Autor Wątek: Młynek do kawiarki  (Przeczytany 7029 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Wrzesień 2019, 22:38:02 »
Człowieku nie dziaduj kup porządny młynek. Młynek to podstawa i od tego się wychodzi. Jak cie nie stać to herbatę pij.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Wrzesień 2019, 23:13:46 »
Co w takim razie polecacie?
Ten jest ostatnio na forumowym topie:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7049.0
Oprócz tego ewentualnie Xeoleo.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Wrzesień 2019, 08:55:34 »
Człowieku nie dziaduj kup porządny młynek. Młynek to podstawa i od tego się wychodzi.
1. Wiem, że młynek to podstawa
2. zakładałem, jak widać błędnie, że dla grubszego przemiału jaki wymaga kawiarka, nie trzeba już tak dużej precyzji "w młynku" jak do ekspresu i można kupić coś o gorszej jakości.
3. Wiem, że tutejsi forumowicze raczej są skrajni w osądach i wymagają najwyższej jakości :), co wiąże się z ceną, ale liczyłem, tak jak pisałem,że dla pojedynczych kaw w tygodniu uda się namierzyć coś co w niedużej kwocie da radę. Twoja postawa albo kupuj porządnie albo pij herbatę, do mnie nie przemawia - delikatnie mówiąc. Co innego kwestia możliwości finansowych, a co innego kalkulacji - dla 1 kawy na tydzień/2 tygodnie nie chce mi się wydawać paruset złotych - jakoś daję rady na młynku który mam, tylko tracę czas i trochę kawy, którą dopijam przez French Presa.
4. Nie  jestem jakimś uber koneserem i baristą, i pewnie jakość moich kaw nie dorównuje temu co osiąga forumowa elita i nigdy tak pewnie nie będzie. Szukałem po prostu rozwiązania ze średniej półki dostępnego w małych pieniądzach. Czasami są produkty i rozwiązania (mam namyśli hobby nie tylko kawowe), o których wiadomo, że dla amatora są idealne, a kosztują mało i są łatwo dostępne- jak widać w kwestii młynków ręcznych nie ma takowych.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Wrzesień 2019, 09:03:10 »
dla 1 kawy na tydzień/2 tygodnie nie chce mi się wydawać paruset złotych

Jeśli pijesz jedną kawę na tydzień lub na dwa to zakładam że pójdzie Ci na to jednorazowo 15g. Jeśli nawet kupisz drogą kawę ale nie sadze 250g  to będziesz ją pił ok 16 tygodni lub 32 tygodnie . Nawet jeśli się mega postarasz i będziesz ją szczelnie zamykał w co wątpię to przyjemność picia takiej zwietrzałej kawy mija się z celem.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Wrzesień 2019, 09:36:33 »
@manfred chodziło o kawę z kawiarki raz na jakiś czas, imrowai siorbie na co dzień espresso. Najwidoczniej podobnie jak ja ma czasami pomysł sięgnięcia po kawiarkę więc ta powyższa uwaga też nie jest zbytnio na temat. Mnie czasami nachodzi ochota na kawę a nie mam chęci nagrzewać ekspresu wtedy używam kawiarki, koryguję lub też nie przemiał i wracam do poprzednich ustawień młynka dla espresso według skali.
Drugi młynek bardziej przydał by mi się na wyjazdy gdzie zabieram kawiarkę ale doszedłem do wniosku, to tylko moje zdanie, iż poniżej MYM 54 nie warto się pochylać.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Wrzesień 2019, 09:39:01 »
W takim razie nie ma tematu.  :taktak:

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Wrzesień 2019, 10:05:42 »
Mnie czasami nachodzi ochota na kawę a nie mam chęci nagrzewać ekspresu wtedy używam kawiarki, koryguję lub też nie przemiał i wracam do poprzednich ustawień młynka dla espresso według skali.

hmmm to jest myśl.. spróbować zaparzyć bez korekcji ustawień młynka, na przemiale pod espresso. Nigdy tego nie rozważałem bo przecież wiadomo,że kawiarka to większy przemiał i zbrodnią było by nasypać tam coś drobego (to już "zboczenie" wyniesione z tego forum;P )... najwyżej zaworek w kawiarce wystrzeli jak się przytka (w każdym razie taką mam nadzieję, że to zaworek puści a nie eksploduje kawiarka ) ;)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Wrzesień 2019, 10:21:52 »
Nie przesadzałbym z tym "zboczeniem" ;)
W końcu i tak każdy pije to, co mu smakuje najbardziej - jeden woli kawowy kompot owocowy, inny espresso z włoskiego wypału  [emoji14]
U mnie raz zaworek zadziałał, od tego czasu nie mielę tak drobno bo i tak się woda przez ciastko nie przeciśnie

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Wrzesień 2019, 10:34:52 »
Mamy firmę rodzinną, u mnie w biurze mój tata pije przelew z przemiału pod espresso, bo młynek do przelewów jest znacznie wolniejszy

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Młynek do kawiarki
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Wrzesień 2019, 00:36:56 »
Poszukaj po znajomych babciny młynek do przypraw. Żeby tylko zardzewiały nie był. Jakiś czas temu przyszedł do mnie kumpel z podobnym pytaniem - to samo mu powiedziałem. Znalazł taki z szufladką u siostry na komodzie - i jest bardzo z niego zadowolony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi