Autor Wątek: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat  (Przeczytany 12036 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Wrzesień 2023, 23:39:08 »
Cytat: Artisz link=topic=13858 8).msg283957#msg283957 date=1695676296
Z dwóch źródeł.
Cena do bani.

Racja, nie pojmuję za co tyle kasy, chyba że mają pozłacane bojlery.😁

Ekspres nie jest za drogi, tylko ludzie za mało (niektórzy) zarabiają w tym kraju. Witajcie w Polskim (bez) Ładzie.
 ::)

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 579
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Wrzesień 2023, 03:39:44 »
Cytat: Artisz link=topic=13858 8).msg283957#msg283957 date=1695676296
Z dwóch źródeł.
Cena do bani.

Racja, nie pojmuję za co tyle kasy, chyba że mają pozłacane bojlery.😁

Ekspres nie jest za drogi, tylko ludzie za mało (niektórzy) zarabiają w tym kraju. Witajcie w Polskim (bez) Ładzie.
 ::)
No ja akurat w Polsce nie pracuję i nigdy nie pracowałem, finansowo stoję dobrze, żeby się nie chwalić od paru ładnych lat już zdecydowanie dużo więcej wypoczywam niż pracuję bo pieniądze pracują na mnie a nie na odwrót, bez problemu mogę pozwolić sobie na ekspres do kawy LM, nie miałem na myśli że LM jest za drogi bo mnie nie stać tylko to co oferuje porównując do innych co można dostać, cena jest wygórowana i za wysoka moim skromnym zdaniem, ale to mój wybór i oczywiście że znajdą się tacy dla których będzie warty i go kupią nawet na raty, świat byłby nudny jakby wszyscy myśleli jednakowo.😉
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2023, 03:48:33 wysłana przez Artisz »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2995
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Wrzesień 2023, 06:55:19 »
co oferuje porównując do innych co można dostać,

To proszę o wskazanie. Dyskusja nabierze rumieńców. :ok:


Odpowiem tak. Do wielu rzeczy musimy przywyknąć. Na drugim biegunie mamy jakiejś tam poczucie, że pewne rzeczy są przesypane. Szukamy akceptowalnego balansu.
Jeden pojedzie na wakacje do 5* hotelu i powie, że do bani, inny do 4* i będzie zachwycony. Pierwszy nie ruszy d. spod parasola przy basenie, inny weźmie auto i 5 dni zrobi po Krecie +1000 km

Micra jest balansem, z wysoko zawieszoną poprzeczką, aczkolwiek z lekko przesypaną ceną.

I odpowiem, nie nie muszę brać chwilówki na ekspres. 😉
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2023, 06:58:20 wysłana przez Fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Wrzesień 2023, 07:39:18 »
W dobrach luksusowych cena jest zawsze kwestią umowną, bo nie odzwierciedla  realnej wartości i jakości produktu.
W klasie ekspresów domowych cena Micry także jest zawyżona w stosunku do jej potencjału, ale to przecież LM, więc nie ma się czemu dziwić.








Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 694
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Wrzesień 2023, 09:02:26 »
Fux, pytanie ile chcesz za niego dać? Ja kupiłem miesiąc temu. Szukałem optymalnego i pozbawionego ryzyka rozwiązania i dało się zejść, jak pisałem poniżej 16k. Dostawa na palecie gratis i w 3 dni sprzęt chodzi i z polskiej dystrybucji. Stwierdziłem że za te kilka stów różnicy nie ma co ryzykować przy tej cenie z olx czy innymi zagranicznymi źródłami.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2995
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Wrzesień 2023, 09:25:30 »
16 900-18 000 jest trzymana przez importera i jednego dystrybutora.
13-14 kpln jest granicą przyzwoitości.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Wrzesień 2023, 09:32:14 »
Wg mnie Micra nie jest droga. Oczywiście te 15-16k to  nie jest mało, ale w porównaniu do innych DB wg mnie cena Micra jest adekwatna.
DB kosztują obecnie 10-12k, jest to stara i wcale nie dobra grupa  e61, składak. Klepane jest to praktyczniej nie zmienionej formie od kilkudziesięciu lat.
Kilka ekspresów w swoim życiu otworzyłem i widzę za co  się płaci w Micra. Czy to jest warte 4-5k dopłaty? Nie wiem, ale  na pewno technicznie Micra jest lepsza od  DB. Użytkowe i funkcjonalnie też jest lepsza.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10603
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Wrzesień 2023, 10:06:51 »
DB kosztują obecnie 10-12k, jest to stara i wcale nie dobra grupa  e61, składak.
Zgoda. Tak to niestety wygląda. Ale rynek wciąż tę E61 rozkręca, bo jest popyt.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 694
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Wrzesień 2023, 10:48:30 »
Korzystałem z E61 przez ostanite 13 lat, w porównaniu z grupą LaMy to jest przepaść. LaMa zaparza wszystko co dostanie, nie wiem jak to jest zrobione bo i wszelkie sitka i inne tampery pasują tu i tu.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1048
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Wrzesień 2023, 11:55:29 »
Korzystałem z E61 przez ostanite 13 lat, w porównaniu z grupą LaMy to jest przepaść.

Nie lubię jak tak chwalicie LaMa, nie lubię... ;)

Jest może na forum ktoś z Poznania lub okolic kto ma Micrę i zrobiłby małe demo? ;)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Wrzesień 2023, 12:29:36 »
16 900-18 000 jest trzymana przez importera i jednego dystrybutora.
13-14 kpln jest granicą przyzwoitości.


To może ktoś używany odstąpi ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1494
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Wrzesień 2023, 12:55:34 »
@korea83, Lelit z profilowaniem Ci się przejada?

To może ktoś używany odstąpi ;)
A pamiętam czasy gdy Mini była w cenie obecnej Micry...

To jest tyle kasy, a i tak nie jest idealnie:
- jak z tymi plastikami w Micrze, jest ok?
- odległość tacka-portafilter wygląda na dość małą, zmieści się tam waga i 300ml filiżanka?
- brak stałego podłączenia wody. Wiem, że można samemu i że jest nawet ORI (tylko nie w dystrybucji PL), niemniej za tyle pieniędzy to mogłoby już być out-of-the-box
- ile Micra jest w stanie wydać kaw mlecznych jedna za drugą? 10+ osób wpada raz czy dwa razy na rok i nie chciałbym wtedy tłumaczyć żonie o dlaczego ekspres za 16k złociszy ma z tym problem (jeśli ma)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1048
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Wrzesień 2023, 13:32:28 »
@korea83, Lelit z profilowaniem Ci się przejada?

Nie, ciągle jestem zadowolony, ale wiadomo jak to jest...Po co mi dobre jak może taka Micra jeszcze lepsza?

Nie jestem przekonany czy wydanie takiej ilości złotówek da wart tego efekt, ale chętnie bym zobaczył taką Micrę w akcji żeby ostatecznie się przekonać, że Bianca mi wystarczy ;)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Wrzesień 2023, 14:31:26 »
@korea83, Lelit z profilowaniem Ci się przejada?

Nie, ciągle jestem zadowolony, ale wiadomo jak to jest...Po co mi dobre jak może taka Micra jeszcze lepsza?

Nie jestem przekonany czy wydanie takiej ilości złotówek da wart tego efekt, ale chętnie bym zobaczył taką Micrę w akcji żeby ostatecznie się przekonać, że Bianca mi wystarczy ;)

To jest właśnie fajne, albo niefajne, zależy od punktu widzenia, ze po zakupie Micra odpadają takie dylematy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5338
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Wrzesień 2023, 18:44:18 »
W dobrach luksusowych cena jest zawsze kwestią umowną, bo nie odzwierciedla  realnej wartości i jakości produktu.
W klasie ekspresów domowych cena Micry także jest zawyżona w stosunku do jej potencjału, ale to przecież LM, więc nie ma się czemu dziwić.

Dzisiaj czekałem na spóźnionego kontrahenta i zaszedłem do salonu Peugeota. Zainteresował mnie 308 kombi. Jakie piękne auto: na zewnątrz i środku. Podobny stylistycznie do też fajnej Kia proceed, a są nabywcy odpowiedników Audi, BMW czy Mercedesa, które kosztują dwa razy tyle. Lelit bianca, Profitec pro 700, Bezzera matrix to niezłe ekspresy, ale niektórzy przepłacają 50% i kupują LM Mikrę albo 100% Mini.  :mhh:  :mhh:
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi