Autor Wątek: Burza mózgów – co z zepsutym Fellow Stagg EKG  (Przeczytany 374 razy)

Offline Bernardo

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aeropress, chemex, kawiarka, v60
  • Młynek: Wilfa Svart, 1zpresso k-ultra
Burza mózgów – co z zepsutym Fellow Stagg EKG
« dnia: 07 Maj 2024, 17:26:06 »
Hej,

niedawno mój Fellow Stagg EKG przestał grzać. Myślałem, że to popularny problem z bezpiecznikiem termicznym, ale wymieniłem go i nic to nie dało, więc zaniosłem do specjalistów i niestety chłopaki w serwisie sprawdzili, że to tak naprawdę problem z grzałką, której przy tym czajniku totalnie nie opłaca się wymieniać.

No i jako że póki co dopiero zbieram się na zakup kolejnego (pewnie tego samego), to chwilowo grzeję wodę w garnku i przelewam (dalej czyta temperaturę i jako konewka sprawdza się super), ale pomyślałem, że można by coś z nim zrobić, kiedy kiedyś w końcu sprawię sobie nowy. Dlatego jakby ktoś miał czas i był chętny na upust wodzy fantazji, to zapraszam [emoji38] Oczywiście pewnie mógłbym go sprzedać za jakąś drobną kwotę i odzyskać część pieniędzy, ale nie jestem do tego przekonany, jakoś się z nim zżyłem itd.
Więc – konewka do roślin/ozdoba na półkę/doniczka/klamka do drzwi/zamiast słoika na kiszeńce?

Offline Kawko

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Burza mózgów – co z zepsutym Fellow Stagg EKG
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2024, 22:58:54 »
Nadal gotować w nim wodę za pomocą grzałki turystycznej, którą można kupić za kilka złotych na allegro lub w jakimś sklepie "gospodarczym". ;)

Firefox_Screenshot_2024-05-08T20-58-18.832Z.png

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10603
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Burza mózgów – co z zepsutym Fellow Stagg EKG
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2024, 23:02:10 »
 :brawa:

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 694
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Burza mózgów – co z zepsutym Fellow Stagg EKG
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2024, 11:28:25 »
Albo jednak odpuścić tego Fellowsa skoro jest awaryjny na rzecz być może mniej awaryjnego i tańszego, o takiego:
https://www.amazon.pl/gp/product/B0CHMJ3KZ2/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5094
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Burza mózgów – co z zepsutym Fellow Stagg EKG
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2024, 12:43:21 »
Jeśli masz multimetr to sprawdź jeszcze sam rezystancję grzałki dla pewności.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi