Autor Wątek: Ekspres do kawiarnii  (Przeczytany 1318 razy)

Offline raindrop

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: DeLonghi
Ekspres do kawiarnii
« dnia: 31 Maj 2020, 11:46:24 »
Cześć  ;)

Planuję zakup ekspresu ciśnieniowego do średniej  kawiarni i szukam opinii na temat tego, co idealny ekspres powinien mieć z doświadczenia bardziej zaawansowanych. Proszę, doradźcie jaki. Chciałabym, żeby miał minimum dwie grupy, podgrzewacz do filiżanek, był na stałe podłączony do wody, najlepiej z wyświetlaczem nad każdą z grup, w miarę ciężki. Nie chcę, żeby grupy były zbyt blisko siebie. Polećcie firmy, na których pracujecie, jakich się wystrzegać? Czy uważacie, że leasing jest dobry? Budżetowo nie chciałabym przekroczyć 15 tyś.

Przy okazji, jaki młynek (automatyczny) sprawdzi się najlepiejw kawiarnii, sprzedającej ok 30-40 kaw dziennie? Budżet ok 2,500zł.

Będę mega wdzięczna za wszystkie rady, nie tylko odnośnie ekspresu i młynka a ogólnie o kawie, herbacie, i o tym co Wy byście chętnie zobaczyli w nowej kawiarnii w swoim mieście  :taktak:

Miłego dnia!

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres do kawiarnii
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2020, 18:44:31 »
co idealny ekspres powinien mieć z doświadczenia bardziej zaawansowanych
Brutalnie: doświadczoną obsługę, która wie czego potrzebuje.

A co za tym idzie nie potrzebujesz rady co do ekspresu, tylko całej wiedzy co i jak. Najprościej będzie znaleźć w swojej okolicy kogoś kto pomoże kompleksowo: doradzi kawę, sprzęt, menu, przestrzeń pracy itd. Może to być dostawca sprzętu, serwis, a może być też firma konsultująca takie otwarcia, czy palarnia. Ważne aby to był ktoś pod ręką, ktoś kto pomoże nie tylko wydać pieniądze przed otwarciem, ale będzie chciał współpracować też potem.

Dla przykładu, sprzedając 40 kaw dziennie nie potrzebujesz dwóch grup. Maszyny z jedną grupą są wstanie wydać do 100 kaw na godzinę! Chyba, że ma to być element marketingowy, ale wtedy nie ten budżet.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres do kawiarnii
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2020, 23:20:45 »


kawiarnii, sprzedającej ok 30-40 kaw dziennie? (...) w nowej kawiarnii

30-40 kaw dziennie to nie jest kawiarnia, bywa że tyle robię w domu. Ile musiałabyś brać za kawę żeby się z tego utrzymać?
I do kurtki nędzy kawiarnia-kawiarni. Nie kawiarnii bo za chwilę pójdziesz do łazienkii albo kuchnii napić się wodyy.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Ekspres do kawiarnii
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2020, 23:52:45 »
Tysz mi to podpadło,30 -40 kaw to nawet nie zarobi na pracownika sensownego:)
Czego potrzebujesz Raindrop-ie:
Jak pisali: pracownika sensownego  i współpracy z serwisem, palarnią itp.

Jak wynika z Twojego postu nie za bardzo masz doświadczenie w temacie kawiarnia ,postaraj się zdobyć sam jakieś umiejętności....kurs?
Tak byś wiedział o czym mówisz z potencjalnym pracownikiem i z dostawcą ziarna i serwisem, bo komuś kto w ogóle niewiele wie w określonym temacie łatwo wcisnąć kit.....panie to tak ma być  albo to nie moja wina  ,ziarno kiepskie a palarnia zwali  winę na  serwis ze coś źle poustawiał itp.

Ekspres 2 grupowy do 15 tys....to tak prawie na styk.
Waga....ma być ciężki, Uwierz mi  jakikolwiek 2 grupowy Cie nie zawiedzie , będziesz potrzebował pomocnika by go targnąć na blat:)
Ja się będę upierał  przy sensownym kupowaniu używanego sprzętu, jest kilku ludzi robiących kompleksowe renowacja i wtedy 2 grupowy z gwarancją  od firmy robiącej zawodowo i profesjonalnie takie  serwisy będzie kosztował poniżej 8..9 tys.


Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Ekspres do kawiarnii
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2020, 14:32:28 »
Z chęcią pomogę dobrać jakiś zestaw :) A skąd jesteś bo z Łodzi do np. Świnoujścia to trochę daleko.

Do 15 tys. na pewno udałoby się wybrać jakiś sensowny ekspres ale na pewno nie będzie miał wyświetlacza nad każdą grupą. Takie bajery wskazują na ekspresy z PID'em czy też nawet bardziej rozbudowaną elektroniką, a to już półka raczej od 15 tyś. netto w górę.
W tej cenie każdy ekspres będzie miał: programowalne przyciski, podłączenie do wody, podgrzewacz filiżanek, 2 dysze do pary, 1x dysza do wody, 3x kolby.
W naszych maszynach (tj. ASCASO) możesz jeszcze oczekiwać regulacji temperatury zaparzania ale nie z poziomu wyświetlacza oraz podświetlenia powierzchni roboczej.

Co do młynka to zaproponowałbym Fiorenzato F64Evo ale trzeba by było trochę dorzucić :)

Jeżeli masz pytania zapraszam na priv.   

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4852
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres do kawiarnii
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2020, 14:48:04 »
Dla ambitnego baristy mogę jeszcze zaproponować nowość - młynek ZF64W "grind-by-weight". Z jadącej dostawy zostały mi jeszcze trzy sztuki...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Ekspres do kawiarnii
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwiec 2020, 20:27:59 »
To skąd jest pytający o ekspres generalnie nie ma znaczenia. No chyba że chce sam obejrzeć sprzęt.
Moja kawiarnia jest w Międzyzdrojach a ekspres jechał ponad 2 tys km ale nie z fabryki:)  -jakoś dało się ogarnąć logistykę więc to żaden problem, a dla zaczynającego pracę  z kawą  -szczególnie jeśli to kawiarnia a doświadczenia żadnego to i porada, doradzenie co i jak kupić ale i podpowiedzi by urwać z ceny nowego ekspresu 10-12 tys zł mają sens. Kupić drogo potrafi każdy..no prawie każdy ale kupić dobrze i tanio ...oj to znacznie cięższa sprawa .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi