Autor Wątek: Kimbo  (Przeczytany 30281 razy)

Offline kszychooo

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Graef CM800
Kimbo
« dnia: 19 Maj 2014, 20:12:07 »
Witajcie,

Kontynując nasza przygodę z kawą, trafiliśmy całkiem przypadkiem (bo w burgerowni) na kawę KIMBO (tak wskazywał kubek, tak mówi profil na fb).
Próbuję się dopytać u źródła, która to "wersja", bo widzę że trochę ich jest :)

A co Wy możecie mi powiedzieć o rodzajach kawy KIMBO oraz o niej samej?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2014, 20:15:53 »
Próbowałem w Polsce i było to tylko drewno cierpkie i gorzkie. Próbowałem w Neapolu i było to relatywnie dobre. Wielki koncern, wielka produkcja, wielkie nic.

Offline kszychooo

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2014, 00:43:45 »
Hej,

W sumie to właśnie skończyła nam się Adrianna ;)

Kawa o której jest mowa to dokładnie: Kimbo Superior Blend
Znazłem, że większość ofert to kawy palone 06.11.2013 - to dawno?

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2014, 06:49:03 »
Wszystko zależy czego oczekujesz.
Jak dla mnie 6 miesięcy to nie jest świeża kawa, ale jeśli dobra bym kupił i wypił, ale zaznaczam jeśli by mi smakowała.
Zgadzam się z Andrzejem, pod koniec zeszłego roku dostałem od znajomych próbkę, są zakochani w Kimbo.
Spalone węgielki plus szczapa drewna to mi wyszło z próbki, dla mnie nic ciekawego, wręcz odpychające.

Tester

  • Gość
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2014, 10:01:48 »
Kiedyś miałem okazję próbować Kimbo Extreme, jak dla mnie faktycznie Extreme  ;D

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj 2014, 10:04:46 »
 :ok:

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipiec 2014, 10:40:25 »
Kimbo ma spory wybór kaw, jest to palarnia z południa Włoch, posiada w ofercie kawy jasno, średnio i ciemno palone.
Większość kaw z okolic Neapolu kojarzy się z ciemnym paleniem, a Kimbo ma tylko 2 takie kawy w ofercie: Extreme i Premium.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2014, 10:03:14 »
Ostatnio kupiłem świeżą Kimbo Napoletano (data palenia 7.7.2014). Ładne, nieduże, niepołamane ziarenka, mocno palone. Na ściankach opakowania, aż ślisko od olejków kawowych. Zapach przyjemny, intensywna w smaku, przyjemnie kwaskowata. Po zaparzeniu ładna orzechowa crema o w miarę jednolitym odcieniu. Crema utrzymuje się nawet długo. 80% arabica i 20 % robusta. Biorąc pod uwagę cenę worka 500g, niezły stosunek jakości do ceny. Jednak z kaw w zbliżonej cenie bardziej mi smakuje Meseta ORO BAR. Tyle, że Mesety nie da się kupić w markecie... i chyba w żadnym stacjonarnym a Kimbo tak. Więc, gdy zabraknie kawy a jest potrzebna na już i będzie świeże Kimbo w markecie to warto je rozpatrywać jako bardzo mocnego konkurenta dla mieszanek Lavazzy.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2014, 10:11:02 wysłana przez Snufficator »

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień 2014, 20:31:30 »
Markety przez długi czas nie chciały wprowadzać do oferty włoskich kaw prócz Lavazzy, Illy czy Segafredo... to się zmienia (małpują asortyment sklepów internetowych). Najlepiej przyjść na gotowe, a Kimbo jest od dłuższego czasu coraz bardziej rozpoznawalną marką.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline Nicki4

  • Wiadomości: 2
Odp: Kimbo
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2016, 15:23:15 »
Znajdziecie tę kawę o tu  222 :D specjalnie musiałam aż sprawdzić gdzie ją znajdę xd
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2016, 15:27:17 wysłana przez DrUsagi »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi