Autor Wątek: Ekspres z podłączeniem do wody  (Przeczytany 13348 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Czerwiec 2018, 16:42:06 »
Np. w maszynach La Cimbali nie ma termosyfonu, a wymiennik ciepła ma stosunkowo małą objętość.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Czerwiec 2018, 19:45:02 »
@Antonio
Wyraźnie napisałem " W Astorii...", o której pisał @Miklas. Jak jest w HX z E61 nie jestem pewien, a staram się pisać o rzeczach o których wiem na co najmniej 95%...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Czerwiec 2018, 20:47:29 »
No... To potwierdziłem Twoje słowa :).

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Czerwiec 2018, 20:58:37 »
Masz rację  [emoji106] .... jak pisałem wcześniejszy wpis to właśnie byłem po meczu z lekko podniesionym ciśnieniem z zawężonym polem widzenia :) .

Offline Avanti

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Lipiec 2018, 12:11:30 »
Dojechalem do końca wątku i (jak często bywa) znalazłem się na manowcach :-( Chciałbym odświeżyć ten (idealny dla mnie) wątek, bo po szczęśliwym znalezieniu nowego domu dla mojego Lelita, muszę zapełnić tę lukę HXem z pompą rotacyjną. I właśnie te maszyny ( jak w pierwszym poście) biorę pod uwagę.
Chętnie wybrałbym Rocket Mozzafiato, ale cenowo mocno odstaje od Bezzera Mitica. Nie ukrywam, że wolałbym Włoszkę z tradycjami, niż niemiecką precyzję ECM.
Czy możecie coś doradzić?
@marcin102: Co w końcu wybrałeś i jakie są Twoje wrażenia?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Lipiec 2018, 12:38:19 »
Chętnie wybrałbym Rocket Mozzafiato, ale cenowo mocno odstaje od Bezzera Mitica. Nie ukrywam, że wolałbym Włoszkę z tradycjami, niż niemiecką precyzję ECM.

Rocket będący w pewien sposób spuścizną  po ECM nie do końca jest niemiecki. ECM był pół krwi Niemcem (Berti & Berenbruch). Rocket jest dodatkowo pół krwi Nowozelandczykiem z włoskimi korzeniami (Andrew Meo).
https://www.seattlecoffeegear.com/learn/resources-by-manufacturer/rocket-espresso-resources

Powiedziałbym, ze to marka mocno kosmpolityczna :).


Pomijając pochodzenie wydaje mi się, że miedzy tymi dwoma maszynami są małe różnice - np. dźwignie vs pokrętła wody/pary i względy estetyczne - co kto lubi. Ja wybrałem Rocketa i sobie chwałę. Na pewno za chwile któryś użytkownik Bezzery też napisze, że wybrał Bezzere i sobie chwali. Bierz co ci się bardziej podoba, może na któryś dostaniesz lepsza ofertę ...
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2018, 12:42:04 wysłana przez rubin »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Lipiec 2018, 12:51:59 »
Nie ukrywam, że wolałbym Włoszkę z tradycjami, niż niemiecką precyzję ECM.
Nie wniosę nic do tematu, ale... Możesz podać jakieś konkretne wymagania? Bo tego czegoś konkretem nazwać nie można... Raczej sugeruje, że ważniejsze jest pochodzenie niż funkcjonalność.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Lipiec 2018, 13:03:23 »
Według mnie kolega zrobił już bardzo dobrą short-listę. Praktycznie wybrał. Teraz potrzebuje argumentu niekoniecznie konkretnego czy merytorycznego do podjęcia decyzji. W sumie juz z tej pary wybrał tylko potrzebuje błogosławieństwa, ze dobrze wybrał. Na pewno użytkownicy Bezy pobłogosławią :).

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Lipiec 2018, 13:11:25 »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Avanti

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Lipiec 2018, 16:30:47 »
Kolega @rubin mnie przejrzał - kryterium uzyskania dobrej ceny może mieć decydujący wpływ, biorąc pod uwagę, że na tym poziomie ceny to jest sprzęt podobnej klasy :-)
@siewcu - kryterium, które w tym wyborze byłoby istotne to: niezawodność i dbałość wykonania (np. izolowany bojler). W przypadku Rocket'a dodatkowo fajna jest dostępność różnych dysz do spieniania mleka (a chciałbym poeksperymentować z uzyskaniem różnej tekstury) no i tamper w komplecie :-)
Dźwignia zamiast pokrętła - wydaje się bardziej profesjonalna, ale to pewnie kwestia wprawy.
Alexduetto - poza zasięgiem :-(
Co do korzeni - widać niezbyt dokładnie sprawdziłem i łatwo złapałem się na chwyt marketingowy... Ale która firma (z tradycjami) oprze się Kapitałowi?
A może doświadczeni forumowicze wiedzą do kogo uderzać po dobry sprzęt w lepszej cenie?
:-)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Lipiec 2018, 18:54:11 »
Kolega @rubin mnie przejrzał - kryterium uzyskania dobrej ceny może mieć decydujący wpływ, biorąc pod uwagę, że na tym poziomie ceny to jest sprzęt podobnej klasy :-)

Dużo takich historii na forum. Sam miałem podobne dylematy.

Cytuj (zaznaczone)
@siewcu - kryterium, które w tym wyborze byłoby istotne to: niezawodność i dbałość wykonania (np. izolowany bojler). W przypadku Rocket'a dodatkowo fajna jest dostępność różnych dysz do spieniania mleka (a chciałbym poeksperymentować z uzyskaniem różnej tekstury) no i tamper w komplecie :-)

Dźwignia zamiast pokrętła - wydaje się bardziej profesjonalna, ale to pewnie kwestia wprawy.

W Rockecie mógłbym ponarzekać na wibracje obudowy podczas pracy pompy (półka na filiżanki). Ale gdy na półeczce stoi dużo filiżanek to problem znika.

Tamper można sobie ... na komodzie postawić.

Pokrętła Rocketa są super wygodne - nie trzeba dużo kręcić, są precyzyjne. Dźwignie w Bezzerze macałem w sklepie. Wyglada Ok, ale pokrętła lepiej wyglądają dla mnie :).

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Lipiec 2018, 00:03:40 »
A może doświadczeni forumowicze wiedzą do kogo uderzać po dobry sprzęt w lepszej cenie?

Wiedzą.


Wytarapatkowane z mojego fhój najlepszego na świecie hipertelefonu niedostępnego dla was tempe ćwoki.

Offline Avanti

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Lipiec 2018, 10:05:55 »
Dzięki @rubin za garść własnych spostrzeżeń z eksploatacji - to jest bardzo cenne, zwłaszcza jeśli potrafi się wychwycić drobne mankamenty i nie ma się "interesu", żeby się nimi nie podzielić :-)
Krótka lekcja historii i ECM wraca do gry tym chętniej, że z większym zbiornikiem (a co za tym idzie i większym wydatkiem pary) pozwoli na swobodniejszą zabawę z mlekiem. A po "prześwietleniu" przez Marka i Todda z WLL widać, że zaprojektowane z dbałością. Łowy czas zacząć :-)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Lipiec 2018, 10:43:14 »
Rocket będący w pewien sposób spuścizną  po ECM nie do końca jest niemiecki. ECM był pół krwi Niemcem (Berti & Berenbruch). Rocket jest dodatkowo pół krwi Nowozelandczykiem z włoskimi korzeniami (Andrew Meo).

Jest także włoska firma ECM.

Offline marcin102

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: ROCKET Mozzafiato Evoluzione R
  • Młynek: ECM Manuale 64
Odp: Ekspres z podłączeniem do wody
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Lipiec 2018, 12:28:12 »
Trochę poszperałem w necie i na filmikach z YouTube i zdecydowałem się na Hx bez pida, niestety przy pompie rota do pida dokłada się około 1000-1200zl w zależności od firmy, używając termometru z coffesensor mam nadzieję że flushem znajdę odpowiednią temperaturę. Myślałem na DB ale robię za mało kawy i mam np 2 dniowe przestoje to woda by w bojlerach stała. Poza tym poziom skomplikowania ekspresu DB z pidem i upakowania w podobnej odbudowie jest bez porównania większy, wydaje mi się że ryzyko awarii jest też większe. Więc zostały praktycznie 3 ekspresy na polu walki ECM, Bezera, i Rocket kwestia ostatecznej ceny i decyzji pokrętła czy jojstick. Ekspres chce mieć w sierpniu bo stary idzie do nowego właściciela końcem sierpnia. Muszę w końcu podjąć decyzję i zamówić bo nie wszystkie są od ręki dostępne. Na filmach wnętrze ECM wygląda na najlepiej wykonane, izolowany boiler itd.
Ps Avanti co kupiłeś?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi