Autor Wątek: Kopenhaga  (Przeczytany 2552 razy)

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Kopenhaga
« dnia: 26 Grudzień 2017, 17:54:52 »
Ktos moze coś więcej powiedziec lub polecic w kopenhadze po za tymi poruszonymi tutaj https://europeancoffeetrip.com/denmark/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kopenhaga
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2017, 18:07:31 »
Kontra.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Kopenhaga
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2018, 12:22:04 »
Krótkie sprawozdanie;

DEMOCRATIC COFFEE - kawa palona dla nich kawiarnia plus wypieki na cieście francuskim, obowiązkowo trzeba zjeść je - są super

108 THE CORNER - kawa od tima wendelboe. Połączenie wine baru z kawiarnia, Znają się bardzo w obu tematach. Bardzo miłe miejsce w szczególności wieczorem na kawę i wino.

CUB COFFEE - kawa z coffe collecitve - wszystko poprawne bez wpadek

THE COFFEE COLLECTIVE GODTHÅBSVEJ - "sieciówka speciallity" - palarnia z kawiarnia połączona, można obserwować proces palenia za szybą.  Jak ktoś lubi oglądać prace za barem to widać wszystko jak na tacy plus mają dużo gadżetów kawowy tam - np automatyczne stacje tampingowe :) . Jedzenie niestety średnie i drogie w porównaniu do i tak drogich cen w dani.

Kontra - niestety jest to sklep a nie kawiarnia i nie ma gdzie tam usiąść, kawy nie piłem-nie wiem czy nawet ją tam sprzedają


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kopenhaga
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2018, 18:06:06 »
Widać przez kilka lat sporo się zmieniło od czasu mojego pobytu. Piszesz, że Coffee Collective to „sieciówka speciality”, a ja ją zapamiętałem jako przytulne „ trzy w jednym” czyli palarnię, sklep i bar. Można było do niej trafić po intensywnym zapachu palonej kawy, a piec znajdował się na sali. Z kolei w firmowym lokalu palarni Kontra (sklep i bar z kawą i akcesoriami), kawę przyrządzał mistrz świata baristów, nie pamiętam z którego roku. Swoje ulubione espresso, które zaserwował, było wyjątkowo kwaskowate. A na drugą nogę zaproponował „florenckie”, w dobrym włoskim klimacie. Ziarenka z Kontry były popularne w Kopenhadze, widziałem w ofercie kilku lokali, także w eleganckiej kawiarni „Europa”. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi