Autor Wątek: Kawiarnie w Zielonej Górze?  (Przeczytany 13430 razy)

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Kawiarnie w Zielonej Górze?
« dnia: 30 Styczeń 2017, 09:48:28 »
Cześć :)
Macie doświadczenia z dobrą kawą w Z.G.? Kawiarnie, punkty? Chętnie napiję się kawy polecanej przez fachowców, będę miał wtedy lepsze rozeznanie i porównanie. Mój własny smak i gust dopiero się rozwija. Z góry dziękuję :)

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2017, 17:43:41 »
Witam, próbowałeś np Illy w barze kawowym Niger na deptaku? Właściciel to bardzo sympatyczny człowiek.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2017, 22:33:20 »
Tak, choć już dość dawno. Spróbuję ponownie ;) Właściciela nigdy nie spotkałem. Zawsze jakaś pani za barem. Może jeszcze jakaś inna opcja?
Dziękuję :)

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2017, 23:55:29 »
W ZG za dużo opcji nie ma, jest kilka lokali gdzie podają Illy (na deptaku oraz w Focusie), kilka z Lavazzą (niestety tą najtańszą)...

Kiedyś w San Remo na Wyszyńskiego była dobra kawa Manuel - nie byłem tam ponad 2 lata, więc nie wiem jak to wygląda obecnie.
W każdym razie mieli również dobre desery i lody.

Z innej półki: najlepszą czekoladę piłem w Hebanie na deptaku, również mają kawę w ofercie.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2017, 14:12:09 »
W San Remo byłem wczoraj, słabo się znam zapewne, więc mi nie podeszła. Bardzo gorzka. Nie wypiłem do końca. Niger odwiedziłem dzisiaj. Espresso właściwie bez cremy, kółko dookoła filiżanki. I nie mają podwójnego espresso. Można oczywiście zamówić 2 espresso w jednej filiżance. Zapłaciłem 14 złotych. Kawa, rzeczywiście kwaskowa, choć i tak smaczniejsza niż w San Remo. To oczywiście moje własne opinie, z którymi można się nie zgadzać.
Chyba się przejadę do Poznania spróbować wzorcowego espresso. Brisman, La Ruina?

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty 2017, 15:02:58 »
Jak kawa w San Remo była bardzo gorzka, to musiała mieć sporo robusty.
Pewnie nie podają już Manuela jak kiedyś...

Niestety w ZG wiele lokali leci po taniości jeśli chodzi o zakup kawy.
Jest to trochę śmieszne: kawiarnie zamiast zapłacić przykładowo 25 zł więcej za 1kg lepszej kawy, wolą oszczędzać tam gdzie nie trzeba.
W przeliczeniu na 1 filiżankę wychodzą grosze.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty 2017, 21:16:59 »
I niestety w tym przypadku oszczędności się sprawdzą. Wiele osób pije latte czy inne mleczne, plus cukier i niewiele mogą powiedzieć o kawie. Dla mnie latte to napój mleczny. Oczywiście dla każdego coś ulubionego ;)
Dziś byłem w lokalu gdzie często bywałem, kawę piłem, szarlotkę zajadałem. Kiedy się zwraca uwagę na smak, nic już nie smakuje tak samo. Ehhh...
Są oczywiście plusy. Mniej zacznę wydawać na kawę "na mieście" - więcej będzie na sprzęt domowy. A jaka motywacja do nauki. Jak się postaram to za pół roku będę robił najlepszą kawę w mieście :taniec
Zaszedłem też w jedno miejsce, gdzie jadłem kiedyś pyszne tiramisu. Zapytałem pana jaką mają kawę.
Pan : dobrą, o naprawdę dobrą.
Ja : jak się nazywa?
Pan : eee, nie mogę powiedzieć, zresztą wyrzuciłem opakowanie.
Ja : gdzie palona?
Pan : nie wiem.
:)

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2017, 23:24:05 »
Cukier i mleko dobrze maskują gorszej jakości ziarno :) w espresso się tego nie ukryje.

Skoro nie chcieli się pochwalić jaka to kawa, to widocznie nie było czym się chwalić:)

Mnie w ZG wkurzyła kiedyś sytuacja, gdzie filiżanki były od markowej włoskiej kawy a w środku najtańsza Lavazza.
Babka się tłumaczyła, że tamta kawa akurat się skończyła.

Potem wychodzi na to, że w domu z kawiarki można zaparzyć lepszą kawę niż wypić na mieście z drogiego ekspresu:)
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2017, 08:58:10 »


wychodzi na to, że w domu z kawiarki można zaparzyć lepszą kawę niż wypić na mieście z drogiego ekspresu:)

Ale to przecież standard jest, może nie w dużych miastach -- na prowincji na pewno.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty 2017, 10:07:33 »


wychodzi na to, że w domu z kawiarki można zaparzyć lepszą kawę niż wypić na mieście z drogiego ekspresu:)

Ale to przecież standard jest, może nie w dużych miastach -- na prowincji na pewno.

Startując z takim tekstem wśród ludzi niekoniecznie świadomych tego, co dostają w kawiarniach, patrzą na mnie mało przytomnym wzrokiem.
Mówię, że lepsza kawę mam z ekspresu w domu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Luty 2017, 12:47:28 »
To ciekawe, ponieważ taką tezę postawiłem już jakiś czas temu. A kawa nie była jakaś hiper : Woseba Brasilia. Świeżo zmielona, zaparzona w kawiarce smakowała mi bardziej niż większość zakupionych. Szczególnie jeśli chodzi o gęstość.
Może ktoś mi odpowie na moje wątpliwości w sprawie kawiarki : czy para w niej nie przegrzewa kawy?
I jeszcze a'propos Illy wypitej w lokalu. Rozmawiałem dziś z kimś, kto sprawia wrażenie zorientowanego w kawowym świecie. Stwierdził, że kwaśność tej kawy mogła wynikać z niewłaściwego jej zrobienia lub starości. Drugie raczej odrzucam, gdyż kawiarnia jest oblegana. Nie widziałem tego osobiście, podobno pani nie używa tampera, który jest ponoć nieodzowny.
Dziękuję za uwagę i wszelką pomoc, pozdrawiam :)

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Luty 2017, 16:46:03 »
Para w kawiarce nie przegrzeje kawy.

Poprawnie zaparzona Illy będzie miała delikatne nuty kwaskowe, podkreślam delikatne.
Jest to trudna kawa, dlatego w wielu lokalach wychodzi zbyt kwaśna - jest źle zaparzona.
Dobry barista w kawiarni to podstawa...
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Luty 2017, 18:13:28 »
ponoć
Jakie ponoć? To jakbyś napisał że do myślenia jest ponoć rozum nieodzowny. Jeśli nie używa to nie ma pojęcia o obsłudze ekspresu, chyba że to nie kolba a automat.

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Luty 2017, 20:15:29 »
Napisałem "ponoć", ponieważ się nie znam. Nie miałem nigdy żadnego ekspresu, ani też nie używałem.
Luz :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Luty 2017, 20:18:09 »
Jest to trudna kawa
Uwielbiam to mądre określenie ;). Spotkałem się z nim dawno temu. Rozpowszechniał je jeden z wicemistrzów MPB w odniesieniu do innej, całkiem łatwej ale konkurencyjnej kawy z włoskiej palarni. Jak kawa może być trudna?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi