Autor Wątek: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte  (Przeczytany 2854 razy)

Offline mikeb9x

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Jura Impressa A9 + Saeco Lirika OTC
Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« dnia: 02 Kwiecień 2020, 00:28:07 »
Witajcie Szanowni Koneserzy,

poszukuję dobrej kawy do automatów, która jednocześnie będzie bardzo smacznym espresso (Jura), ale sprawdzi się też do latte dla dziewczyny i gości (Jura) i do codziennego picia w biurze w mocno rozwodnionej formie (Saeco).
Jakiś czas temu używałem złotej Lavazzy, ale przestała mi podchodzić. Przesiadłem się na Dallmayr Crema d'Oro Intensa, którą uważałem za akceptowalną kawę, ale postanowiłem się nawrócić na coś porządniejszego.
W zasadzie jedynym moim wymogiem jest to, żeby kawa nie była kwaśna (z tego co czytałem Espresso Mujeres odpada). Przydałoby się też, żeby nie kosztowała 100 zł/kg. Średnio zużywam 1 kg kawy w ok. 3 tygodnie.
Znalazłem coś takiego jak Ariadna od Mastro Antonio, ale 1) nie wiem jak z jej uniwersalnością, 2) sporo kosztuje.

Pomożecie?

PS. Wiem, że picie kawy z automatu jest zbrodnią przeciwko ludzkości, ale na ten moment inna opcja nie wchodzi u mnie w grę - czas, wygoda, chęci... Może kiedyś jeszcze przyjdzie czas na zmianę.
Poza tym uważam, że większą zbrodnie popełniają ludzie słuchający muzyki z telefonu/laptopa/głośniczka bluetooth za 15 zł :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2020, 09:37:31 »
Możesz spróbować z naszej oferty CAFFE BARCA Red lub CAFFE BARCA Green. Są także w opakowaniach po 500 g. Na próbę w sam raz.
https://www.ekspresdokawy.pl/pl/search/a/towary?like_nazwa=caffe+barca&submit=searcher-form-szukaj
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2020, 10:07:02 »

Poza tym uważam, że większą zbrodnie popełniają ludzie słuchający muzyki z telefonu/laptopa/głośniczka bluetooth za 15 zł :)

I tu masz rację. W 100%

A może spróbuj w eurocafe extra select? Co prawda ja jej nie piłem, ale chyba powinna trafić w Twój gust. W zasadzie każda kawa swiezopalona, trochę ciemniej niż średnio powinna być ok do automatu. Średnie palenie może wyjść zbyt kwaskowate.

Poczytaj trochę, zobacz co Ci doradzają inni użytkownicy, ale obawiam się, że i tak skończy się na tym, że będziesz musiał kupić kilka kaw i później wybrać ta, która najbardziej Ci smakuje.

 Pamiętaj tylko, że to co jest opisywane jako cytrusy w świezopalonej, dobrej kawie, to nie to samo co kwaśne, niedoparzone żółte tchibo. Ale i tak, nie wszyscy lubią cytrusy czy owoce w kawie. Jeżeli też wolisz czekolada-kakao, to coś z Brazylii lub ogólnie Ameryki Południowej, z plantacji położonych dość nisko nad poziomem morza.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2020, 11:21:38 »
Małe próbki (50 g) znajdziesz w Manufakturze Kawy a jak napiszesz maila, lub zadzwonisz, do sympatycznych właścicieli na bank coś Ci doradzą. Możesz też sprawdzić coś z listy ponad 100 palarni którą znajdziesz na forum - do wyboru, do koloru.

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2020, 12:56:36 »
i tak skończy się na tym, że będziesz musiał kupić kilka kaw i później wybrać ta, która najbardziej Ci smakuje.

Bezwzględnie, a z dotychczas poznanych uznałem, że najlepszą relację ceny do jakości prezentuje POLISH HORSE PEABERRY ESPRESSO BLEND

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2020, 17:26:33 »
Polish horse to jeden z moich ulubionych blendow. Raz na jakiś czas do kiego powracam. Chociaż w moim mniemaniu ma on fajny, taki tytoniowo-wisniowy posmak, ale raczej nie kwaskowaty. Bardziej słodycz z wiśni, bez kwasnego smaku.

Zaryzykuj i weź kilka kaw. Spróbuj horse, extraselect, 9mix i coś z Brazylii, 4 paczki po 250 gram. Nie sądzę, aby któraś z tych kaw Cię zawiodła. A jak będziesz wiedział jak co smakuje to dalej próbuj.

Ja z reguły nie kupuje dwa razy tej samej kawy, poza niewielkimi wyjątkami. Zawsze jest jakaś nowa do spróbowania.

Te opisy smakwe też są często dość subiektywne. Dla mnie, dla przykładu jakas konkretnąa, jasnopalona kawa z kenii smakuje rabarbarem, a dla kogoś jest to czerwona porzeczka. Niby próbuje się te smaki unifikować, ale mimo wszystko zawsze jest rozbieżność. Nie mówiąc już o wpływie metody parzenia, sprzętu i wody.

Offline mikeb9x

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Jura Impressa A9 + Saeco Lirika OTC
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2020, 18:43:14 »
Dzięki za pomoc, skusiłem się na testowanie z manufakturą :)
Następne w kolejce POLISH HORSE Peaberry Espresso Blend i EXTRA SELEKT Cafe Espresso, ale to za ponad miesiąc.

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra uniwersalna kawa do automatu - espresso i latte
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień 2020, 23:00:38 »

Znalazłem coś takiego jak Ariadna od Mastro Antonio, ale 1) nie wiem jak z jej uniwersalnością, 2) sporo kosztuje.


No widzisz, chyba nikt nie da Tobie 100% odpowiedzi. Sam musisz poszukać swoich smaków. Może się teraz narażę, ale zachęcony opiniami postanowiłem przetestować Ariadnę na mojej kolbie. No i co...kwaśna. Zacząłem się bawić ustawieniami młynka, zmieniać temp. na pidzie od 90 do 95, zmieniać ciśnienie i co...ciągle kwas. No dobra myślę sobie- może coś z moimi kubkami nie tak skoro wszyscy chwalą. Nie chcąc się już z nią męczyć wróciłem do poprzedniej kawy, a Ariadnę zacząłem mielić na innym młynku i poszła na ekspres przelewowy. I tu szok-bardzo dobra kawa. A jeśli chodzi o inne kawy to możesz spróbować czegoś od lokalnych majstrów ( zwykła brazylia od Adams Blend pewnie Ciebie zadowoli ) albo coś z włoszczyzny czy hiszpana ( Universal, Oquendo ). Szukaj raczej 100% arabiki, ew. z niedużą domieszką robusty. Choć kiedyś miałem fajnego MoonsunStreeta z wysoką zawartością robusty. Nie była aż tak wyczuwalna bo ponoć płukana monsunowym deszczem...nie wiem- nie wnikam, była dobra.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi