comendante MK3, jakiś hinzki ręczniak
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Marzec 2021, 19:27:49 »
ten film to niezly zart na pierwszego kwietnia....

Hario Skeleton i mielenie pod espresso znajduja sie na dwoch biegunach skali. Jezeli jakims cudem shot przelecial w okreslonym czasie to nie ma to kompletnie zadnego zanczenia poza statystyka. Przemial tego mlynka to suma pylu i gruzu, tam nie ma nic wiecej...

Chcialem napisac, ze jestem ciekaw efektow przepuszczenia przez ten ekspres dobrej kawy zmielonej w odpowidnim mlynku, ale nie jestem. Niewykonalnym, aby ekspres, ktorego koszt produkcji wynosci ponizej $25 zapewnial odpowiednio stabilna termike i cisnienie wody.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Marzec 2021, 19:34:17 »
ale już je wrzuciłeś na konkurs
wejdź na forum fajczarskie (tu akurat jestem w temacie, w/w to przykłady z czapy)
Taki offtop-znam osobe z klubu Trafika w Poznaniu. Jak można palić kilka gram tytoniu kilka h? :o Ale tytuł mistrza Polski był.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Marzec 2021, 02:45:37 »
Pierwszy link z brzegu po wrzuceniu na YT, nawet zestawienie dwóch dla porównania:
No i takiśmy film obejrzali. Facet wzion kawę (chyba zmiótł ją na zakładzie Jacobsa), poczem namielił oraz uczynił dwa paskudztwa o wyglądzie kawy z reklamy kapsułek Tchibo. Mimo to i tak widać, że z Delonghi wyszło badziewie z "letko" pianką, a Marcok wykręcił jakąś cremę (aż dziw bierze).
I teraz dawaj twierdzić, że taki deląg to zaiste profi maszyna.
Deląga to ja, kawek, miałem. I go dokumentnie zaorałem usiłując zrobić należyte espresso.  Ale nawet nie dojechało do suburbii, lata świetlne odległych od centrum miasta, czyli wykonu mojej Caroli, a ona nie jest jakimś mercedesem w świecie ekspresów.
I żeby była jasność: gdyby ten człek zmielił kawę pod porządne espresso, to deląg by zipnął, kwiknął i z miejsca nie ruszył. To powiedziałem ja, rapoh, łubu dubu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Marzec 2021, 06:59:15 »
Kapitalny tekst @rapoh 👍+
》tertium non datur《

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Marzec 2021, 07:51:08 »
ten film to niezly zart na pierwszego kwietnia....

Hario Skeleton i mielenie pod espresso znajduja sie na dwoch biegunach skali. Jezeli jakims cudem shot przelecial w okreslonym czasie to nie ma to kompletnie zadnego zanczenia poza statystyka. Przemial tego mlynka to suma pylu i gruzu, tam nie ma nic wiecej...

Chcialem napisac, ze jestem ciekaw efektow przepuszczenia przez ten ekspres dobrej kawy zmielonej w odpowidnim mlynku, ale nie jestem. Niewykonalnym, aby ekspres, ktorego koszt produkcji wynosci ponizej $25 zapewnial odpowiednio stabilna termike i cisnienie wody.

W ekspresie za 25 $ i za 1000 $ jest na ogół ta sama pompa wibracyjna o mocy ok 50 wat i często tej samej firmy. (ULKA 5 z różnymi wariantami końcówek.) , ekspres grzeje kilkanascie do kilkudziesięciu ml wody więc to jest naprawdę ilość niewielka i 1100 watowy termoblok sobie z tym radzi bo to często jest ilość mniejsza niż siedzi w rurce termobloku. Chyba że ktoś chce kubek kawy pół litra dostać to wtedy może się wychłodzić :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Marzec 2021, 08:29:51 »
Czyli nie ma odpowiedzi, ani filmiku.
Wychodzi na to, ze nie tylko oszukujesz samego siebie, ale nieudolnie próbujesz tez nas. Przykre
Szantażyk emocjonalny? Mamusia tak robiła i działało na ciebie? Dalej tak robi? Hmm.. no jakoś na mnie to nie działa :-) 

Tylko na taki tekst Cię stać?

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Marzec 2021, 08:30:23 »
W ekspresie za 25 $ i za 1000 $ jest na ogół ta sama pompa wibracyjna o mocy ok 50 wat i często tej samej firmy. (ULKA 5 z różnymi wariantami końcówek.)

Hehe jak małe dziecko. „W Alfie Romeo 156 z 95 roku za 400zl i nowym Mercedesie E klasie za 200k złotych jest tyle samo na liczniku wiec to to samo”
Na rzeczowe pytania nie odpowiadasz (bo w końcu byśmy Cie złapali na kłamstwie ), filmiku tez nie nagrasz.
Piekny przykład wyparcia logiki i argumentów
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Marzec 2021, 09:09:41 »
W ekspresie za 25 $ i za 1000 $ jest na ogół ta sama pompa wibracyjna o mocy ok 50 wat i często tej samej firmy.
A bojler? a grupa? a system grzania? a termoblock? a kolba?
i tak ja Szczympek pisał - to auto ma silni i tamto też i nawet chodza na to samo paliwo z Orlenu ;)

ale myślę, ze wystarczy...
bo to już jest "kopanie leżącego" i chłopak się zniechęci zamiast pójść w poszukiwanie ;)

@kawek
Nie przekonuj proszę nikogo, że to jest dobry ekspres, nie przekonuj, że na takim młynku dasz rade zrobić espresso - bo nawet "ekspress" kiepskie wychodzi...

jak masz możliwość odpsrzedać//dać komuś ekspres - zrób to, kup młynek ręczny i phin oraz v60 (zapłacisz za to 200-250zł) i będziesz miał o niebo lepsza kawę - z Phina wyciągniesz kawę naprawdę fajną o dużym body!!!


https://pl.aliexpress.com/item/32850464714.html - tutaj masz Xeoleo - czasem uda się kupić w promocji za 150-160zł (ktoś chyba kiedyś dał rade nawet za 130 - ale nawet za 170 jest dobrym wyborem)

https://pl.aliexpress.com/item/4000393484109.html - a tutaj masz 1Zpresso q2 - za 360zł - to już inna liga - w młynkach "budżetowych" to najwyższa półka - dająca szansę na prawdziwe espresso

i zobaczysz, że nawet "Kolumbia Speciality z Lidla z palarni z Kołobrzegu" czy Woseba nabierze zupełnie innego/lepszego smaku ;)
Never Give UP †

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Marzec 2021, 09:21:38 »
@kawek  posłuchaj rady @jakub_stanecki (ze wszystkim się zgadzam)  i uwierz mi nie pożałujesz ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Marzec 2021, 09:35:45 »
W ekspresie za 25 $ i za 1000 $ jest na ogół ta sama pompa wibracyjna o mocy ok 50 wat i często tej samej firmy. (ULKA 5 z różnymi wariantami końcówek.)
W Porsche 911 Turbo S i w Fiacie Tipo są tarcze hamulcowe o podobnej grubości i często tego samego producenta. Fajnie, nie?

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Marzec 2021, 14:18:23 »
W ekspresie za 25 $ i za 1000 $ jest na ogół ta sama pompa wibracyjna o mocy ok 50 wat i często tej samej firmy. (ULKA 5 z różnymi wariantami końcówek.)
W Porsche 911 Turbo S i w Fiacie Tipo są tarcze hamulcowe o podobnej grubości i często tego samego producenta. Fajnie, nie?
Ale w tych ekspresach jest często TA SAMA pompa wibracyjna i tam jakiś innych elementów odpowiedzialnych za wytwarzanie ciśnienia nie ma. Więc co tam tam ma robić lub nie robić inaczej?  :)  Chyba , że  jest jakiś specjalistyczny układ z komputerem który sprawia że działają inaczej? :D

Przykład:

https://horecaparts.pl/ekspresy-kolbowe/pompa-wibracyjna-ep5-48w-230v-50hz-max-15-bar-max-temp-wody-20-c

Montowana jest w tak "firmowych" ekspresach jak  "Candy" czy  Delonghi ale i ekspresach Astoria, Carimali czy Asco - jest to dokładnie ten sam element z różnymi wariantami wyprowadzeń podłączeń. Więc co ma tam robić lub nie robić inaczej? Wyłącznik sieciowy? :D

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres z Lidla SMB 1100 b3 - poprawne ekspresso
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Marzec 2021, 14:25:07 »
Ale w tych ekspresach jest często TA SAMA pompa wibracyjna
@kawek  odpuść....
idąc Twoim tokiem rozumowania - jeśli w tym ekspresie jest pompa za 88zł brutto - to zadaj sobie pytanie za co zrobili resztę ;)

przyjmij - jest to kiepski ekspres, zabawka, imitacja - i lepsza kawę będziesz miał z normalnego młynka kupionego za cenę tego ekspresu (np. xeoleo) i przelaną przez kawałek blaszanego sitka zwanego "phin-em" - koszt identyczny
koszt identyczny, efekt zdecydowanie lepszy...

a tak - ty się irytujesz, że nikt Ci nie chce uwierzyć, że to jest dobry sprzęt...
a nam szkoda Ciebie - skoro nie miałeś okazji napić się fajnej kawy przez tyle lat... i napar z tego ekspresu jest szczytem możliwości do którego dążysz... to naprawdę szkoda...
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi