Autor Wątek: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K  (Przeczytany 6057 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Czerwiec 2018, 08:30:19 »
Paradoksem jest to że wiele kawiarni ma dobry sprzęt gastro ale bazują na kiepskich ziarnach i obsłudze bez wiedzy, efektem jest każdorazowo kiepskie espresso wynikające z wystąpienia jednego z tych dwóch czynników, ja się bardzo cieszę za każdym razem gdy w jakimś lokalu dostaję kawę która jest lepsza niż mam w domu ;-) Ostatnio tak było w Szybie Maciej w Zabrzu kawa doskonale zbalansowana, lekko owocowa i o bardzo fajnym body ;-) Byłem na spotkaniu biznesowym i nie miałem jak podpytać o źródło ziarna ale espresso było świetne tego dnia. 

Offline ilkar

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Rocket R58
  • Młynek: Fiorenzato F5
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Czerwiec 2018, 10:11:01 »
A mnie zastanawia, czy będziesz miał ochotę uczyć się obsługi sprzętu?

Czym innym jest chęć napicia się dobrze zaparzonej kawy, a czym innym konieczność używania ekspresu kolbowego.

Sam kilkukrotnie miałem do czynienia ze znajomymi, którzy postanowili kupić ekspres kolbowy i zderzyli się z sytuacją, w której w weekend zapraszają znajomych i zrobienie 6-8 kaw dla osoby, która nie jest w tym wprawiona to spore wyzwanie.
Nie mówiąc o konieczności dobrego spienienia mleka.
Niby nic z powyższych rzeczy nie jest skomplikowane, ale TRZEBA się tego nauczyć, a do nauki trzeba mieć chęć. Ale na to pytanie wszyscy musimy sobie odpowiedzieć sami.
Ja posiadam w domu większość popularnych sprzętów oraz Rocketa Cellini z PID'em i choć wydałem na sprzęt sporo pieniędzy nie powiem, żebym w pełni był zadowolony.

Często wolę zaparzyć kawę w dripie, aero lub frenchpressie. Szybciej, więcej i łatwiej.

Jeszcze jeden aspekt - przy parzeniu w kolbie często robi się sporo bałaganu w kuchni. Jest to spowodowane tzw,. retencją kawy w młynku. Zmielisz kawę, a trochę zostaje w szyjce. po jakimś czasie okazuje się, że to co zostało spada na blat i robi bałagan. Otrząsanie młynka często nie pomaga :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Czerwiec 2018, 10:27:42 »
Eh, kolegę wyżej to trochę poniosło. Chodzi o ekspres, który zrobi espresso jak w kawiarni, więc siłą rzeczy alternatywy odpadają. Zadowolony nie jesteś, bo kupiłeś sprzęt i zabrakło ochoty na ogarnięcie tego - a może być to naprawdę proste i szybkie, trochę cierpliwości przy nauce i da się to ogarnąć. A retencji i bałaganu w kuchni nawet nie skomentuję... Wiesz po co jest podstawka pod młynek?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Czerwiec 2018, 10:39:39 »
Sprzęt gastro, a półprofesjonalny. Sprawa jest prosta.  :taktak: Masz jakieś braki sprzętowe, wyjdą od razu w smaku kawy. Trzeba mieć punkt odniesienia. Bez porównania może nam się tylko wydawać, że nasze espresso jest bardzo dobre w smaku. Do tego jeszcze  gdy zastosujmy różne typy palenia ziarna...  no i jest wesoło.  ;)
Ja swoją drogę przeszedłem. Wiem doskonale, że dla mnie dobry stabilny temperaturowo ekspres jest tak samo ważny jak dobry przemiał z żarna 64 czy 75 mm.
Dobrym ekspresem i odpowiednimi parametrami ekstrakcji możemy bez problemy wychwycić wszelkie zmienne pojawiające się w smaku na wskutek zastosowanego przemiału, typu palenia ziarna.
Możemy też na podstawie dobrego przemiału min.64 mm poczuć różnicę w smaku wynikającą z budowy innych ekspresów które mogą być nawet wszystkie HX i do tego jeszcze gastro.

Masz jakieś tam braki w sprzęcie. Proste, dobierasz ziarno i typ palenia do możliwości swojego sprzętu tak długo aż espresso będzie smakować. Mimo to i tak nie zrobisz podobnej w smaku kawy jak z topowego gastro sprzętu.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2018, 10:59:31 »
Sam kilkukrotnie miałem do czynienia ze znajomymi, którzy postanowili kupić ekspres kolbowy i zderzyli się z sytuacją, w której w weekend zapraszają znajomych i zrobienie 6-8 kaw dla osoby, która nie jest w tym wprawiona to spore wyzwanie.
To co mam pić kiepską kawę z automatu przez cały tydzień żeby czasem w weekend łatwo i szybko podać ją znajomym? Hm bardziej myślę o sobie niż o gościach w tym przypadku i o swoich oczekiwaniach a odwiedzający docenia lub nie kawę według moich upodobań, zazwyczaj zaleją mlekiem i tyle, ale zdarza się że zadzwonią następnego dnia żeby powiedzieć że kawa którą piją od lat w domu nagle przestała im smakować ;-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:01:07 »
Możemy też na podstawie dobrego przemiału min.64 mm

O czym ty w ogóle piszesz? Przemiał o średnicy minimum 64 mm  :picardpalm: .

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:05:20 »
Mimo to i tak nie zrobisz podobnej w smaku kawy jak z topowego gastro sprzętu.
A ja robiłem. Cud, powtarzający się regularnie?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:17:12 »
Oczywiście że zrobi kawę jak w kawiarni pocopoco 😁
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:35:09 »
A ja robiłem. Cud, powtarzający się regularnie?
Mnie też udaje się zrobić espresso bardzo podobne smakiem i intensywnością do espresso z dobrej kawiarni. Kawa z sieciówki zostaje z tyłu :)  Na podstawowym sprzęcie.
Jeśli tylko masz chęć do nauki to poradzisz sobie z młynkiem i ekspresem. Na początku zmarnujesz trochę kawy ale potem będzie coraz lepiej. Zwłaszcza, że chcesz pić dobrą kawę. Z automatu nie zrobisz tak dobrej - moim zdaniem.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2018, 11:54:31 wysłana przez uman »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwiec 2018, 12:16:42 »
jak pod mleczne kawy, to może oscar 2 plus fiorenzato f4? albo bardziej budżetowo sette 270?
To sobie pożartowaliśmy. Ale to jest dobra propozycja. Oscar 2 i niezły młynek. Będzie dobrze.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwiec 2018, 12:32:11 »
@Siewcu. Z tego co pamiętam stosujesz ratio 1:2, 1:2,5. Ja robię przeważnie 1:3,5. Większy uzysk, łatwiej mi jest z weryfikacją smaków.
Kawa różnie reaguje na np. zmienności temperatury podczas ekstrakcji. Dla jednych kaw różnice mogą być minimalne, dla drugich to nawet sięgają ,  :mhh: że aż "gryzą" w gardło.
Jakiś czas temu robiąc kawę tylko na termobloku Graef i ECM Casa, muszę pewne kawy (lepsze w smaku) ponownie testować. A myślałem, że to wszystko co najlepsze w smaku już wycisnąłem. Jednym słowem pomyliłem się.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwiec 2018, 12:42:21 »
Ja robię przeważnie 1:3,5. Większy uzysk, łatwiej mi jest z weryfikacją smaków.
W takim razie w ogóle nie powinieneś się wypowiadać w wątkach w których ludzie proszą o poradę w przygotowaniu espresso. Jestem pewien, że jak ktoś poprosi o poradę w sprawie lungo, to Twoje rady będą nieocenione. W każdym innym przypadku będą trolowaniem.  :picardpalm: :spam:
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Czerwiec 2018, 13:16:58 »
@Miklas. Z tego co pamiętam, sam komuś w jakimś wątku proponowałeś zrobić espresso z uzyskiem 50 ml lub g. :mhh:
Jak tak, to ile miałeś kawy w sitku?
Osobiście mnie nie interesuje Twoje podejście do espresso.
Ja opisuję swoją pracę jaką wykonałem by wiedzieć odrobinę więcej od średniej na tym forum.
Kolejna sprawa.
Wiesz na czym ja robię espresso? Zrób pomiar temperatury w swoim ekspresie, to pogadamy.
A może jeszcze mi lub nam wszystkim powiesz, że stabilność temperatury podczas ekstrakcji, to pic na wodę.






Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Czerwiec 2018, 13:29:27 »
Poproszę o cytat

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Wilbeer

  • Wiadomości: 5
Odp: Zestaw dla laika, który chce pić kawę przez duże K
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Czerwiec 2018, 13:40:28 »
Może odpuśćmy trochę ciśnienie związane z tym aby ta kawa wyszła tak jak w kawiarni.
Jak napisałem w pierwszym poście chodzi o to aby się zbliżyć, nie koniecznie dogonić lub przegonić kawę z poco.

Jeśli chodzi o chęci do nauki, to jestem dobrej myśli bo chęci są :)
Jest dla mnie oczywiste że obsługi sprzętu trzeba się na początku nauczyć, poświęcić trochę czasu, ale też odpuścić dalszą nauke jak uznamy że osiągneliśmy poziom nas zadowalający.
Fakt, trochę się przeraziłem jak tu na forum przeczytałem że codziennie pierwsza kawa z rana jest tak naprawdę do wylania a potem trzeba poprzestawiać młynek itp. aby wszystko było na tip top... No tak to też bym nie chciał, czyli codziennie grzebać w parametrach aby uwzględnić wilgotność powietrza w danym dniu :)
Chciałbym poświęcić miesiąc lub dwa na załapanie wprawy, poustawianie wszystkiego, wybór ulubionej kawy, no a potem po prostu robić i pic kawę... Tak byłoby świetnie. Czy jest to realne, nie wiem.

Wracając do samego sprzętu, raczej wolałbym odpuścić jakieś wynalazki typu aeropress itp.
Skupmy się na młynku i kolbie. Odnośnie "bałaganu" przy robieniu kawy to mam świadomość że może się trochę kawy rozsypywać, no cóż taka uroda tego rozwiązania.

Zakładając ten wątek zapomniałem o jednej sprawie, mam ograniczona przestrzeń na blacie kuchennym, więc pomysł mam taki aby wstawić taki ekspres który umożliwia pobór wrzątku do zaparzenia herbaty, dzieki czemu będę mógł wywalić czajnik elektryczny i zwolnię miejsce pod młynek.
Jeśli wrzątek to duży problem to jakoś przeżyję. Pijamy 80% herbaty zielonej i tylko 20% czarnej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi